Porównywarka cen gazu

Sprawdź jakie ceny paliwa gazowego oferują dostawcy w Twoim regionie i obniż rachunki

Dla domu

Jak działa nasza porównywarka cen gazu ziemnego?

Krok 1
Wpisujesz swój kod pocztowy i podajesz ile teraz płacisz za gaz
Krok 2
Porównujesz ceny gazu w naszej porównywarce ofert
Krok 3
Wypełniasz formularz i zostawiasz dane kontaktowe: nasi eksperci za darmo pomogą Ci zmienić dostawcę gazu

Cena gazu może być niższa jeśli zmienisz sprzedawcę

Dzięki naszej porównywarce możesz sprawdzić, ile płaciłbyś gdybyś zmienił dostawcę gazu na inną firmę. Jeśli ogrzewasz dom piecem gazowym możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Sprawdź jakie oferty gazu są dostępne w Twoim regionie.
W porównywarce możesz również sprawdzić aktualne ceny gazu oraz skontrolować aktualne cenniki dostawców - wszystko zebrane w jednym miejscu.

Jak korzystać z porównywarki cen gazu?

Wpisz swój kod pocztowy

W różnych regionach Polski gaz dostarczają różne oddziały firmy PGNiG - ogólnopolskiego operatora gazowni. W każdym regionie obowiązują inne ceny za przesyłania gazu, czyli tzw. "dystrybucję".
Wystarczy, że wpiszesz kod pocztowy, a my automatycznie rozpoznamy, do którego regionu przynależysz.
1

Podaj ile obecnie płacisz za gaz

W innych porównywarkach cen gazu dla domu musiałbyś podać liczbę kilowatogodzin, którą zużywasz co miesiąc. W Rachuneo wystarczy, że pamiętasz ile mniej więcej wydajesz na rachunki. Sami automatycznie obliczymy ile zużywasz kWh paliwa gazowego co miesiąc. Automatycznie przeliczymy Twoje zużycie i podstawimy je pod cenniki alternatywnych sprzedawców gazu.
Opcjonalnie możesz też podać numer swojej grupy taryfowej, dzięki czemu obliczenia w porównywarce będą dokładniejsze.
2

Porównaj dostępne oferty sprzedawców gazu

W kolejnym kroku zobaczysz porównanie ofert cen gazu od różnych sprzedawców. Oferty różnią się podstawową ceną za paliwo gazowe, abonamentem (opłata, którą zawsze musisz zapłącić niezależnie od tego ile zużyjesz gazu) oraz dodatkowymi usługiami. Niektóre oferty są podobne, dlatego grupujemy je i sortujemy od najtańszej do najdroższej.
3

Sprawdź szczegóły oferty

Dla każdej oferty nasz algorytm wylicza potencjalną oszczędność w ciągu roku. Po kliknięciu "Jak to liczymy" możesz przejrzeć szczegółowe wyliczenia i porównanie poszczególnych elementów składających się na całkowity koszt. Aby ułatwić porównywanie liczb, na zielono oznaczamy liczby bardziej korzystne, a na czerwono mniej korzystne.
Możesz też przejść do zakładki "Szczegóły oferty" i skontrolować dokładny cennik gazu u danego sprzedawcy. Aby ułatwić porównywanie, ceny dotychczasowego sprzedawcy i obecnego prezentujemy w formie tabeli.
4

Wybierz ofertę

Jeśli znalazłeś ofertę, która Ci odpowiada, możesz z pomocą Rachuneo załatwić zmianę dostawcy gazu 100% online.
Kliknij "Wybieram" przy ofercie, a następnie wypełnij formularz i zostaw nam swoje dane kontaktowe. Nasi eksperci skontaktują się z Tobą i za darmo upewnią się, że nowa cena gazu jest opłacalna i zmiana dostawcy Ci się opłaca. Następnie pomogą Ci podpisać umowę z nową firmą - wszystko bez opłat i prowizji.
5

Dostawcy gazu w Polsce

Najtańszy dostawca gazu? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi ponieważ cena gazu zależy od tego gdzie mieszkasz, ile zużywasz gazu oraz tego, z którym sprzedawcą gazu masz podpisaną umowę. Poniżej prezentujemy kilku popularnych firm, od których możesz kupować gaz. Aby sprawdzić, który sprzedawca jest najbardziej opłacalny, skorzystaj z naszego kalkulatora i wpisz swój kod pocztowy.

PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

Największa spółka gazowa w Polsce z państwowym kapitałem. Jeśli nigdy nie zmieniałeś dostawcy gazu, najprawdopodobniej płacisz rachunki właśnie dla PGNiG. Nie zawsze jest to najtańszy dostawca - sprawdź w naszej porównywarce.

Po Prostu Energia

Sprzedawca gazu, który nie tylko ma konkurencyjne ceny, ale również oferuje wygodną i nowczesną formę podpisywania umowy - wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, 100% online.

Green S.A.

Jeden z nielicznych sprzedawców gazu w Polsce, który oferuje gwarancję niezmienności ceny gazu. Dzięku temu, że firma umiejętnie zarządza inwestycjami w zakupy na rynku energii, może zaoferować konkurencyjne ceny paliwa gazowego. Nie jest to wielka korporacja, dlatego możesz liczyć na elastyczne podejście do klienta.