Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Green S.A. w restrukturyzacji. Co robić?

Wyjaśniamy klientom Green S.A. w restrukturyzacji jakie mają możliwości
Green S.A. w restrukturyzacji
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Zgodnie z decyzją Sędziego Komisarza, firma Green S.A. znajduje się w restrukturyzacji. Klienci firmy po otrzymaniu wypowiedzenia umowy powinni znaleźć szybko nowego sprzedawcę, aby uniknąć większych opłat.
Jesteś klientem firmy Green?
Pomożemy Ci zmienić sprzedawcę
W skrócie:
  • Ciągłość dostarczania energii będzie zachowana 
  • Klienci firmy Green S.A. będą mieć zapewnioną sprzedaż rezerwową
  • Klienci, którzy otrzymali wypowiedzenie umowy powinni szybko wybrać nowego sprzedawcę
  • Przy zmianie sprzedawcy warto zwrócić uwagę na korzystne warunki umowy

Green S.A. - ciągłość dostarczania energii będzie zachowana

Klienci, którzy otrzymali wypowiedzenie umowy będą mieć zapewnioną sprzedaż rezerwową.  Ciągłość dostarczania energii będzie zachowana i żadne dostawy nie zostaną wstrzymane, więc nie musisz martwić się o odłączenie z sieci. 

Restrukturyzacja Green S.A. - co zrobić w przypadku otrzymania wypowiedzenia umowy? 

Ceny usługi w sprzedaży rezerwowej mogą być dużo wyższe niż te dotychczasowe w Green S.A. Najlepiej szybko podjąć kroki, aby podpisać nową umowę. W ten sposób unikniesz wysokich rachunków. Sprzedawcę prądu zmienisz w kilku prostych krokach. 

Prąd - jaki będzie mój sprzedawca rezerwowy? 

W Polsce jest 5 Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. Za ruch sieciowy odpowiedzialne są firmy: Tauron, Energa, Enea, Innogy i PGE. W zależności od tego jaki obszar zamieszkujesz, jeden z wymienionych dystrybutorów stanie się Twoim sprzedawcą energii elektrycznej. Warto pamiętać, że ceny na sprzedaży rezerwowej mogą być dużo wyższe, niż ceny prądu, które oferowała firma Green S.A. Jeżeli po otrzymaniu wypowiedzenia szybko podpiszesz nową umowę to możesz uniknąć przejścia na sprzedaż rezerwową. 

Gaz - jaki będzie mój sprzedawca rezerwowy? 

Informację o sprzedawcy rezerwowym gazu możesz znaleźć w umowie podpisanej z Green S.A. Jeżeli jednak nie uda Ci się odnaleźć zapisu w umowie i jesteś przyłączony do Polskiej Spółki Gazownictwa, twój rachunek będzie opierał się na cenniku firmy PGNiG. Możesz również sam zestawić oferty dostępne w Twoim regionie przy pomocy naszej porównywarki cen gazu. Wpisz swój kod pocztowy, określ wysokość rachunku i opcjonalnie zaznacz swoją grupę taryfową, a my pokażemy Ci oferty na sprzedaż gazu od różnych firm. Zapoznaj się z ofertami i wybierz sprzedawcę gazu dopasowanego do twoich potrzeb. 

Wypowiedzenie umowy przez Green S.A. - jakie są kolejne kroki? 

Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy na sprzedaż energii przez firmę Green S.A. , najlepiej będzie podpisać jak najszybciej nową umowę z wybranym sprzedawcą. Nowy sprzedawca może przynieść sporo oszczędności w budżecie domowym. Wszystkie dostępne na rynku oferty znajdziesz w porównywarce Rachuneo. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu, nasi konsultanci pomogą Ci w zmianie sprzedawcy i odpowiedzą na zadane pytania.

O czym warto wiedzieć przy zmianie sprzedawcy?

Zmieniając sprzedawcę warto zwrócić uwagę zarówno na korzystną stawkę za kWh, jak i niską wysokość opłaty handlowej. Sprzedawcy oferują również oferty z gwarancją ceny, które warto rozważyć przy dużych wahaniach cen na rynku. Zmiana sprzedawcy to dobry moment żeby uszczuplić domowy budżet i zastanowić się nad parametrami nowej umowy. 

Porównaj ceny energii w Twoim regionie