Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Biuro obsługi Klienta - załatwiamy sprawy przez internet z Plus, Orange, Play, T-mobile

Co możesz załatwić z operatorem sieci komórkowej bez wychodzenia z domu?
Foto: Pixabay
Porównaj oferty operatorów w kilka sekund
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty operatorów w kilka sekund
Dla domu

Porównaj oferty operatorów w kilka sekund
Dzięki rozwijającej się technologii coraz więcej spraw możemy załatwić zdalnie ze swojego domu. Korzystając z aplikacji mobilnych, stron internetowych i infolinii operatorów możesz zaoszczędzić sporo czasu i zapewnić sobie wygodę.
W skrócie:
  • Możliwe jest przedłużenie umowy przez internet - cały proces jest prosty i szybki
  • Zarejestrowanie numeru na kartę przez SMS lub połączenie telefoniczne wymaga posiadania już umowy z daną siecią
  • Wiele spraw załatwimy z operatorem przez infolinię lub specjalne aplikacje mobilne: Plus online, Mój Orange, Play24 i Mój T-Mobile

Umowa z operatorem przez internet? Jak podpisać ją zdalnie?

Przedłużyć istniejącą już umowę możemy w szybki sposób przez stronę internetową operatora, a kontakt z kurierem nie będzie wymagany. Wyjątkiem jest sytuacja, w której do umowy dobieramy dodatkowe urządzenie (np. internet mobilny)- wtedy dostawca będzie musiał dowieść nam paczkę. Strona internetowa nie jest jedyną opcją, klienci Play i T-Mobile umowę przedłużą również na czasie z konsultantem, w Plusie załatwimy to telefonicznie. Korzystając z infolinii weźmy pod uwagę możliwość długiego czasu oczekiwania na połączenie. Orange proponuje także przedłużenie umowy przez aplikację Mój Orange. 

Przy podpisywaniu nowej umowy z operatorem kontakt z kurierem będzie nieunikniony. Nawet jeżeli potwierdzenie tożsamości odbywa się online, to musi zostać dostarczona nam nowa karta SIM. Resztę formalności możemy załatwić przez stronę operatora lub dzwoniąc na infolinię. Dobrze jest wiedzieć, że w przypadku wybierania oferty na stronie, to klient jest odpowiedzialny za popełnione przy tym błędy. Przechodząc przez proces z konsultantem z biura obsługi, zwalniamy się z odpowiedzialności. 

Jak znaleźć najlepszą ofertę u operatorów?

Szukając idealnej oferty dla siebie możesz skorzystać z porównywarki ofert operatorów. W porównywarce wszystkie dostępne opcje zebrane są w jednym miejscu i bez problemu przejdziesz z niej na stronę wybranego operatora. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem oferty komórkowej dla firmy lub do pracy zdalnej możesz skorzystać z porad znajdujących się w naszym artykule. 

Rejestracja numeru na kartę 

Aby korzystać telefonu na kartę w pełni jest to konieczność. Sposób rejestrowania nowego numeru różni się w zależności od operatora. Zazwyczaj można to zrobić w odpowiednich punktach (biuro obsługi klienta, Poczta Polska, partnerskie sklepy i stacje paliw), albo zdalnie: SMS-em lub przez bank. W tej chwili rejestracja przez stronę banku dostępna jest tylko klientom Millennium, a SMS-em mogą to zrobić tylko osoby posiadające już numer u danego operatora.

Jak zarejestrować numer na kartę u danego operatora?

  • Rejestracja numeru w Plusie

W SMS-ie wysłanym na numer 80106 musi znaleźć się: słowo ZAREJESTRUJ, numer telefonu na kartę i numer karty SIM, którą będziesz rejestrował. Przykład: ZAREJESTRUJ 111111111 2222222222222.

Pamiętaj, że musisz go wysłać z numeru na abonament, MIX lub zarejestrowanego już wcześniej.

  • Rejestracja numeru w Play 

Wyślij SMS-a zgodnie z instrukcją powyżej na numer 676, lub wypełnij formularz na stronie operatora.

