Tańszy prąd od Lumi dla mieszkańców Warszawy

Tańszy prąd, ochrona przed podwyżkami i 3 miesiące w bonusie– to oferta Lumi dla mieszkańców Warszawy
Foto: Pixabay
Lumi, za którym stoi potentat energetyczny - PGE - nie ukrywa, że chce zawalczyć o klientów Innogy
W skrócie:
  • Lumi to nowy dostawca tańszego prądu w Warszawie 
  • Wrażliwych na wahania cen energii może skusi gwarancją stałych cen
  • Oszczędnych może przyciągnąć 3 miesiącami prądu w bonusie
  • Klienci, którzy chcą zmienić sprzedawcę prądu na Lumi, mogą zrobić to elektronicznie przez Rachuneo

Zacznijmy od tego, że Lumi - jak sami o sobie piszą - jest „zasilany” przez znany koncern energetyczny - PGE. To może być istotna informacja dla tych, dla których znana marka i bezpieczeństwo jest równie ważne, co same oszczędności na opłatach za energię elektryczną. Oferta Lumi powinna też zainteresować klientów obawiających się podwyżek cen energii oraz lubiących dodatkowe bonusy, np. ekstra korzyści finansowe. Atutem może być czytelność i prostota oferty. Brak w niej dodatkowych usług, np. assistance, bonów na zakupy u partnerów handlowych, ofert telekomunikacyjnych czy ubezpieczeniowych. Czy warto więc skorzystać z propozycji nowego warszawskiego dostawcy? Sprawdźmy.

Jak oszczędzasz z Lumi - ile zapłacisz za 1 kWh energii?

W promocji „3 miesiące w bonusie” cena za 1 kWh to 0,3800 zł brutto. Biorąc pod uwagę to, że konkurencyjna marka Innogy podwyższyła ceny i koszt 1 kWh wynosi 0,3930 zł, różnica w stawkach za zużytą energię to 0,013 zł brutto na jednej kilowatogodzinie. Nie można zapomnieć też o opłacie handlowej, która w Innogy również poszła w górę i miesięcznie wynosi 7,69 zł, podczas, gdy Lumi razem z wygodną opcją e-faktury oferuje stawkę w wysokości 5,99 zł. Oczywiście, ważnym punktem promocji są pierwsze 3 miesiące trwania umowy, w trakcie których klient nie płaci za pobieraną energię. Wszystkie te czynniki składają się na spore oszczędności związane ze zmianą sprzedawcy energii na Lumi.  

Zakładając, że przeciętny warszawiak zużywa rocznie ok. 2400 kWh, w ciągu dwóch lat oszczędności z Lumi wyniosą 332 zł.

3 miesiące w bonusie

Dla porządku warto dodać, że oferta dotyczy najpopularniejszej taryfy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - G11. To taryfa jednostrefowa, w której cena 1 kilowatogodziny jest stała przez całą dobę, bez względu na porę dnia (taryfa G12), czy dzień tygodnia (taryfa G12w).

Gwarancja stałej ceny, czyli spokojna głowa?

Ogromna różnica pomiędzy Lumi a Innogy, która może podziałać na wyobraźnię ekonomiczną warszawiaków to ochrona przed wahaniami cen energii. Od niedawna firmy energetyczne znacznie podwyższają stawki i ceny prądu są coraz większe. W takiej sytuacji gwarancja stałej ceny w czasie obowiązywania umowy z Lumi (umowa podpisywana jest na 24 miesiące) może być istotnym argumentem za zmianą dotychczasowego dostawcy energii na Lumi.

Tu jedno zastrzeżenie: gwarancja dotyczy wyłącznie cen energii czynnej, to znaczy faktycznego zużycia prądu. Gwarancja nie chroni nas przed wzrostem cen dystrybucyjnych energii, czyli kosztów jej dostarczenia od Lumi do odbiorcy. Taki zapis w umowie nie jest niczym niezwykłym; to praktyka rynkowa stosowana przez zdecydowaną większość, jeśli nie wszystkich dostawców i sprzedawców energii, oferujących gwarancję stałej ceny.

Zmiana na Lumi - prosta i szybka 

Na Rachuneo, dzięki nowemu cyfrowemu procesowi podpisywania umowy, można dużo szybciej i wygodniej zmienić sprzedawcę energii. Cały proces odbywa się elektronicznie, bez potrzeby wychodzenia z domu, czy czekania na kuriera, a wszystkie formalności załatwisz za pomocą urządzenia z dostępem do internetu. Oferujemy też darmową opiekę indywidualnego doradcy, który przeprowadzi Cię przez całą procedurę i pomoże w razie wątpliwości. Wszystkie pytania kierować można na naszego maila lub kontaktować się telefonicznie: +48 508 655 539 (pon-piąt 9-17)

Warto jednak też wiedzieć, że w przypadku odstąpienia od umowy przed upływem 24 miesięcy klienci będą zmuszeni zrekompensować Lumi koszty utraconych korzyści. Jeśli klient wycofa się z umowy np. po 3 miesiącach suma opłat, jakie będzie musiał zapłacić Lumi wyniesie 383,79 zł. Na tę kwotę składa się jednorazowa opłata za wcześniejsze odstąpienie od umowy w wysokości 300 zł oraz 125,79 zł zwrotu opłat abonamentowych za pozostałe 21 miesięcy (5,99 zł miesięcznie).

Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w kilka lat
Porównaj ceny energii w Twoim regionie