Cena prądu

Ile kosztuje energia elektryczna w Polsce?
Mapa pokazuje średni miesięczny koszt gospodarstwa domowego dla zużycia 200 kWh / taryfa G11 / uwzględnia koszt dostarczenia prądu i zużywanej energii.
Dane aktualne na grudzień 2022 r.

Sprawdź, czy nie przepłacasz za prąd

Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Ile kosztuje 1 kWh w Polsce w 2022 roku?

0,72 - 0,80 zł za kWh
Jedna kWh (kilowatogodzina) prądu kosztuje aktualnie  0,72 – 0,80 zł. W 2021 r. było to 0,69 - 0,78 zł, w 2020 0,64 – 0,73 zł, a w 2019 0,57 – 0,65 zł. Oznacza to, że cena prądu wzrosła od 2019 roku o około 27%. Warto wiedzieć, że dokładna cena za 1 kWh energii elektrycznej zależy od tego, w którym regionie Polski mieszkasz. Podane stawki odnoszą się do całego kraju i taryfy G11, a także uwzględniają koszt dostarczenia prądu i zużywanej energii.​

Czy wiesz że...

Kilowat i kilowatogodzina są bardzo często mylone. Kilowat to tysiąc watów, a wat jest jednostką, która pokazuje moc urządzeń elektrycznych. Natomiast kilowatogodzina określa, ile prądu zużywa urządzenie o mocy 1 kilowata w ciągu godziny pracy.

Ile średnio kosztuje 1 kWh w Polsce?

Średnia cena 1 kilowatogodziny w Polsce w 2022 roku wynosi 77 gr. W 2021 roku było to 74 gr, w 2020 roku 68 gr, natomiast w 2019 opłata wynosiła 61 gr za każdą kWh.​ Różnica w stawkach jest drastyczna. Szczególnie odczują ją osoby zużywające duże ilości prądu.
Podane wyżej stawki to średni koszt 1 kWh w całym kraju. Przy obliczeniach braliśmy pod uwagę jedynie podstawowe oferty sprzedawców prądu. To z nich korzysta większość Polaków. Należy pamiętać, że na rynku dostępne są również bardziej rozbudowane oferty i alternatywni sprzedawcy energii.

Ile kosztuje prąd u różnych sprzedawców?

 • Enea – cena prądu w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie to 0,72 zł za 1 kWh.
 • Energa – 1 kilowatogodzina w Gdańsku i Olsztynie kosztuje 0,80 zł.
 • PGE – w Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Radomiu, Kielcach i Rzeszowie cena energii elektrycznej wynosi 0,78 zł za 1 kWh.
 • Tauron – cena prądu we Wrocławiu i Opolu wynosi 0,73 zł za kWh.
 • Tauron – 1 kilowatogodzina prądu w Krakowie kosztuje 0,73 zł.
 • Tauron – za 1 kWh mieszkańcy Gliwic, Katowic 0,79 zł.
 • E.ON - mieszkańcy Warszawy za 1 kWh płacą 0,80 zł.
Wysokość rachunku w konkretnym mieście w Polsce oszacujesz mnożąc ilość zużywanego prądu i podany wyżej koszt 1 kWh. Przykładowo, jeżeli wykorzystujesz 250 kWh miesięcznie w Poznaniu zapłacisz około 180 zł, a w Gdańsku 200 zł.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu i w raporcie Ceny Prądu.

Jak obniżenie akcyzy i stawki VAT wpłynęło na cenę prądu w Polsce?

Od stycznia 2022 roku do maja 2022 roku gospodarstwa domowe zostały całkowicie zwolnione z akcyzy na prąd. W skali roku przyniesie to oszczędności w wysokości około 5 zł. Natomiast stawka VAT została obniżona z 23% do 5% na 10 miesięcy (od stycznia do października). Roczne oszczędności wyniosą w tym przypadku 334 zł. Warto pamiętać, że obniżki nie zrekompensują wzrostu cen w 2022 roku – rachunki znacznie się podniosły.

