Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Prąd i gaz w pakiecie od PGNiG

Wady i zalety ofert typu “dual fuel”
Foto: pixabay
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i gaz, dlatego godzinami porównujesz oferty różnych dostawców? Zastanawiasz się, czy prąd i gaz od jednego dostawcy to rozwiązanie dla Ciebie? Z tego artykułu dowiesz się o wadach i zaletach ofert typu “prąd i gaz”.
Sprawdź tanią ofertę na prąd!
Zmień sprzedawcę przez internet
W skrócie:
  • Dostawcy coraz częściej oferują sprzedaż pakietową prądu i gazu.
  • Firmy dostarczające prąd i gaz jednocześnie oszczędzają na kosztach reklamy i obsługi, dlatego mogą oferować klientom tańsze usługi.
  • W Polsce prąd i gaz w pakiecie dla gospodarstw domowych oferuje PGNiG, dla firm ENEA.

Jeszcze do niedawna tego typu oferty dostępne były tylko dla przedsiębiorstw. Odkąd także klienci indywidualni mogą korzystać z “podwójnego paliwa”, firmy sprzedające jedno z paliw - gaz lub prąd - coraz częściej dodają drugie, tworząc pakiet “prąd i gaz”. Kiedy gaz i prąd w pakiecie się opłaca? Sprawdzamy.

Czy warto mieć prąd i gaz w pakiecie w 2022 roku?

Korzyści z oferty podwójnego paliwa dostarczanego przez jednego dostawcę jest kilka. Cena za 1kWh energii elektrycznej zwykle jest niższa, gdy dostarcza się ją w pakiecie z gazem. Rozwiązanie to jest też wygodniejsze. Klient zamiast dwóch faktur dostaje jedną, a za wszystko płaci jednym przelewem.

Czy wiesz, że...

Możesz spotkać się z innymi określeniami na ofertę prąd i gaz od jednego sprzedawcy, np. PiG, oferta łączona, oferta pakietowa, “dual fuel”, czyli po polsku “podwójne paliwo”.

Dlaczego pakiety są tańsze? Otóż odpowiedź jest prosta. W ten sposób firma sprzedająca gaz i prąd ma mniejsze koszty działalności, bo wydaje mniej na reklamę, marketing i koszty obsługi klientów.  

Pakiet Prądu i Gazu od PGNiG

Największym dostawcą gazu w naszym kraju jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Oznacza to, że z usług tej firmy korzysta najwięcej mieszkańców Polski. Od jakiegoś czasu PGNiG zachęca konsumentów do tego, aby kupowali od niej również prąd. PGNiG ma koncesję na dostawę energii elektrycznej od ponad 9 lat. Od jakiegoś czasu ma też specjalną ofertę: Pakiet Prądu i Gazu (w skrócie PiG).

PGNiG przekonuje konsumentów, że korzyści z Pakietu Prądu i Gazu pozytywnie odczują w portfelach. Co więcej - firma obiecuje minimum formalności, umowę na czas nieokreślony oraz brak opłaty handlowej. Zamiana operatora dostawcy prądu również jest darmowa.  

Oferta Pakiet Prądu i Gazu skierowana jest do osób, które już są klientami PGNiG, czyli podpisały już umowę z firmą na dostarczanie gazu lub prądu. Teraz, jeśli ktoś zdecyduje się na pakiet, może podpisać nową umowę. Może to zrobić na kilka sposób:

  • przez telefon,
  • w e-BOK (internetowym biurze obsługi klienta),
  • w stacjonarnym biurze obsługi klienta.

Opinie - o czym pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że opinie na temat dostawcy pisane są najczęściej w sytuacji, w której pojawia się problem. Negatywne komentarze nie powinny być jedynym źródłem informacji na temat sprzedawców prądu i gazu.

Opinie klientów na temat oferty PGNiG:

W sieci jest dużo pozytywnych opinii, ale zdarzają się również negatywne. Na co skarżą się klienci największego dostawcy gazu w Polsce? Np. na to, że płacą za gaz więcej od kiedy mają pakiet. Z kolei zadowoleni klienci informują, że firma nie nalicza opłaty handlowej, a rachunki za media są niższe.

Prąd i gaz w pakiecie dla firm, czyli Dual Fuel od ENEA

Zakup od jednego sprzedawcy zarówno prądu i gazu może przełożyć się na niższe rachunki również dla klientów biznesowych. Kompleksowe rozwiązania ułatwią przedsiębiorcom opłacanie rachunków. Warunki takich ofert często dopasowywane są indywidualnie do potrzeb klienta, w związku z czym warto skontaktować się w wybranym sprzedawcą i podjąć rozmowy dot. ofert łączonych. 

ENEA proponuje kompleksowe rozwiązanie swoim klientom biznesowym. Oferta Dual Fuel gwarantuje:

  • konkurencyjne ceny i niższe rachunki od tych, za które płacisz u swojego dotychczasowego sprzedawcy;
  • tę samą cenę przez cały okres trwania umowy;
  • zmianę sprzedawcy, którą zajmuje się ENEA;
  • pomoc dedykowanego dla firmy doradcy.

Dla biznesu oferty łączone są o tyle wygodne, że generują mniej formalności. Warto zwrócić uwagę na gwarancję ceny, ponieważ pozwoli ona uniknąć twojej firmie podwyżek cen na rynku. Korzystna może okazałć się również oferta ze zmienną ceną prądu (w tym przypadku stawka za energię zależy od ceny na giełdzie). Taka zmiana jest prosta i bezpieczna, a nowy sprzedawca załatwi za Ciebie wszelkie formalności. W porównywarce cen prądu dla firm znajdziesz dostępne oferty. Możesz również porównać oferty na sprzedaż gazu w firmie. 

Czy wiesz, że możesz zmienić sprzedawcę prądu z domu?
Sprawdź dostępne pakiety
Porównaj ceny energii w Twoim regionie