Jak zapłacić rachunek kartą kredytową?

Wszystkie opłaty można regulować w prosty sposób
fot. pixabay
Płatności bezgotówkowe, przez swoją wygodę i bezpieczeństwo stale wypierają tradycyjne transakcje. Ich popularność przekłada się również na rozpowszechnienie kart płatniczych, które znacznie ułatwiają między innymi regulowanie opłat.
Twoje rachunki zapłacone wygodnie i na czas
Płacę rachunki z Rachuneo
W skrócie:
  • Karta kredytowa służy do wzięcia pożyczki w banku, którą później trzeba spłacić 
  • Kartą kredytową, ale też debetową uregulujemy rachunki poprzez przelew, ale też serwisy, takie jak Rachuneo Płatności 
  • Należy pamiętać, że wykonywanie opłat kartą kredytową wiąże się z dodatkowymi kosztami, które często są dość wysokie

Rodzaje kart płatniczych

Mianem “karta płatnicza” określamy różne rodzaje kart, zaliczają się tutaj również: 

  • Karta debetowa - jest przypisana do konta właściciela. W przypadku wykorzystania wszystkich środków, użytkownik może mieć możliwość zrobienia debetu (salda ujemnego). 
  • Karta kredytowa - środki, które się na niej znajdują należą do banku, a skorzystanie z nich jest rodzajem pożyczki, którą później trzeba spłacić. Często, jeżeli uregulujemy dług w określonym czasie, unikniemy odsetek. 

Rachunki uregulujemy za pomocą karty kredytowej, ale też debetowej.

Czy wiesz, że...

Karty płatnicze na całym świecie mają dokładnie taki sam kształt i wielkość. Kontroluje to ISO, a więc Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, dzięki temu możemy wypłacać pieniądze w każdym miejscu, w którym się znajdujemy.

Jak regulować opłaty kartą? 

Korzystając z karty płatniczej rachunki opłacimy: 

Jak płacić rachunki kartą kredytową na Rachuneo Płatności? 

Na Rachuneo Płatności bez problemu dodasz kartę płatniczą (w tym kredytową), która umożliwi szybkie regulowanie rachunków. 

Pierwszym krokiem będzie rozwinięcie zakładki “Moje konto” i kliknięcie w “Karty płatnicze”.

Następnie wybieramy przycisk “Dodaj kartę”, za pierwszym razem musimy podać numer telefonu, który będzie wykorzystywany później do autoryzacji przy wykonywaniu transakcji, dla jeszcze większego bezpieczeństwa.

Po wpisaniu kodu SMS, możemy uzupełnić dane z karty i nacisnąć “Zapłać”. Pobierana jest opłata w wysokości 1zł.

Teraz możemy już płacić rachunki kilkoma kliknięciami, a dla wygodnych jest opcja opłat automatycznych. Do każdej opłaty można dodać powiadomienia SMS lub mailowe i w razie potrzeby odwołać płatności w każdej chwili. 

Opłacanie rachunków kartą kredytową - Czy warto?

Opłaty uregulujemy za pomocą karty kredytowej przez przelew pocztowy, w placówce banku, bankowość internetową czy aplikację online. Należy jednak pamiętać, że nie jest to darmowe działanie i często zaraz po wykonaniu transakcji naliczane są odsetki. Dużo bardziej opłacalne będzie skorzystanie z karty debetowej, w przypadku której wydane pieniądze nie muszą być traktowane jako kredyt. Często wystarczy, że na konto wpłyną środki, które pokryją “minusowe”saldo - oczywiście, gdy wpłata zostanie wykonana w określonym terminie.

Z nami rachunki zawsze zapłacisz na czas
Płacę rachunki z Rachuneo
Porównaj ceny energii w Twoim regionie