Dodatkowo wprowadzony został dodatek osłonowy, który ma zrekompensować coraz wyższe ceny energii elektrycznej. Możesz sprawdzić, czy otrzymasz dodatek osłonowy w naszym kalkulatorze.

Jaka będzie cena prądu w 2023r.?

Koszt energii czynnej na 2023 rok został już ustalony. Obowiązywał będzie limit zużycia energii. Zgodnie z ustawą, przed jego przekroczeniem stawka ma być taka sama, jak aktualna. Warto jednak wiedzieć, że aktualne cenniki obowiązuje jeszcze tarcza antyinflacyjna. Oznacza to że, stawka VAT wynosi jedynie 5 proc. Cena prądu w 2023 r. będzie zawierała pełną stawkę VAT – 23 proc. (rachunki się podniosą).

Po przekroczeniu limitu odbiorcy będą płacić jeszcze więcej. Maksymalnie 69 gr za 1 kWh. Więcej o limicie można dowiedzieć się z naszego artykułu. 

Maksymalna cena prądu w 2023 r. będzie taka sama u każdego sprzedawcy.

Ile w 2023 r. zapłacimy za dystrybucję prądu?

Gospodarstwa domowe oprócz kosztów samej energii muszą regulować również opłaty dystrybucyjne (za dostarczenie prądu). Również ta część rachunku zostanie zamrożona dla odbiorców, którzy nie przekraczają limitu. Po jego przekroczeniu stawka najpewniej wzrośnie. Nie znamy jeszcze dokładnych cen dystrybucji energii na 2023 r. Musimy poczekać na decyzję Urzędu Regulacji Energetyki. 

Ile będzie kosztował prąd w 2023 r. przed przekroczeniem limitu?

Pisaliśmy już powyżej, że mimo zamrożenia cen w 2023 r., stawki wzrosną. VAT wzrośnie z 5 proc. Do 23 proc. Jak będą wyglądać ceny u różnych sprzedawców? Jeżeli zsumujemy koszt dystrybucji i energii czynnej, to odbiorcy przed przekroczeniem limitu będą płacić: 
 • Cena prądu 2023 Tauron (Wrocław i Kraków): 87 gr za 1 kWh
 • Cena prądu 2023 Tauron (Gliwice): 90 gr za 1 kWh 
 • Cena prądu 2023 PGE: 92 gr za 1 kWh 
 • Cena prądu 2023 Enea: 85 gr za 1 kWh
 • Cena prądu 2023 Energa: 95 gr za 1 kWh 
 • Cenaprądu 2023 E.ON: 91 gr za 1 kWh 

Jaki wpływ na cenę kilowatogodziny energii ma taryfa prądu?

Taryfy prądu można podzielić na te przeznaczone dla firm, oznaczone literami A, B, C i na te, z których korzystają odbiorcy indywidualni rozpoczynające się od litery G. Najczęściej wykorzystywaną w Polsce taryfą jest G11. Pierwsza liczba dotyczy mocy umownej i w przypadku odbiorców indywidualnych zawsze jest to “1”. Druga liczba oznacza liczbę stref czasowych - strefy różnicują koszt prądu w zależności od czasu, w którym jest on pobierany. Oznacza to, że w taryfie G11 obowiązuje jedna stawka za kilowatogodzinę.

Kolejną popularną taryfą jest G12, w której pojawiają się dwie strefy czasowe – w jednej prąd jest droższy, a w drugiej tańszy. Dokładna nazwa taryfy będzie określała podział czasowy, np. taryfa “nocna” z literą “b” dzieli dobę na dzień i noc (w nocy prąd jest tańszy); w taryfie “weekendowej” oznaczonej literą “w” prąd jest tańszy w nocy i w weekendy; w taryfie “pozaszczytowej” energia jest tańsza poza godzinami szczytowego poboru.

