Cena prądu

Ile kosztuje energia elektryczna w Polsce?
Mapa pokazuje średni miesięczny koszt gospodarstwa domowego dla zużycia 200 kWh / taryfa G11 / uwzględnia koszt dostarczenia prądu i zużywanej energii.
Dane aktualne na styczeń 2024 r.
Świadectwo energetyczne
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Fotowoltaika balkonowa
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Dofinansowanie
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij
Doradztwo energetyczne
Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w przeciągu 2 dni roboczych
Zamknij

Skorzystaj z zielonej energii od Orange Energia

Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Ile kosztuje 1 kWh w Polsce w 2024 roku?

1,11 - 1,21 zł za kWh
Jedna kWh (kilowatogodzina) prądu kosztuje aktualnie 1,11 -1,21 zł. Oznacza to, że cena prądu wzrosła od 2019 roku o 85%. Warto wiedzieć, że dokładna cena za 1 kWh energii elektrycznej zależy od tego, w którym regionie Polski mieszkasz. Podane stawki odnoszą się do całego kraju i taryfy G11, a także uwzględniają koszt dostarczenia prądu i zużywanej energii.​

Czy wiesz że...

Kilowat i kilowatogodzina są bardzo często mylone. Kilowat to tysiąc watów, a wat jest jednostką, która pokazuje moc urządzeń elektrycznych. Natomiast kilowatogodzina określa, ile prądu zużywa urządzenie o mocy 1 kilowata w ciągu godziny pracy.

Ile kosztuje 1 kWh w Polsce w 2024 roku? 2023 też ma znaczenie!

Na to pytanie nie ma już prostej odpowiedzi! Cena prądu w 2023 roku zależy od kilku czynników:

1. przywrócenia dawnej stawki VAT: 23%
W ramach tarczy antyinflacyjnej do 2022 roku mogliśmy liczyć na obniżkę stawki VAT, która z 23% spadła do poziomu 5%. W 2024 roku obowiązuje nas znów 23% VAT. Zwiększa to wysokość przeciętnego rachunku za prąd o 28%.

2. rocznego zużycia energii i przekroczenia limitu prądu
Rząd zamroził ceny prądu do danej wysokości rocznego zużycia. Na ten moment jest to 1 500 kWh, 1 800 kWh lub 2 000 kWh, trwają jednak prace nad ustawą, które zakładają znaczne podniesienie limitów i wypłatę rekompensat. Jeżeli nie przekroczymy progu, nasze zużycie energii liczone jest w całości według cenników taryf ze stycznia 2022 roku. Po przekroczeniu limitu obowiązują nas podwyżki - nowe stawki zatwierdzone przez Prezesa URE na 2023 rok. Warto pamiętać, że według nowych cenników liczone jest wyłącznie zużycie przekraczające próg. Chcesz wiedzieć, jaki limit zużycia Cię obowiązuje? Kliknij tutaj

3. nowe stawki w 2024 roku
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oficjalnie zatwierdził taryfy na sprzedaż energii sprzedawcom z urzędu (PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea i Energa Obrót, Tauron Sprzedaż GZE) oraz największym OSD (PGE, Tauron, Enea, Energa i Stoen Operator). Po przekroczeniu rocznego limitu zużycia energii w 2024 roku jedna kilowatogodzina (kWh) prądu kosztuje 1,36-1,47 zł brutto.

4. ceny maksymalnej
W momencie przekroczenia limitu sprzedawca energii nie może pobrać opłaty większej niż 0,6930 zł netto (0,8585 zł brutto) za energie czynną. Chcesz wiedzieć, jakie dokładnie opłaty składają się na Twój rachunek? Sprawdź, jak czytać fakturę za prąd.

Ile w 2023 r. zapłacimy za dystrybucję prądu?

Gospodarstwa domowe oprócz kosztów samej energii muszą regulować również opłaty dystrybucyjne (za dostarczenie prądu). Również ta część rachunku zostanie zamrożona dla odbiorców, którzy nie przekraczają limitu. Po jego przekroczeniu stawka rośnie.

Ile kosztuje prąd u różnych sprzedawców według cennika z 2023 roku?

