Sprzedawcy prądu

Lista najpopularniejszych sprzedawców prądu w Polsce
W Polsce jest kilkanaście firm, od których możesz kupować prąd. Każda z nich ma trochę inną ofertę. Decydując się na bezpłatną zmianę sprzedawcy, warto sprawdzić różnice między sprzedawcami I ofertami.

Porównaj ceny prądu

Czym się różnią?
Wielkością firmy
Zakresem działalności
Jakością obsługi: lokalizacją biur, wygodą internetowego panelu, sprawnością infolinii
Ceną prądu oraz ceną abonamentu
Dodatkowymi usługami
Czym się NIE różnią?
Jakością prądu - zmiana sprzedawcy nie ma wpływu na prąd w gniazdku, gdyż za to odpowiada inna firma - sprawdź czym różni się dystrybutor od sprzedawcy
Godzinami tańszego prądu - sprzedawcy nie mają pełnej elastyczności w kształtowaniu godzin nocnych, ponieważ muszą dostosować się do zamontowanych już liczników, obsługiwanych przez dystrybutora prądu

Najtańszy dostawca prądu?

Dostawcy prądu mają bardzo skomplikowane oferty i ich cena zależy od wielu różnych czynników. Nie da się tak po prostu wskazać najtańszego ogólnopolskiego dostawcy.

Przygotowaliśmy specjalny kalkulator cen prądu, który na podstawie Twojego rachunku za prąd sam obliczy ile zużywasz energii, a następnie wskaże Ci najtańszego sprzedawcę prądu w Twoim mieście lub województwie.
Porównaj ceny energii w Twoim regionie
Dla domu

Największe firmy energetyczne

Większość z nas płaci za prąd dla jednej z 5 wielkich firm energetycznych: E.ON, Enea, Energa, Tauron i PGE. Te spółki odpowiadają również za przesyłanie prądu i utrzymują kable, liczniki i przyłącza - nazywamy je Operatorami Systemu Dystrybucyjnego.
W różnych regionach Polski dominuje jedna z poniższych firm. Ceny prądu w tych firmach różnią się w zależności od Twojej lokalizacji. Oferty najprościej porównać w naszej porównywarce cen prądu

Energa

Operator Sieci Dystrybucyjnej w północnej i środkowej Polsce (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Płock, Olsztyn, Szczecin).

Spośród innych dużych firm energetycznych wyróżnia się większą ilością inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne, takie jak np. inteligentne liczniki

E.ON

Sprzedawca prądu i operator sieci w Warszawie i okolicach.

Tauron

Operator Sieci Dystrybucyjnej w południowo-zachodniej Polsce w szczególności w Krakowie, Wrocławiu i Gliwicach.

Oferty sprzedaży prądu są dostępne w całej Polsce.

PGE

Operator Sieci Dystrybucyjnej we wschodniej Polsce (Białystok, Lublin, Rzeszów, Skarżysko-Kamienna, okolice Warszawy, Łódź, Zamość).

Oferty sprzedaży prądu są dostępne w całej Polsce.

Enea

Operator Sieci Dystrybucyjnej w południowo-zachodniej (Bydgoszcz, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Toruń, Sczecin, Zielona Góra).

Operatorzy telefonii komórkowej jako sprzedawcy prądu

Operatorzy telefonii komórkowej tacy jak Orange mają w swojej ofercie wiele różnych usług dla domu. Niektórzy z nich mają również licencję na sprzedaż prądu. Często oferują atrakcyjne bonusy oraz promocyjne pakiety, jeśli wybierzesz od nich kilka usług jednocześnie.

Orange Energia

Telekomunikacyjny gigant oferuje również prąd dla domu. Warto sprawdzić czy aktualnie nie ma dobrej promocji za zmianę sprzedawcy prądu na Orange.

Alternatywni sprzedawcy prądu

Firmy, które specjalizują się w sprzedaży prądu bardzo często mogą zaoferować lepszą cenę. Poniżej prezentujemy kilka wybranych i zweryfikowanych przez Rachuneo sprzedawców prądu, których oferty możesz przejrzeć w naszej porównywarce.

Axpo

Axpo ma ponad 15 000 zadowolonych klientów. To stabilna firma z dużym doświadczeniem na rynku energetycznym. Przedsiębiorstwo sale inwestuje w rozwój i zieloną energię. Możesz podpisać umowę z Axpo całkowicie zdalnie z pomocą Rachuneo.

Polenergia

Polenergia to pierwsza polska prywatna grupa energetyczna
W centrum jej rozwoju znajdują się innowacyjne rozwiązania i produkty, które oparte są całkowicie na czystej i zielonej energii odnawialnej. Kierunek, w którym podąża firma nazywany jest Nową Energetyką.

Fortum

Fortum to międzynarodowa firma energetyczna. 64% energii elektrycznej wytwarzana jest bez emisji CO2. Wywodzi się z Finlandii, działa między innymi w Szwecji, Norwegii, krajach bałtyckich, Polsce, Rosji i Indiach.

EWE

EWE obsługuje firmy w całej Polsce. Jest to multienergeyczne przedsiębiorstwo, które działa również w Niemczech od ponad 90 lat.

Więcej o prądzie w naszych poradnikach

W naszych poradnikach dowiesz się jak zmienić sprzedawcę prądu, na co zwracać uwagę, a także jak wybrać taryfę prądu oraz wiele innych przydatnych informacji.