Warto wiedzieć, że taryfy prądu dla firm różnią się od tych dla gospodarstw domowych. Po pierwsze przedsiębiorstwa płacą więcej za prąd. Dodatkowo same cenniki dla firm mogą zmieniać się nawet codziennie! W przypadku odbiorców indywidualnych, zmiany są dużo rzadsze, np. raz lub dwa razy w roku.

Wzrost cen prądu w 2022 roku

Porównujemy aktualne ceny prądu z poprzednim raportem Rachuneo z czerwca 2019. Bierzemy pod uwagę obniżkę akcyzy i stawki VAT w 2022 roku.
359 zł
o tyle rocznie więcej w porównaniu do roku 2019 za prąd zapłaci mieszkaniec Gdańska (za 2400 kWh)

Gdzie wzrosły ceny prądu?

Cena prądu wzrosła w całej Polsce (aktualne na grudzień 2022).

O ile wzrosła cena prądu w ciągu roku?

W 2022 roku cena prądu wzrosła o 37%, a koszt dostarczenia prądu podniósł się o około 8 %. Biorąc pod uwagę dopłaty, rocznie za prąd zapłacimy o 5% więcej.​

O ile wzrosła cena prądu w ciągu trzech lat?

Rachunki za prąd od 2019 r. podniosły się o prawie 27%. Przykładowo mieszkaniec Gdańska zapłaci rocznie o 359 zł więcej, natomiast mieszkaniec Krakowa o 354 zł więcej.

Dlaczego cena prądu wzrasta?

W Polsce dominuje energia elektryczna z węgla. W ostatnich latach drastycznie wzrastają ceny emisji dwutlenku węgla, które państwom członkowskim narzuca Unia Europejska  co przekłada się na koszt energii elektrycznej dla odbiorców. Dodatkowo na wysokość rachunków wpływają takie czynniki jak: ceny węgla, koszt prądu z importu czy ilość zużywanej w kraju energii.

Jak ustala się nowe ceny prądu?

Wzrost cen prądu u operatorów systemu dystrybucyjnego (E.ON, Enea, Energa, Tauron, PGE) poprzedzony jest złożeniem wniosków do Urzędu Regulacji Energetyki. Prezes URE musi zaakceptować nowe stawki i uzasadnienie ich zmiany. Inni sprzedawcy mogą indywidualnie decydować o swoim cenniku, jednak chcąc przyciągnąć nowych klientów, oferują zazwyczaj ceny prądu minimalnie niższe niż te podstawowe.

Co składa się na cenę prądu?

Zużyta energia
Płacisz sprzedawcy prądu za to, że kupił prąd od polskich elektrowni w specjalnym systemie. Im więcej kilowatogodzin (kWh) zużywasz, tym więcej płacisz. Przy zmianie sprzedawcy prądu, zmienia się również ta opłata - każdy sprzedawca może mieć inny cennik dla swoich klientów. Sprzedawcy alternatywni zazwyczaj oferują niższą stawkę za 1 kWh niż operatorzy systemu dystrybucyjnego – cena zużywanego prądu powinna być u nich korzystniejsza.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata za energia czynną
 • sprzedaż energii
Dostarczenie prądu
Płacisz właścicielowi kabli i liczników za to, że płynie nimi Twój prąd i że nie ma awarii. Im więcej prądu zużyjesz, tym więcej zapłacisz, ale dodatkowo tak czy inaczej musisz zapłacić abonament. Przy zmianie sprzedawcy prądu koszt ten pozostaje taki sam. Jest to kwota ustalana przez operatora systemu dystrybucyjnego. Po zmianie sprzedawcy tę rolę pełni ten sam podmiot, a tym samym koszt usługi nie zmienia się. Cena dostarczenia prądu różni się w zależności od zamieszkiwanego obszaru.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata dystrybucyjna
 • dystrybucja energii
 • stała sieciowa / zmienna sieciowa
 • opłata przesyłowa
Opłaty państwowe
Płacisz obowiązkowo opłaty narzucane przez regulacje prawne na potrzeby wspierania sektora energetyki w Polsce.
Przykładowe nazwy na fakturze:
Dodatkowe usługi
Płacisz sprzedawcy abonament, który nie zależy od zużytego prądu. Im wyższy abonament tym więcej dodatkowych usług masz w pakiecie, np. e-faktura, ubezpieczenie, pomoc fachowców itd. Opłata ta nie wlicza się do rachunku, jeżeli korzystasz z podstawowej oferty operatora systemu dystrybucyjnego. Podstawowe oferty pozbawione są takich elementów jak gwarancja ceny prądu, energia z odnawialnych źródeł, bonusy itp.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata handlowa