 • Enea – cena prądu w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie to 1,11 zł brutto za 1 kWh.
 • Energa – 1 kilowatogodzina w Gdańsku i Olsztynie kosztuje 1,21 zł brutto.
 • PGE – w Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Radomiu, Kielcach i Rzeszowie cena energii elektrycznej wynosi 1,19 zł brutto za 1 kWh.
 • Tauron – cena prądu we Wrocławiu i Opolu wynosi 1,12 zł brutto za kWh.
 • Tauron – 1 kilowatogodzina prądu w Krakowie kosztuje 1,12 zł brutto.
 • Tauron – za 1 kWh mieszkańcy Gliwic, Katowic płacą 1,14 zł brutto.
 • E.ON - mieszkańcy Warszawy za 1 kWh płacą 1,17 zł brutto.
Wysokość rachunku w konkretnym mieście w Polsce oszacujesz mnożąc ilość zużywanego prądu i podany wyżej koszt 1 kWh. Przykładowo, jeżeli wykorzystujesz 250 kWh miesięcznie w Poznaniu zapłacisz około 200 zł, a w Gdańsku 222,5 zł.

Jak podwyższenie akcyzy i stawki VAT wpłynęło na cenę prądu w Polsce w 2024?

Wyższe rachunki za prąd w 2024 roku są nieuniknione. Podwyżka VAT - powrót do dawnej stawki i podwyższenie z 5% do 23% - sprawia, że za energię zapłacimy więcej, bez względu na limit. Jeśli uda nam się zmieścić w rządowym progu (np. do 3000 kWh rocznie), będą co prawda obowiązywać nas ceny z 2022 roku, ale w innej wysokości - powiększone o 23% VAT.

Ile będzie kosztował prąd w 2024 r. po przekroczeniu limitu?

Po przekroczeniu limitu ceny prądu poszybują w górę, a nasze rachunki będą znacznie wyższe.
 • Cena prądu 2023 Tauron (Wrocław i Kraków): 1,37 zł za 1 kWh
 • Cena prądu 2023 Tauron (Gliwice): 1,41 zł za 1 kWh 
 • Cena prądu 2023 PGE: 1,46 zł za 1 kWh 
 • Cena prądu 2023 Enea: 1,36 zł za 1 kWh
 • Cena prądu 2023 Energa: 1,47 zł za 1 kWh 
 • Cena prądu 2023 E.ON: 1,43 zł za 1 kWh 

Jak kształtowały się ceny prądu w Polsce 2019-2024?

Średnia cena 1 kilowatogodziny w Polsce w 2024 roku wynosi ok 1,15 zł. W 2023 było to 0,85 zł. W 2022 roku było to 77 gr, w 2021 74 gr, w 2020 roku 68 gr, natomiast w 2019 opłata wynosiła 61 gr za każdą kWh.​ Podane stawki to średni koszt 1 kWh w całym kraju. Różnica w stawkach jest drastyczna. Szczególnie odczują ją osoby zużywające duże ilości prądu i niebędące w stanie zmieścić się w rządowym limicie. 

W 2022 roku wpływ na cenę prądu miało m.in. zwolnione z akcyzy na prąd (od stycznia 2022 roku do maja 2022 roku gospodarstwa domowe zostały z niej całkowicie zwolnione). W skali roku przyniosło to oszczędności w wysokości około 5 zł. Natomiast stawka VAT została obniżona z 23% do 5% na 10 miesięcy (od stycznia do października 2022 roku). Roczne oszczędności wyniosły w tym przypadku 334 zł. Warto pamiętać, że obniżki nie zrekompensowały w pełni wzrostu cen w 2022 roku – rachunki znacznie się podniosły.

Dodatkowo zostały wprowadzone rekompensaty za prąd. Dodatek osłonowy miał zrekompensować coraz wyższe ceny energii elektrycznej. Nabór do programu został już zakończony.

Ile płacimy? Sprawdź nasze obliczenia!

Przy obliczeniach braliśmy pod uwagę jedynie podstawowe oferty sprzedawców prądu. To z nich korzysta większość Polaków i Polek. Z podsumowań zużycia klientów i klientek Rachuneo jasno wynika, że rodzina 2+2 żyjąca w mieście zużywa miesięcznie średnio 200 kWh, co daje roczne zużycie na poziomie 2 400 kWh. Oznacza to, że większość gospodarstw zmieści się w limicie.

Jaki wpływ na cenę kilowatogodziny energii ma taryfa prądu?

Taryfy prądu można podzielić na te przeznaczone dla firm, oznaczone literami A, B, C i na te, z których korzystają odbiorcy indywidualni rozpoczynające się od litery G. Najczęściej wykorzystywaną w Polsce taryfą jest G11. Pierwsza liczba dotyczy mocy umownej i w przypadku odbiorców indywidualnych zawsze jest to “1”. Druga liczba oznacza liczbę stref czasowych - strefy różnicują koszt prądu w zależności od czasu, w którym jest on pobierany. Oznacza to, że w taryfie G11 obowiązuje jedna stawka za kilowatogodzinę.

