Ułatwiamy zarządzanie rachunkami
Wszystko co związane z rachunkami w jednym miejscu - wygodne płatności, porównywarki, umowy
Obniż rachunek
rachuneo-dom-24
Dla domu

Jak działa porównywarka Rachuneo?
Porównywarka prądu - Krok 1Strzałka
Krok 1
Wpisujesz swój kod pocztowy i podajesz ile teraz płacisz za energię
Porównywarka prądu - Krok 2Strzałka
Krok 2
Porównujesz ceny rachunków i sprawdzasz czy opłaca Ci się zmienić dostawcę
Porównywarka prądu - Krok 3
Krok 3
Zlecasz nam zmianę dostawcy przez internet i załatwiasz wszystko online
Dlaczego warto zmienić dostawcę z Rachuneo?
Szybko i uczciwie porównasz dostępne oferty dostawców prądu i gazu w Twoim regionie
Za darmo otrzymasz pomoc przy załatwianiu formalności
Jeśli zmienisz taryfę operatora prądu możesz z łatwością zaoszczędzić kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) złotych rocznie

Obniż rachunki z Rachuneo

Zmiana dostawcy przez internet

Rachuneo to nie tylko porównywarka - z naszą pomocą możesz obniżyć rachunki poprzez zmianę dostawcy, bez wychodzenia z domu. Większość formalności załatwisz przez internet, wystarczy że wypełnisz prosty formularz i przekażesz nam informacje na temat swojego obecnego rachunku (możesz wysłać zdjęcie lub skan). Nasi eksperci od obniżania rachunków mają duże doświadczenie przy zmianie dostawców - załatwiamy kilkanaście rachunkowych zleceń dziennie.

Rachunki możemy porównać za Ciebie

Zanim przejdziesz do nowego dostawcy i obniżysz rachunki, poprosimy CIę o przesłanie ostatniej faktury, tak żebyśmy mogli upewnić się, że przy zmianie dostawcy na pewno zaoszczędzisz. Następnie sprawdzimy i wypełnimy za Ciebie umowy z nowym dostawcą i załatwimy wypowiedzenie z poprzednim dostawcą. W ten sposóļ możesz obniżyć rachunki nawet do kilkuset złotych rocznie, co przy dłuższych umowach daje odczuwalne korzyści, np. przy oszczędności 50 zł miesięcznie w ciągu trzech lat oszczędzisz ponad 1500 zł na rachunkach.

Znamy się na rachunkach

Eksperci Rachuneo regularnie badają oferty i rachunki dostawców na polskim rynku. Sprawdzamy jakie pozycje są wypisane na rachunku (za np. prąd lub gaz) i na tej podstawie tworzymy narzędzia, które potrafią wyliczyć ile płaciłbyś za rachunek gdybyś zmienił dostawcę. Po wpisaniu do naszego kalkulatora danych swojego obecnego rachunku, sprawdzisz czy korzystasz obecnie z opłacalnej oferty, czy może przepłacasz za rachunki i warto zastanowić się nad zmianą dostawcy.

Uczciwe kalkulatory rachunków

Staramy się uczciwie wyliczyć ile faktycznie zapłacisz za rachunek w ciągu trwania umowy, biorąc pod uwagę wszystkie ukryte opłaty. Sprawdzamy umowy pod kątem kruczków, tak żebyś miał pewność, że razem z nami na pewno obniżysz rachunki i unikniesz sytuacji, w której rachunek będzie niższy tylko przez pierwsze miesiące, a później wzrośnie. Informacje o cenach są obiektywnie – nie wyróżniamy konkretnych firm. Unikamy pokazywania ofert, które mają skomplikowane warunki i mogą w nieprzewidziany sposób wpłynąć na cenę widoczną na rachunku. Konsultanci Rachuneo nie nakłaniają do wyboru konkretnych ofert - naszą rolą jest obniżyć Twój rachunek.

Jak płacić niższe rachunki?