Różnica w cenie prądu między miastami w Polsce

Ile kosztuje energia w regionach E.ON, PGE, Tauron, Enea i Energa?

W różnych regionach Polski cena prądu jest inna a usługa dostarczania prądu świadczona jest przez innego operatora. Operatorzy posiadają inne cenniki, które różnią się ceną za zużywany prąd i kosztem dostarczenia go do odbiorcy. Dostawcy prądu nie można zmienić, a tym samym koszt dostarczenia prądu pozostaje taki sam. Natomiast cenę za zużywaną energię elektryczną można obniżyć przez podpisanie nowej umowy z alternatywnym sprzedawcą.

Co ciekawe, nie można wskazać jednego, najdroższego sprzedawcy prądu. Ranking sprzedawców może się zmieniać, w zależności od ilości zużywanej energii. Wynika to z tego, że przy mniejszym zużyciu większe znaczenie mają stałe opłaty, a mniej istotna jest cena 1 kWh. Przy wzrastającym zużyciu, ta zależność się zmienia (rośnie znaczenie ceny 1 kWh).

Ile kosztuje prąd przy normalnym zużyciu?

Zużycie 2400 kWh / taryfa G11 / obniżka akcyzy i stawki VAT
Najwięcej za prąd płacą mieszkańcy regionu miasta Warszawy- 1926 zł rocznie. Najmniej za prąd płacą mieszkańcy miast, w których działa Enea -1737 zł rocznie.
188 zł
tyle więcej za prąd płaci mieszkaniec Warszawy od mieszkańca Poznania.

Ile kosztuje prąd przy dużym zużyciu?

Zużycie 6000 kWh / taryfa G12 / obniżka akcyzy i stawki VAT
444 zł
tyle więcej za prąd zapłaci mieszkaniec Gdańska od mieszkańca Poznania.

Sprzedawcy prądu w Polsce

W Polsce działa kilkunastu sprzedawców prądu. Oprócz pięciu największych firm energetycznych (E.ON, Enea, Energa, Tauron, PGE) wskazać można sprzedawców alternatywnych - każdy z nich posiada w swojej ofercie inne taryfy, ceny prądu i warunki umowy. Są to między innymi:

Sprawdź, czy nie przepłacasz za prąd

Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Na jakim obszarze Polski mieszkasz? Sprawdź poniżej szczegóły dotyczące cen prądu w Twoim mieście.

Poniżej dowiesz się:
 • ile kosztuje Cię 1 kWh prądu (koszt zużytej energii i dostarczenia prądu);
 • ile w ciągu roku za prąd płaci przeciętne gospodarstwo domowe;
 • o ile wzrosła cena prądu w Twoim mieście od 2019 r.;
 • czy możesz korzystać z zielonej energii i ile za nią zapłacisz.

Ceny prądu na obszarze E.ON

Stoen Operator to operator sieci energetycznej tylko w regionie stolicy Polski

Warszawa - operator Stoen Operator

0,80 zł / 1 kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Warszawy za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1926 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Warszawie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Warszawie: E.ON Polska S.A. (dawniej Innogy). Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Warszawie jest Stoen Operator Sp. z o.o.
443 zł
Mieszkańcy Warszawy przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 443 zł więcej niż w 2019 r.