Kolejną popularną taryfą jest G12, w której pojawiają się dwie strefy czasowe – w jednej prąd jest droższy, a w drugiej tańszy. Dokładna nazwa taryfy będzie określała podział czasowy, np. taryfa “nocna” z literą “b” dzieli dobę na dzień i noc (w nocy prąd jest tańszy); w taryfie “weekendowej” oznaczonej literą “w” prąd jest tańszy w nocy i w weekendy; w taryfie “pozaszczytowej” energia jest tańsza poza godzinami szczytowego poboru.

Warto wiedzieć, że taryfy prądu dla firm różnią się od tych dla gospodarstw domowych. Po pierwsze przedsiębiorstwa płacą więcej za prąd. Dodatkowo same cenniki dla firm mogą zmieniać się nawet codziennie! W przypadku odbiorców indywidualnych, zmiany są dużo rzadsze, np. raz lub dwa razy w roku.

Wzrost cen prądu w 2024 roku

Porównujemy aktualne ceny prądu z poprzednim raportem Rachuneo z czerwca 2019.
1334 zł
o tyle rocznie więcej w porównaniu do roku 2019 za prąd zapłaci mieszkaniec Gdańska (za 2400 kWh)

Gdzie wzrosły ceny prądu?

Cena prądu wzrosła w całej Polsce (aktualne na styczeń 2024).

O ile wzrosła cena prądu w ciągu roku?

W 2024 roku cena prądu wzrosła o 47%, a koszt dostarczenia prądu podniósł się o około 22%. Biorąc pod uwagę dopłaty, rocznie za prąd zapłacimy o 36% więcej.

O ile wzrosła cena prądu w ciągu pięciu lat?

Rachunki za prąd od 2019 r. podniosły się o 85 %.

Dlaczego cena prądu wzrasta?

W Polsce dominuje energia elektryczna z węgla. W ostatnich latach drastycznie wzrastają ceny emisji dwutlenku węgla, które państwom członkowskim narzuca Unia Europejska  co przekłada się na koszt energii elektrycznej dla odbiorców. Dodatkowo na wysokość rachunków wpływają takie czynniki jak: ceny węgla, koszt prądu z importu, ilość zużywanej w kraju energii czy trwające kryzysy geopolityczne.

Jak ustala się nowe ceny prądu?

Wzrost cen prądu u operatorów systemu dystrybucyjnego (E.ON, Enea, Energa, Tauron, PGE) poprzedzony jest złożeniem wniosków do Urzędu Regulacji Energetyki. Prezes URE musi zaakceptować nowe stawki i uzasadnienie ich zmiany. Inni sprzedawcy mogą indywidualnie decydować o swoim cenniku, jednak chcąc przyciągnąć nowych klientów, oferują zazwyczaj ceny prądu minimalnie niższe niż te podstawowe.

Co składa się na cenę prądu?

Zużyta energia
Płacisz sprzedawcy prądu za to, że kupił prąd od polskich elektrowni w specjalnym systemie. Im więcej kilowatogodzin (kWh) zużywasz, tym więcej płacisz. Przy zmianie sprzedawcy prądu, zmienia się również ta opłata - każdy sprzedawca może mieć inny cennik dla swoich klientów. Sprzedawcy alternatywni zazwyczaj oferują niższą stawkę za 1 kWh niż operatorzy systemu dystrybucyjnego – cena zużywanego prądu powinna być u nich korzystniejsza.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata za energia czynną
 • sprzedaż energii
Dostarczenie prądu
Płacisz właścicielowi kabli i liczników za to, że płynie nimi Twój prąd i że nie ma awarii. Im więcej prądu zużyjesz, tym więcej zapłacisz, ale dodatkowo tak czy inaczej musisz zapłacić abonament. Przy zmianie sprzedawcy prądu koszt ten pozostaje taki sam. Jest to kwota ustalana przez operatora systemu dystrybucyjnego. Po zmianie sprzedawcy tę rolę pełni ten sam podmiot, a tym samym koszt usługi nie zmienia się. Cena dostarczenia prądu różni się w zależności od zamieszkiwanego obszaru.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata dystrybucyjna
 • dystrybucja energii
 • stała sieciowa / zmienna sieciowa
 • opłata przesyłowa
Opłaty państwowe
Płacisz obowiązkowo opłaty narzucane przez regulacje prawne na potrzeby wspierania sektora energetyki w Polsce.
Przykładowe nazwy na fakturze:
Dodatkowe usługi
Płacisz sprzedawcy abonament, który nie zależy od zużytego prądu. Im wyższy abonament tym więcej dodatkowych usług masz w pakiecie, np. e-faktura, ubezpieczenie, pomoc fachowców itd. Opłata ta nie wlicza się do rachunku, jeżeli korzystasz z podstawowej oferty operatora systemu dystrybucyjnego. Podstawowe oferty pozbawione są takich elementów jak gwarancja ceny prądu, energia z odnawialnych źródeł, bonusy itp.
Przykładowe nazwy na fakturze:
 • opłata handlowa

Różnica w cenie prądu między miastami w Polsce

Ile kosztuje energia w regionach E.ON, PGE, Tauron, Enea i Energa?

