E2 energia zaprzestaje sprzedaży prądu. Co robić po decyzji UOKiK?

Rady dla klientów E2 energia
E2 energia nie może już sprzedawać prądu.
Za sprawą decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) E2 energia zaprzestaje sprzedaży prądu i gazu. Klienci firmy powinni działać szybko, aby uniknąć dodatkowych kosztów.
W skrócie:
  • E2 energia zaprzestanie sprzedaży prądu i gazu od 05.06.2020 r. 
  • Klientom firmy zostanie zapewniona rezerwowa sprzedaż prądu i gazu 
  • Osoby, które podpisały umowę z E2 energia powinny zdecydować się na nowego sprzedawcę
Nie wiesz co zrobić? Zgłoś się do nas!
Zmieniam sprzedawcę z Rachuneo

E2 energia a decyzja UOKiK - nie będzie wstrzymania dostawy energii

W związku z działaniami E2 energia, UOKiK wydał oficjalną decyzję o zatrzymaniu działalności firmy. E2 energia nie może sprzedawać prądu i gazu już od dnia 5 czerwca 2020 r. Klientom spółki zapewniona zostanie sprzedaż rezerwowa, a więc żadne dostawy nie zostaną wstrzymane.

Komunikat UOKiK - strona E2 energia

Co teraz zrobić? 

Najlepszą decyzją będzie podjęcie szybkiego działania. Chociaż dostawy prądu i gazu nie zostaną wstrzymane, to cena usługi może być wyższa. Osobom, które miały podpisaną umowę z E2 energia zostanie zapewniona sprzedaż rezerwowa. 

Prąd - co zamiast E2 energia? 

Każdy z nas mieszka na obszarze jednego z  operatorów systemu dystrybucyjnego, są nimi: Tauron, Energa, Enea, Innogy i PGE, a więc właściciele sieci koniecznej do przesyłania prądu odbiorcom. W zależności od tego, na jakim obszarze się znajdujesz, dana firma automatycznie stanie się Twoim sprzedawcą energii elektrycznej. Oznacza to, że ceny prądu będą inne, niż te, które oferowała E2 energia

Gaz - Alternatywa dla E2 energia? 

W przypadku gazu sprzedawca rezerwowy może być wskazany na umowie z E2 energia. Jeżeli nie został on wskazany, osoby przyłączone do infrastruktury Polskiej Spółki Gazownictwa, będą rozliczane zgodnie ze stawkami PGNiG. 

Jakie działania podjąć? 

 Po zaprzestaniu sprzedaży prądu i gazu przez E2 energia najlepiej podpisać nową umowę z inną firmą. Nie musimy obawiać się przerw w dostawach, jednak nowe ceny mogą okazać się dużo wyższe. Wybranie innego sprzedawcy jest bardzo proste, a pomoże nam sporo zaoszczędzić. Najszybszą opcją będzie skorzystanie z porównywarki Rachuneo, w której zgromadziliśmy oferty sprzedawców prądu i gazu. Jeżeli się z nami skontaktujesz, nasz konsultant przeprowadzi Cię za darmo przez proces podpisania nowej umowy. Dla mieszkańców Warszawy mamy tanią ofertę sprzedaży prądu od Lumi, z której można skorzystać podpisując umowę całkowicie przez internet.

Porównaj ceny energii w Twoim regionie