Sprzedawcy prądu

Lista najpopularniejszych sprzedawców prądu w Polsce

Czym różnią się od siebie dostawcy prądu?

W Polsce jest kilkanaście firm, od których możesz kupować prąd. Decydując się na bezpłatną zmianę sprzedawcy warto zrozumieć różnice między poszczególnymi sprzedawcami.
Czym się różnią?
Wielkością firmy
Zakresem działalności
Jakością obsługi: lokalizacją biur, wygodą internetowego panelu, sprawnością infolinii
Ceną prądu oraz ceną abonamentu
Dodatkowymi usługami
Czym się NIE różnią?
Jakością prądu - zmiana sprzedawcy nie ma wpływu na prąd w gniazdku, gdyż za to odpowiada inna firma - sprawdź czym różni się dystrybutor od sprzedawcy
Godzinami tańszego prądu - sprzedawcy nie mają pełnej elastyczności w kształtowaniu godzin nocnych, ponieważ muszą dostosować się do zamontowanych już liczników, obsługiwanych przez dystrybutora prądu

Najtańszy dostawca prądu?

Dostawcy prądu mają bardzo skomplikowane oferty i ich cena zależy od wielu różnych czynników. Nie da się tak po prostu wskazać najtańszego ogólnopolskiego dostawcy.

Przygotowaliśmy specjalny kalkulator cen prądu, który na podstawie Twojego rachunku za prąd sam obliczy ile zużywasz energii, a następnie wskaże Ci najtańszego sprzedawcę prądu w Twoim mieście lub województwie.
Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Największe firmy energetyczne

Większość z nas płaci za prąd dla jednej z 5 wielkich firm energetycznych: E.ON, Enea, Energa, Tauron i PGE. Te spółki odpowiadają również za przesyłanie prądu i utrzymują kable, liczniki i przyłącza - nazywamy je Operatorami Systemu Dystrybucyjnego.
W różnych regionach Polski dominuje jedna z poniższych firm. Ceny prądu w tych firmach różnią się w zależności od Twojej lokalizacji. Oferty najprościej porównać w naszej porównywarce cen prądu

Energa

Operator Sieci Dystrybucyjnej w północnej i środkowej Polsce (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Płock, Olsztyn, Szczecin).

Spośród innych dużych firm energetycznych wyróżnia się większą ilością inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne, takie jak np. inteligentne liczniki

E.ON

Sprzedawca prądu i operator sieci w Warszawie i okolicach.

Tauron

Operator Sieci Dystrybucyjnej w południowo-zachodniej Polsce w szczególności w Krakowie, Wrocławiu i Gliwicach.

Oferty sprzedaży prądu są dostępne w całej Polsce.

PGE

Operator Sieci Dystrybucyjnej we wschodniej Polsce (Białystok, Lublin, Rzeszów, Skarżysko-Kamienna, okolice Warszawy, Łódź, Zamość).

Oferty sprzedaży prądu są dostępne w całej Polsce.

Enea

Operator Sieci Dystrybucyjnej w południowo-zachodniej (Bydgoszcz, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Toruń, Sczecin, Zielona Góra).

Operatorzy telefonii komórkowej jako sprzedawcy prądu

Operatorzy telefonii komórkowej tacy jak Orange mają w swojej ofercie wiele różnych usług dla domu. Niektórzy z nich mają również licencję na sprzedaż prądu. Często oferują atrakcyjne bonusy oraz promocyjne pakiety, jeśli wybierzesz od nich kilka usług jednocześnie.

Orange Energia

Telekomunikacyjny gigant oferuje również prąd dla domu. Warto sprawdzić czy aktualnie nie ma dobrej promocji za zmianę sprzedawcy prądu na Orange.

Alternatywni sprzedawcy prądu

Firmy, które specjalizują się w sprzedaży prądu bardzo często mogą zaoferować lepszą cenę. Poniżej prezentujemy kilka wybranych i zweryfikowanych przez Rachuneo sprzedawców prądu, których oferty możesz przejrzeć w naszej porównywarce.

Lumi PGE

Lumi jest częścią Grupy Kapitałowej PGE – największej polskiej grupy energetycznej w kraju. Lumi to polska marka, która powstała z myślą o mieszkańcach Warszawy.

Polenergia

Polenergia to pierwsza polska prywatna grupa energetyczna
W centrum jej rozwoju znajdują się innowacyjne rozwiązania i produkty, które oparte są całkowicie na czystej i zielonej energii odnawialnej. Kierunek, w którym podąża firma nazywany jest Nową Energetyką.

Fortum

Fortum to międzynarodowa firma energetyczna. 64% energii elektrycznej wytwarzana jest bez emisji CO2. Wywodzi się z Finlandii, działa między innymi w Szwecji, Norwegii, krajach bałtyckich, Polsce, Rosji i Indiach.

Więcej o prądzie w naszych poradnikach

W naszych poradnikach dowiesz się jak zmienić sprzedawcę prądu, na co zwracać uwagę, a także jak wybrać taryfę prądu oraz wiele innych przydatnych informacji.