Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Jaki internet mobilny do pracy zdalnej i nauki?

Pomagamy w wybraniu najlepszej oferty internetu mobilnego
Foto: Pixabay
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Wiele osób korzysta dzisiaj z internetu przenośnego. Przez jego rosnącą popularność w prawie każdym pakiecie na abonament dostajemy sporą paczkę gigabajtów do zużycia. W artykule pomożemy w wyborze najlepszej oferty internetu na kartę.
Szukasz najlepszego internetu mobilnego?
Sprawdź oferty
W skrócie:
  • Internet mobilny to konieczne rozwiązanie dla osób, które korzystają z sieci poza domem 
  • Przy wyborze odpowiedniej dla nas oferty powinniśmy zwracać uwagę na: limit danych, zasięg danej sieci i czas trwania umowy
  • Z internetu na kartę można korzystać w telefonie, ale też udostępniać go z routera na kartę SIM

Internet bezprzewodowy - dla kogo? 

Internet bezprzewodowy, lub inaczej, internet na kartę przyda się każdemu, kto również poza domem musi sprawdzić maile i wiadomości, lub chce korzystać z aplikacji, czy przeglądać strony internetowe. Całkowicie powinien wystarczać też osobom, które nie wykorzystują dużych ilości transferu danych - w takim przypadku lepiej sprawdzi się internet domowy.

Jakie są zalety internetu mobilnego?

  • jest przenośny - można z niego korzystać przy każdym wyjściu z domu, czy w podróży
  • jest ogólnodostępny (*sprawdź mapę zasięgu)
  • można go szybko udostępnić na inne urządzenia (za pomocą WIFI)

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeżeli wybierzemy najtańszy internet mobilny, może okazać się, że nie sprosta on naszym wymaganiom. Ceną powinniśmy zainteresować się dopiero wtedy, kiedy dokładnie przemyślimy jakie mamy wymagania wobec sieci. Osoba, która korzysta z internetu tylko do przeglądania mediów społecznościowych będzie miała dużo mniejsze potrzeby niż ktoś, kto ściąga duże pliki lub często prowadzi wideokonferencje. Istotne jest więc dostosowanie odpowiedniego pakietu do naszych indywidualnych wymagań. Wszystkie dostępne oferty można sprawdzić dzięki porównywarce ofert operatorów, bez potrzeby odwiedzania strony każdego sprzedawcy.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru internetu mobilnego?

Limit prędkości

Przy wyborze internetu mobilnego trzeba zwracać uwagę na największą możliwą prędkość przesyłania i pobierania danych. Będzie ona miała wpływ na to ile czasu ładować będą się strony i pobierać pliki. Prędkość przesyłania i pobierania danych podawana przez operatorów jest prędkością maksymalną, oznacza to, że sieć może działać nam wolniej. Często jest też limitowana. Hasła operatorów sieci komórkowych takie jak: “internet mobilny bez limitu” w praktyce mijają się raczej z prawdą. Wybieramy ofertę z  konkretną paczką gigabajtów i po jej wyczerpaniu sieć zwolni. 

Limit danych

Wybór pakietu danych odpowiedniej wielkości jest bardzo ważny. Najkorzystniej będzie zastanowić się ile internetu wykorzystujemy na co dzień. Jeżeli wybierzemy zbyt mały pakiet możemy być zmuszeni do dokupienia dodatkowych gigabajtów za wyższą cenę. 

Długość trwania umowy

Sytuacja na rynku sieciowym zmienia się bardzo dynamicznie, co przekłada się na szybko pojawiające się nowe, korzystniejsze oferty. Operatorzy wprowadzają nowe technologie i lepsze warunki dla klientów. Warto pamiętać, że zerwanie umowy we wcześniejszym terminie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Lepiej się zastanowić zanim zobowiążemy się na kilka lat. 

Zasięg w danej sieci

Dobry zasięg przekłada się na szybkość działania sieci. Słaby zasięg sprawi, że strony będą się wolno ładować, połączenia wideo zacinać, a pliki nie będą się ściągać. W miastach nie powinno to sprawiać kłopotu, jednak na wsi lub w czasie podróży brak zasięgu może okazać się problemem. Istotne jest też sprawdzenie, czy w danym obszarze mamy dostęp do internetu LTE. Warto sprawdzić mapy zasięgu internetu mobilnego wybranego operatora. Możesz je znaleźć tutaj:

Mapa zasięgu internetu mobilnego Play 

Mapa zasięgu internetu mobilnego Plus 

Mapa zasięgu internetu mobilnego T-Mobile 

Mapa zasięgu internetu mobilnego Orange

Należy pamiętać, że na prędkość działania internetu bezprzewodowego wpływa też odległość od urządzenia go udostępniającego, ilość korzystających z niego osób i warunki pogodowe. Żeby sprawdzić aktualną prędkość przesyłania danych można skorzystać z dostępnych darmowych aplikacji lub zrobić test na stronie internetowej.

Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że sieć 5G jest nawet kilkadziesiąt razy szybsza niż poprzednie generacje (np.: 4G) i pozwala połączyć dużo więcej urządzeń. Operatorzy sieci komórkowych wprowadzają już na rynek telefony, które będą mogły korzystać z nowej technologii.

Jak można korzystać z internetu na kartę? 

Możliwości korzystania z internetu mobilnego nie kończą się na używaniu go w telefonie - z każdego smartfona można udostępnić transfer danych dla innych sprzętów.

Jest też opcja dokupienia dodatkowych urządzeń na kartę SIM. Operatorzy sieci komórkowych często dają możliwość dobrania przenośnego routera WiFi przy wybieraniu oferty na internet mobilny - wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Oprócz sporych urządzeń, przeznaczonych do postawienia w domu, dostępne są też małe kieszonkowe routery, które można wszędzie ze sobą zabrać. Ich dużym plusem jest wydajna bateria. Kiedy udostępniamy transmisję danych z telefonu, rozładuje się on bardzo szybko, podczas gdy router może wytrzymać nawet 8 godzin bez ładowania.

W przypadku internetu na kartę do laptopa, lub komputera dostępne są modemy LTE, które podpina się pod wejście USB. Taki modem znacznie przyspiesza przesyłanie danych.

Dodatkowa karta SIM do umowy 

Wielu operatorów proponuje swoim klientom duże zniżki na dokupienie dodatkowej karty SIM do abonamentu. Jeżeli masz już umowę w jednej firmie, sprawdź dostępne oferty na internet mobilny, a możesz sporo zaoszczędzić.

Na co zużywasz internet?

Przygotowaliśmy zestawienie, które pokazuje ile internetu zużywają czynności wykonywane przez internet w ciągu 1 godziny.

Jak sprawdzić ile zostało internetu? 

  • jak sprawdzić ile zostało internetu w Plusie? 

Musisz wysłać SMS-a o treści U na numer 2580. Uwaga: SMS kosztuje 0,29 zł.

Możesz ściągnąć aplikację Play24 i znaleźć tę informację w zakładce Twoje Konto, lub sprawdzić stronę internetową operatora. 

Po wejściu na serwis internetowy Mój T-Mobile, wchodzisz w zakładkę Lista Połączeń, a później w wykorzystanie limitów.

Wszystkie informacje znajdziesz w aplikacji Mój Orange, lub używając na klawiaturze kodu: *101*01#.

Dopasuj internet do swoich potrzeb!
Skorzystaj z porównywarki Rachuneo
Porównaj ceny energii w Twoim regionie