W różnych regionach Polski cena prądu jest inna a usługa dostarczania prądu świadczona jest przez innego operatora. Operatorzy posiadają inne cenniki, które różnią się ceną za zużywany prąd i kosztem dostarczenia go do odbiorcy. Dostawcy prądu nie można zmienić, a tym samym koszt dostarczenia prądu pozostaje taki sam. Natomiast cenę za zużywaną energię elektryczną można obniżyć przez podpisanie nowej umowy z alternatywnym sprzedawcą.

Co ciekawe, nie można wskazać jednego, najdroższego sprzedawcy prądu. Ranking sprzedawców może się zmieniać, w zależności od ilości zużywanej energii. Wynika to z tego, że przy mniejszym zużyciu większe znaczenie mają stałe opłaty, a mniej istotna jest cena 1 kWh. Przy wzrastającym zużyciu, ta zależność się zmienia (rośnie znaczenie ceny 1 kWh).

Ile kosztuje prąd przy normalnym zużyciu?

Zużycie 2400 kWh / taryfa G11 / podwyżka akcyzy i stawki VAT
Najwięcej za prąd płacą mieszkańcy regionu miast: Gdańsk, Koszalin i Olsztyn - 2898 zł rocznie. Najmniej za prąd płacą mieszkańcy miast, w których działa Enea - 2658 zł rocznie.
193 zł
tyle więcej* zapłaci za prąd mieszkaniec Warszawy od mieszkańca Poznania.

*po uwzględnieniu 23%VAT

Ile kosztuje prąd przy dużym zużyciu?

Zużycie 6000 kWh / taryfa G12 / podwyżka akcyzy i stawki VAT
557 zł
tyle więcej* za prąd zapłaci mieszkaniec Gdańska od mieszkańca Warszawy.

*po uwzględnieniu 23% VAT i przekroczeniu rządowego limitu rocznego 1 500 kWh, przy czym w przypadku ogrzewania prądem uwzględniony został dodatek elektryczny w wysokości 1 500 zł

Sprawdź, czy nie przepłacasz za prąd

Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Na jakim obszarze Polski mieszkasz? Sprawdź poniżej szczegóły dotyczące cen prądu w Twoim mieście.

Poniżej dowiesz się:
 • ile kosztuje Cię 1 kWh prądu (koszt zużytej energii i dostarczenia prądu);
 • ile w ciągu roku za prąd płaci przeciętne gospodarstwo domowe;
 • o ile wzrosła cena prądu w Twoim mieście od 2019 r.;
 • czy możesz korzystać z zielonej energii i ile za nią zapłacisz.

Ceny prądu na obszarze E.ON

Stoen Operator to operator sieci energetycznej tylko w regionie stolicy Polski

Warszawa - operator Stoen Operator

1,17 zł / 1 kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Warszawy za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2805 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Warszawie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Warszawie: E.ON Polska S.A. (dawniej Innogy). Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Warszawie jest Stoen Operator Sp. z o.o.
1322 zł
Mieszkańcy Warszawy przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1322 zł więcej niż w 2019 r.

Ceny prądu na obszarze Energa

Energa jest operatorem systemu dystrybucyjnego prądu m. in. w poniższych regionach:

Gdańsk - operator Energa

1,21 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Gdańska za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej.
2898 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Gdańsku, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Gdańsku: operatora Energa. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Gdańsku jest Energa Operator S.A.
1334 zł
Mieszkańcy Gdańska przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1334 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Gdańsku

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Olsztyn - operator Energa

1,21 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Olsztyna za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
2898 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Olsztynie
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Olsztynie: operatora Energa. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Olsztynie jest Energa Operator S.A.
1334 zł
Mieszkańcy Gdańska przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1334 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Olsztynie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze Tauron

Tauron ma inne cenniki prądu dla różnych miast, w których dostarcza prąd do gospodarstw domowych.

