Formularz kontaktowy
Zamknij

HEG ogłosił upadłość. Co robić?

Rady dla klientów HEG
Hermes Energy Group zamyka działalność

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji

Porównaj oferty operatorów w kilka sekund

Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu

Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji

Dla domu

Sprzedawca energii HEG ogłosił upadłość. Sprawdź co zrobić i jak uniknąć niepotrzebnych opłat.
W skrócie:
  • Bez obaw, nie będzie przerwy w dostawie energii
  • Jeśli jesteś klientem HEG powinieneś jak najszybciej podpisać umowę z innym sprzedawcą energii
  • Jeśli szybko nie zmienisz sprzedawcy prądu lub gazu będziesz niepotrzebnie płacić więcej

Bankructwo Hermes Energy Group S.A.

W dniu 1 grudnia grupa Hermes Energy Group S.A. (HEG) zakończyła działalność. O upadłości firma poinformowała na swojej stronie internetowej w komunikacie do klientów. 

Co robić jeśli masz umowę z HEG?

Musisz po prostu wybrać nowego sprzedawcę prądu lub gazu. Przy podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą nie ma skomplikowanych formalności. Często da się załatwić sprawę przez internet. 

Nie zostaniesz bez prądu i gazu

Nie ma powodów do obaw. Bankructwo HEG nie oznacza, że wyłączą Ci prąd lub gaz. Specjalna ustawa zapewnia ciągłość dostaw w przypadku upadłości sprzedawcy prądu. Nie odczujesz żadnych przestojów, ale powinieneś szybko znaleźć nowego sprzedawcę prądu lub gazu żeby uniknąć dodatkowych opłat. Sprawdź komunikat Urzędu Regulacji Energetyki.

Co zamiast HEG?

Którego sprzedawcę wybrać? To zależy od tego czy jako klient HEG korzystałeś z oferty prądu czy gazu.

Prąd - jaką ofertę wybrać?

Wybór nowej oferty prądu zależy od tego w jakiej miejscowości masz lokal. W Rachuneo na bieżąco śledzimy oferty wszystkich sprzedawców prądu. Zapraszamy do kontaktu.

Możesz również samodzielnie porównać oferty dostępne w Twoim mieście za pomocą naszej porównywarki cen prądu.

Gaz - jaką ofertę wybrać?

Skorzystaj z naszej porównywarki cen gazu i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Wystarczy, żę wpiszesz swój kod pocztowy i podasz ile wynosi Twój obecny rachunek za gaz, a my sami pokażemy najlepsze taryfy gazu, które możesz wybrać po tym jak skończyła Ci się umowa z grupą HEG.

Do kiedy trzeba podpisać nową umowę?

Im szybciej podpiszesz nową umowę tym lepiej. Po tym jak oficjalnie HEG zamknie działalność przejdziesz na tzw. “taryfę rezerwową”.

Operator sieci energetycznej lub gazowej, czyli wielka firma, która jest właścicielem kabli, liczników, gazociągów zacznie od 1 grudnia naliczać własną opłatę za wykorzystanie prądu. Taka taryfa “rezerwowa” nie jest korzystna, dlatego powinieneś szybko załatwić umowę i przejść na normalną taryfę. 

Za korzystanie z taryfy “rezerwowej” możesz otrzymać dodatkową fakturę od jednego z operatorów - w zależności od lokalizacji może to być ENEA, Energa, Tauron, PGE lub Innogy. W naszej porównywarce cen energii możesz łatwo sprawdzić do którego operatora sieci energetycznej należysz.

Porównaj ceny energii w Twoim regionie