Sprawdź nasze najnowsze artykuły
Jak przepisać licznik gazu krok po kroku?
Kupujesz lub wynajmujesz mieszkanie, do którego jest już przypisany gazomierz i chcesz podpisać umowę na dostawę gazu ziemnego? Nie wiesz, jak to zrobić, bo gazomierz ma już swojego właściciela? Sprawdź, co trzeba zrobić.
Przyłącze gazowe – ile kosztuje w 2024 roku?
Każdy, kto nie ma dostępu do gazu ziemnego, a chce mieć, musi uzbroić się w cierpliwość. Proces ten wymaga załatwienia wielu formalności. W tym artykule krok po kroku omówimy, co zrobić, aby błękitne paliwo zaczęło płynąć do naszego domu.
Jak obliczyć rachunek za gaz?
Na wysokość naszego rachunku wpływa nie tylko bieżące, ale pośrednio również roczne zużycie gazu. Do tego trzeba doliczyć koszty dystrybucji i opłatę abonamentową.

Niższe rachunki: pytania i odpowiedzi

Co to jest opłata kogeneracyjna?
Od 25 stycznia 2019 roku na fakturach za prąd pojawił się nowy rodzaj opłaty - opłata kogeneracyjna. To skutek podpisanej 14 grudnia 2018 roku ustawy o promowaniu energii elektrycznej z “wysokosprawnej kogeneracji”. Co to oznacza i skąd wzięła się ta opłata?
Co oznacza skrót OSD?
Skrót OSD oznacza „operator systemu dystrybucyjnego”. Często można spotkać się też z określeniami „operator” albo „dystrybutor”. Dowiedz się więcej...
Dystrybutor a sprzedawca
Sprzedawcy energii to firmy hurtowo nabywające energię od producentów i sprzedające ją odbiorcom. Energia ta dostarczana jest za pomocą sieci należącej do dystrybutora (który za tę usługę pobiera własną opłatę).
Czy można samemu zmienić sprzedawcę?
Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jest to uciążliwe i wymaga pilnowania wielu formalności. Całą procedurę lepiej powierzyć pośrednikowi (np. Rachuneo) i możesz ją przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Co jeśli przestanę być właścicielem lokalu?
Jeśli mieszkanie zmienia właściciela w okresie umowy - konieczne jest przepisanie umowy na nowego właściciela.
Jak to możliwe, że cena jest niższa?
Od 2007 roku w Polsce weszło europejskie prawo, za sprawą którego możesz swobodnie wybierać od kogo kupisz prąd. Dzięki temu, że na rynku jest większa konkurencja, firmy mogą zaoferować lepsze ceny.

Płatności - nie tylko za rachunki

Przelewy, rachunki, opłaty - sprawdź nasze porady i ciekawostki
Jak zapłacić mandat przez internet?
Wpływy z mandatów karnych zasilają budżet państwa, a kwoty jakie przynoszą, liczy się w setkach milionów. Nie dziwi więc, że codziennie opłacane są ich ogromne ilości. Jaki jest jednak najlepszy sposób na zapłacenie należności?
Czym jest BLIK i jak z niego korzystać?
BLIK to niezwykle poręczny i wygodny sposób dokonywania płatności. Pozwala na m. in. płacenie w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie środków z bankomatów, tworzenie czeków BLIK, czy wykonywanie natychmiastowych przelewów na numer telefonu.

Telefon i internet - poradniki

Nasi eksperci sprawdzają oferty operatorów GSM
Jaki internet mobilny do pracy zdalnej i nauki?
Wiele osób korzysta dzisiaj z internetu przenośnego. Przez jego rosnącą popularność w prawie każdym pakiecie na abonament dostajemy sporą paczkę gigabajtów do zużycia. W artykule pomożemy w wyborze najlepszej oferty internetu na kartę.

Sprawdź o ile możesz obniżyć rachunki

Porównaj ceny energii w Twoim regionie