Katowice / Gliwice - operator Tauron

1,14 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Katowic lub Gliwic za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej, przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
2728 zł / rok
Tyle średnio na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Katowicach
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Katowicach: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w regionie Katowice / Gliwice jest TAURON Dystrybucja S.A.
1220 zł
Mieszkańcy Katowic i Gliwic przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1220 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Katowicach i Gliwicach

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Kraków - operator Tauron

1,12 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Krakowa za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2691 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Krakowie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Krakowie: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Krakowie jest TAURON Dystrybucja S.A.
1283 zł
Mieszkańcy Krakowa przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1283 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Krakowie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Opole - operator Tauron

1,12 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Opola za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej.
2691 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Opolu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Krakowie: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Opolu jest TAURON Dystrybucja S.A.
1313 zł
Mieszkańcy Opola przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 20234 r. zapłacą za prąd o 1313 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Opolu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Wrocław - operator Tauron

1,12 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Wrocławia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: cenę dystrybucji i energii czynnej.
2691 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe we Wrocławiu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu we Wrocławiu: operatora Tauron. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego we Wrocławiu jest TAURON Dystrybucja S.A.
1313 zł
Mieszkańcy Krakowa przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1313 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia we Wrocławiu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze Enea

Poznań - operator Enea

1,11 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Poznania za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2658 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Poznaniu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Poznaniu: Enea Operator. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Poznaniu jest Enea S.A.
1300 zł
Mieszkańcy Poznania przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1300 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Poznaniu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Zielona Góra - operator Enea

1,11 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Zielonej Góry za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2658 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Zielonej Górze przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Zielonej Górze: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Zielonej Górze jest Enea S.A.
1300 zł
Mieszkańcy Poznania przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1300 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Zielonej Górze

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Bydgoszcz / Toruń - operator Enea

1,11 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Bydgoszczy/ Torunia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2658 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Bydgoszczy przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Bydgoszczy: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. kujawsko-pomorskim jest Enea S.A.
1300 zł
Mieszkańcy Poznania przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1300 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Bydgoszczy i Toruniu

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Szczecin - operator Enea

1,11 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Szczecina za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2658 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Szczecinie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Szczecinie: operatora Enea. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Szczecinie jest Enea S.A.
1300 zł
Mieszkańcy Poznania przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1300 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Szczecinie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Ceny prądu na obszarze PGE

Polska Grupa Energetyczna zapewnia prąd we wschodniej części Polski z wyłączeniem Warszawy, gdzie operatorem jest E.ON, m. in.

Białystok - operator PGE

1,19 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Białegostoku za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Białymstoku przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Białymstoku: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. podlaskim jest PGE Dystrybucja S.A.
1347 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą
za prąd o 1347 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Białymstoku

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Radom i woj. mazowieckie - operator PGE

1,19 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Radomia za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Radomiu przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w woj. mazowieckim: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. mazowieckim poza Warszawą jest PGE Dystrybucja S.A.
1347 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą
za prąd o 1347 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Radomiu i woj. mazowieckim

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Kielce - operator PGE

1,19  zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Kielc za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Kielcach przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Kielcach: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. świętkorzyskim jest PGE Dystrybucja S.A.
1347 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą
za prąd o 1347 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Kielcach

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Rzeszów - operator PGE

1,19 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Rzeszowa za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Rzeszowie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Rzeszowie: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. podkarpackim jest PGE Dystrybucja S.A.
1347 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą
za prąd o 1347 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Rzeszowie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Lublin - operator PGE

1,19 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec Lublina za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w Lublinie przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Lublinie: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. lubelskim jest PGE Dystrybucja S.A.
1347 zł
Mieszkańcy Białegostoku przy zużyciu
200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą
za prąd o 1347 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Lublinie

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia

Łódź - operator PGE

1,19 zł / kWh
Tyle średnio płaci mieszkaniec miasta Łodzi za 1 kWh energii elektrycznej uwzględniając wszystkie koszty: dystrybucji i energii czynnej,
2850 zł / rok
Tyle na prąd przez rok wydaje gospodarstwo domowe w mieście Łodzi przy założeniu, że korzysta z taryfy z taką samą ceną przez całą dobę dla zużycia 2400 kWh rocznie.
Cena prądu na podstawie cennika największego dostawcy prądu w Łodzi: operatora PGE Dystrybucja. Sprawdź ceny u innych sprzedawców prądu.
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w woj. łódzkim jest PGE Dystrybucja S.A.
1361 zł
Mieszkańcy Łodzi przy zużyciu 200 kWh miesięcznie w 2024 r. zapłacą za prąd o 1341 zł więcej niż w 2019 r.

Zielona energia w Łodzi

Sprawdź prąd z gwarancją pochodzenia z odnawialnych źródeł
Zielona energia