  • Rejestracja numeru w T-Mobile 

W T-Mobile możesz to zrobić dzwoniąc na bezpłatny numer: 606 606 606 

  • Rejestracja numeru w Orange

Z niezarejestrowanego numeru wyślij SMS-a pod 80280. W treści musi znajdować się numer osoby, która ma już umowę z Orange. Teraz osoba, której numer wysłałeś otrzyma prośbę o zgodę na rejestrację i musi odpisać SMS-em o treści TAK.

Czy wiesz, że…

Według szacunków kart SIM, od różnych operatorów, jest w Polsce 53,2 mln, podczas gdy liczba ludności to ponad 38 mln. Wynika z tego, że wielu Polaków korzysta z więcej niż 1 karty SIM.

Zarządzanie numerem i formalności przez aplikacje

Dzięki aplikacjom proponowanym przez operatorów, wiele działań związanych z telefonem możemy wykonywać zdalnie i dużo szybciej. Aplikacje te są darmowe i można je ściągnąć na smartfona przez Google Play lub App Store. 

Plus online

Co możesz zrobić przez aplikację Plus online? Wszystkie faktury w Plusie znajdziemy w jednym miejscu, dzięki temu szybko doładujemy konto i dokonamy płatności. Mamy też możliwość zsynchronizowania terminu zapłaty z kalendarzem, a więc w wyznaczonym terminie dostaniemy powiadomienie o konieczności dokonania wpłaty. Przez aplikacje możemy również zarządzać posiadanymi pakietami i sprawdzać stan wykorzystania usług. 

Play 24

Co oferuje aplikacja Play24? Na naszym koncie pojawi się e-rachunek z Play, który będziemy mogli opłacić przez aplikacje (np.: BLIK-iem). Dla zapominalskich pojawia się możliwość automatycznego płacenia za faktury. Przy ofertach na kartę możemy również kontrolować środki na koncie lub wykupić doładowanie przez Play24. Znajdziemy tam też szybki kontakt do Play, przez czat lub wykonanie połączenia z aplikacji.

Mój T-Mobile

Jakie ułatwienia otrzymamy dzięki korzystaniu z aplikacji Mój T-Mobile? Przez aplikację możemy sprawdzić nasze bilingi i rozliczać się z e-rachunku, a także dokonać doładowań. Przez Mój T-Mobile wybierzemy też dodatkowe pakiety dla wszystkich naszych numerów. Zakładka Pomoc pozwoli nam na uniknięcie niepotrzebnego kontaktu z obsługą klienta. 

Mój Orange

Na co pozwala aplikacja Mój Orange? Będziemy mogli całkowicie online podpisać nową umowę, lub przedłużyć starą. Przez aplikację sprawdzimy też historię kosztów połączeń i dokupimy usługi. Szybko zapłacimy za faktury z Orange i sprawdzimy stan konta. Dużym ułatwieniem jest też możliwość kontaktu przez Mój Orange z konsultantem, bez potrzeby dzwonienia.

Czy i jak można usunąć konto w aplikacji? 

Operatorzy utrudniają często usunięcie konta w aplikacjach. Najłatwiejszym sposobem będzie wykonanie telefonu do obsługi klienta, lub połączenie się na czacie. Można spróbować też znaleźć odpowiednią zakładkę na stronie internetowej.

Infolinia do Orange, Plus, Play i T-Mobile:

Infolinia Orange: 510 100 100

Infolinia Plus dla klientów: 601 102 601, lub dla zainteresowanych ofertą: 601 100 601

Infolinia Play: 709 500 500

Infolinia T-Mobile: 602 900 000

Promocje od operatorów - co możesz zyskać? 

Play: Tutaj zyskasz aż 285 zł niezależnie czy podpisujesz nową umowę, czy przedłużasz starą.

Plus: Dodatkowe usługi na próbę: czasoumilacz, IPLA, ochrona internetu i serwis urządzenia.

Orange: Wypełnij krótki quiz na temat swojego związku, a zyskasz 6 miesięcy za darmo przy przeniesieniu numeru do Orange. Dodatkowo możesz mieć Music Pass na 3 miesiące za darmo.

T-Mobile: Wystartowała kolejna edycja promocji o nazwie Happy Fridays, przy której możesz dostać 10 GB internetu za darmo.

Porównaj ceny energii w Twoim regionie