Ceny prądu na obszarze Energa

Energa jest operatorem systemu dystrybucyjnego prądu m. in. w poniższych regionach:

Gdańsk - operator Energa

0,80 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Gdańska za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej.
1923 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Gdańsku, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Gdańsku: operatora Energa. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Gdańsku jest Energa Operator S.A.
359 zł
Mieszkańcy Gdańska przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Gdańsku

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Olsztyn - operator Energa

0,80 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Olsztyna za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
1923 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Olsztynie
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Olsztynie: operatora Energa. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Olsztynie jest Energa Operator S.A.
359 zł
Mieszkańcy Olsztyna przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Olsztynie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze Tauron

Tauron ma inne cenniki prądu dla różnych miast, w których dostarcza prąd do gospodarstw domowych.

Katowice / Gliwice - operator Tauron

0,79 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Katowic lub Gliwic za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
1897 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Katowicach
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Katowicach: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w regionie Katowice / Gliwice jest TAURON Dystrybucja S.A.
389 zł
Mieszkańcy Katowic i Gliwic przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 397 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Katowicach i Gliwicach

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Kraków - operator Tauron

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Krakowa za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1762 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Krakowie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Krakowie: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Krakowie jest TAURON Dystrybucja S.A.
354 zł
Mieszkańcy Krakowa przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 354 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Krakowie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Opole - operator Tauron

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Opola za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej.
1762 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Opolu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Krakowie: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Opolu jest TAURON Dystrybucja S.A.
354 zł
Mieszkańcy Opola przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 354 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Opolu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Wrocław - operator Tauron

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Wrocławia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: cenę dystrybucji i energii czynnej.
1762 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe we Wrocławiu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu we Wrocławiu: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego we Wrocławiu jest TAURON Dystrybucja S.A.
354 zł
Mieszkańcy Wrocławia przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 354 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia we Wrocławiu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze Enea

Poznań - operator Enea

0,72 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Poznania za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1737 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Poznaniu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Poznaniu: Enea Operator. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Poznaniu jest Enea S.A.
379 zł
Mieszkańcy Poznania przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 379 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Poznaniu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Zielona Góra - operator Enea

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Zielonej Góry za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1737 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Zielonej Górze przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Zielonej Górze: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Zielonej Górze jest Enea S.A.
436 zł
Mieszkańcy Zielonej Góry przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 436 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Zielonej Górze

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Bydgoszcz / Toruń - operator Enea

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Bydgoszczy/ Torunia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1737 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Bydgoszczy przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Bydgoszczy: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. kujawsko-pomorskim jest Enea S.A.
436 zł
Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia
przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą za prąd o 436 zł więcej
niż w 2019 r.

Zielona energia w Bydgoszczy i Toruniu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Szczecin - operator Enea

0,73 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Szczecina za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1737 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Szczecinie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Szczecinie: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Szczecinie jest Enea S.A.
436 zł
Mieszkańcy Szczecina przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 436 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Szczecinie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze PGE

Polska Grupa Energetyczna zapewnia prąd we wschodniej części Polski z wyłączeniem Warszawy, gdzie operatorem jest E.ON, m. in.

Białystok - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Białegostoku za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Białymstoku przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Białymstoku: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. podlaskim jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Białymstoku

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Radom i woj. mazowieckie - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Radomia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Radomiu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w woj. mazowieckim: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. mazowieckim poza Warszawą jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Radomia przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Radomiu i woj. mazowieckim

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Kielce - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Kielc za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Kielcach przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Kielcach: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. świętkorzyskim jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Kielc przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Kielcach

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Rzeszów - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Rzeszowa za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Rzeszowie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Rzeszowie: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. podkarpackim jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Rzeszowa przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Rzeszowie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Lublin - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Lublina za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Lublinie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Lublinie: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. lubelskim jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Lublina przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Lublinie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Łódź - operator PGE

0,78 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec miasta Łodzi za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
1862 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w mieście Łodzi przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Łodzi: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. łódzkim jest PGE Dystrybucja S.A.
359 zł
Mieszkańcy Łodzi przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2022 r. zapłacą
za prąd o 359 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Łodzi

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia