Porównywarka cen prądu

Kupuj prąd na swoich warunkach


Porównaj i zmień sprzedawcę z Rachuneo
Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów
i napisz na czacie

Wybierz prąd od jednej z firm

Porównywarka cen prądu

Sprawdź jakie ceny kWh oferują dostawcy w Twoim regionie i oszczędź do 300 zł rocznie

Dla domu

Świadectwo energetyczne
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Fotowoltaika balkonowa
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Dofinansowanie
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Doradztwo energetyczne
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij

Jak działa porównywarka cen energii Rachuneo?

Krok 1
Wpisujesz swój kod pocztowy i podajesz ile teraz płacisz za energię
Krok 2
Porównujesz ceny prądu i innych usług w naszej porównywarce ofert dostawców energii
Krok 3
Składasz zlecenie zmiany dostawcy podając swój e-mail lub telefon

Od czego zależy cena prądu?

Cena energii elektrycznej dla domu może być różna w zależności od tego, od jakiej firmy dostajesz rachunki za prąd. W Polsce zgodnie z europejskimi regulacjami możesz bez większego wysiłku zacząć kupować prąd od innego sprzedawcy. Oferty różnią się ceną za kilowatogodzinę oraz dodatkowymi udogodnieniami. Dzięki naszej porównywarce możesz łatwo sprawdzić ile byś zaoszczędził gdybyś zmienił dostawcę.
Na cenę kWh w Polsce wpływa również wybrana taryfa prądu. W poradnikach o taryfach prądu w prosty i przejrzysty sposób opisujemy jakie są wady i zalety poszczególnych grup taryfowych. Dzięki naszej porównywarce możesz sprawdzić czy opłaca się zmienić taryfę na nocną lub weekendową.
To ile płacisz za prąd zależy również od regionu, w którym mieszkasz. Sieć energetyczna, z której korzystasz, przynależy do jednego z tzw. operatorów sieci dystrybucyjnej. Jeśli zastanawiasz się czym różnią się od siebie firmy sprzedające prąd, sprawdź naszą listę dostawcy prądu w polsce.

Dopłaty do prądu w 2022 r.

W 2022 roku cena energii elektrycznej znacznie wzrosła. Wiele gospodarstw domowych w Polsce jest zagrożonych ubóstwem energetycznym. W związku z tym, rząd wprowadził dopłaty do prądu, które mają chronić najbardziej wrażliwych odbiorców.
Jednym z rozwiązań jest dodatek osłonowy. Zespół Rachuneo przygotował kalkulator dodatku osłonowego, w którym możesz sprawdzić wysokość swojej dopłaty i instrukcję składania wniosku.
Dodatkowo wprowadzono obniżkę stawki VAT i akcyzy za prąd, gaz i paliwa. Mimo wszystko, podwyżki cen są spore, a odbiorcy otrzymują bardzo wysokie rachunki.

Jak korzystać z porównywarki cen prądu?

Wpisz swój kod pocztowy

W różnych regionach Polski obowiązują różne ceny za usługę przesyłania prądu, czyli tzw. "dystrybucję". Wynika to z faktu, że właścicielem kabli i liczników w danym regionie jest inny oddział jednej z 5 dużych firm energetycznych (tzw. OSD), które dostarczają w Polsce prąd - są to Enea, Innogy, Energa, PGE lub Tauron.
Wystarczy, że wpiszesz kod pocztowy, a my automatycznie rozpoznamy to kto dostarcza Ci energię elektryczną.
1

Podaj ile obecnie płacisz za prąd

W innych porównywarkach prądu musiałbyś podać liczbę kilowatogodzin, którą zużywasz co miesiąc. W Rachuneo wystarczy, że pamiętasz ile mniej więcej wydajesz na rachunki. Sami automatycznie obliczymy ile zużywasz co miesiąc prądu i na tej podstawie nasz system obliczy porównanie Twojej obecnej ceny prądu do cen u innych sprzedawców oraz sprawdzi ile mógłbyś zaoszczędzić w ciągu roku.
2

Porównaj dostępne oferty prądu

W kolejnym kroku zobaczysz porównanie ofert cen prądu od różnych sprzedawców w różnych taryfach. Każda oferta dla domu różni się ceną prądu oraz dodatkowymi warunkami, takimi jaki czas trwania umowy, dodatkowe usługi wliczone w cenę albo specjalne promocje. Niektóre oferty są podobne, dlatego grupujemy je i sortujemy od najtańszej do najdroższej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na oferty z "ochroną przed podwyżkami" czyli z gwarancją niezmienności ceny energii elektrycznej przez czas trwania umowy.
3

Sprawdź szczegóły oferty

Dla każdej oferty nasz algorytm wylicza potencjalną oszczędność w ciągu roku. Po kliknięciu "Jak to liczymy" możesz przejrzeć szczegółowe wyliczenia i porównanie poszczególnych elementów składających się na całkowity koszt. Aby ułatwić porównywanie liczb, na zielono oznaczamy liczby bardziej korzystne, a na czerwono mniej korzystne.
Możesz też przejść do zakładki "Szczegóły oferty" i skontrolować aktualne ceny prądu, przejrzeć dokładny cennik oraz zweryfikować inne najważniejsze cechy oferty, takie jak godziny tańszego prądu, gwarancja stałej ceny, kary umowne itd.
4

Wybierz ofertę

Jeśli znalazłeś ofertę, która Ci odpowiada, możesz z pomocą Rachuneo załatwić zmianę dostawcy bez wychodzenia z domu.
Kliknij "Wybieram" przy ofercie, a następnie wypełnij formularz i zostaw nam swoje dane kontaktowe. Nasi eksperci skontaktują się z Tobą i za darmo upewnią się, że zmiana dostawcy Ci się opłaca, a następnie pomogą Ci podpisać umowę z nową firmą - wszystko bez opłat i prowizji.
5