Prąd i gaz w pakiecie od PGNiG

Wady i zalety ofert typu “dual fuel”.
Foto: pixabay
Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i gaz, dlatego godzinami porównujesz oferty różnych dostawców? Zastanawiasz się, czy prąd i gaz od jednego dostawcy to rozwiązanie dla ciebie? Z tego artykułu dowiesz się o wadach i zaletach ofert typu “prąd i gaz”.
W skrócie:
  • Dostawcy coraz częściej oferują sprzedaż pakietową prądu i gazu.
  • Firmy dostarczające prąd i gaz jednocześnie oszczędzają na kosztach reklamy i obsługi, dlatego mogą oferować klientom tańsze usługi.
  • W Polsce prąd i gaz w pakiecie dla gospodarstw domowych oferują m.in. PGNiG, Tauron, PGE i i Fortum.

Jeszcze do niedawna tego typu ofertę dostępne były tylko dla przedsiębiorstw. Odkąd także klienci indywidualni mogą korzystać z “podwójnego paliwa”, firmy sprzedające jedno z paliw - gaz lub prąd - coraz częściej dodają drugie, tworząc pakiet “prąd i gaz”. Kiedy gaz i prąd w pakiecie się opłaca? Sprawdzamy.

Czy warto mieć prąd i gaz w pakiecie w 2021 roku?

Korzyści z oferty podwójnego paliwa, dostarczanego przez jednego dostawcę, jest kilka. Cena za 1kWh energii elektrycznej zwykle jest niższa, gdy dostarcza się ją w pakiecie z gazem. Rozwiązanie to jest też wygodniejsze. Klient zamiast dwóch faktur, dostaje jedną, a za wszystko płaci jednym przelewem.

Czy wiesz, że...

Możesz spotkać się z innymi określeniami na ofertę prąd i gaz od jednego sprzedawcy, np. PiG, oferta łączona, oferta pakietowa, “dual fuel”, czyli po polsku “podwójne paliwo”.

Dlaczego pakiety są tańsze? Otóż odpowiedź jest prosta.  W ten sposób firma sprzedająca gaz i prąd ma mniejsze koszty działalności, bo wydaje mniej na reklamę, marketing i koszty obsługi klientów.  

Pakiet Prądu i Gazu od PGNiG

Największym dostawcą gazu w naszym kraju jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Oznacza to, że z usług tej firmy korzysta najwięcej mieszkańców Polski. Od jakiegoś czasu PGNiG zachęca konsumentów do tego, aby kupowali od niej również prąd. PGNiG ma koncesję na dostawę energii elektrycznej od ponad 9 lat. Od jakiegoś czasu ma też specjalną ofertę: Pakiet Prądu i Gazu (w skrócie PiG).

PGNiG przekonuje konsumentów, że korzyści z Pakietu Prądu i Gazu pozytywnie odczują w portfelach. Co więcej - firma obiecuje minimum formalności, umowę na czas nieokreślony oraz brak opłaty handlowej. Zamiana operatora dostawcy prądu również jest darmowa.  

Oferta Pakiet Prądu i Gazu skierowana jest do osób, które już są klientami PGNiG, czyli podpisały już umowę z firmą na dostarczanie gazu lub prądu. Teraz, jeśli ktoś zdecyduje się na pakiet, może podpisać nową umowę. Może to zrobić na kilka sposób:

  • przez telefon,
  • w e-BOK (internetowym biurze obsługi klienta),
  • w stacjonarnym biurze obsługi klienta.

Prąd plus gaz od Taurona

Tauron, klientom którzy podpiszą umowę na prąd i gaz, oferuje wiele bonusów:

  • Bonus w wysokości 100 zł
  • Rabat na prąd i gaz, który będzie wynosił przynajmniej 5% (w przypadku zaznaczenia zgód marketingowych)
  • Darmowy serwis urządzeń przez 3 miesiące

Wszystkie niezbędne dokumenty i instrukcje znajdują się na stronie dostawcy.

Prąd i gaz w pakiecie od PGE

PGE również reaguje na potrzeby klientów indywidualnych. Firma zapewnia, że osoby, które wybiorą dwie usługi i podpiszą umowę mogą płacić za gaz nawet 10% mniej. Kolejnym plusem będzie bezpłatne ubezpieczenie gazowe, z którego skorzystać można 2 razy w ciągu 12 miesięcy.

Tauron czy PGNiG, a może PGE? - Co wybrać?

Warto pamiętać o tym, że opinie opinie na temat dostawcy pisane są najczęściej w sytuacji, w której pojawia się problem. Negatywne komentarze nie powinny być jedynym źródłem informacji na temat sprzedawców prądu i gazu. 

Opinie klientów na temat oferty PGNiG:

W sieci jest dużo pozytywnych opinii, ale zdarzają się również negatywne. Na co skarżą się klienci największego dostawcy gazu w Polsce? Np. na to, że płacą za gaz więcej od kiedy mają pakiet. Z kolei zadowoleni klienci informują, że firma nie nalicza opłaty handlowej, a rachunki za media są niższe.

Opinie klientów na temat oferty PGE: 

Klienci PGE są zadowoleni ze stawek jakie proponuje firma, czują się również bezpiecznie korzystając z usług giganta na polskim rynku energetycznym. Dużo negatywnych komentarzy dotyczy biura obsługi klienta i utrudnionego kontaktu. 

Opinie klientów na temat oferty Taurona: 

Zdania na temat firmy są bardzo podzielone. Wiele osób ceni Taurona za podążanie z duchem czasu i wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych. Dużym plusem wydaje się też szeroka oferta. Negatywne opinie dotyczą często cen prądu

Ceny prądu różnią się jednak w zależności od obszaru, na którym się znajdujesz, warto więc skorzystać z porównywarki cen i sprawdzić czy oferta pakietowa (ta na stronie dostawcy) jest tańsza od standardowej.

Porównaj ceny energii w Twoim regionie