Prąd i gaz w pakiecie od PGNiG

Wady i zalety ofert typu “dual fuel”
Foto: pixabay
Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i gaz, dlatego godzinami porównujesz oferty różnych dostawców? Zastanawiasz się, czy prąd i gaz od jednego dostawcy to rozwiązanie dla Ciebie? Z tego artykułu dowiesz się o wadach i zaletach ofert typu “prąd i gaz”.
W skrócie:
  • Dostawcy coraz częściej oferują sprzedaż pakietową prądu i gazu.
  • Firmy dostarczające prąd i gaz jednocześnie oszczędzają na kosztach reklamy i obsługi, dlatego mogą oferować klientom tańsze usługi.
  • W Polsce prąd i gaz w pakiecie dla gospodarstw domowych oferuje PGNiG, dla firm ENEA.

Jeszcze do niedawna tego typu oferty dostępne były tylko dla przedsiębiorstw. Odkąd także klienci indywidualni mogą korzystać z “podwójnego paliwa”, firmy sprzedające jedno z paliw - gaz lub prąd - coraz częściej dodają drugie, tworząc pakiet “prąd i gaz”. Kiedy gaz i prąd w pakiecie się opłaca? Sprawdzamy.

Czy warto mieć prąd i gaz w pakiecie w 2022 roku?

Korzyści z oferty podwójnego paliwa dostarczanego przez jednego dostawcę jest kilka. Cena za 1kWh energii elektrycznej zwykle jest niższa, gdy dostarcza się ją w pakiecie z gazem. Rozwiązanie to jest też wygodniejsze. Klient zamiast dwóch faktur dostaje jedną, a za wszystko płaci jednym przelewem.

Czy wiesz, że...

Możesz spotkać się z innymi określeniami na ofertę prąd i gaz od jednego sprzedawcy, np. PiG, oferta łączona, oferta pakietowa, “dual fuel”, czyli po polsku “podwójne paliwo”.

Dlaczego pakiety są tańsze? Otóż odpowiedź jest prosta. W ten sposób firma sprzedająca gaz i prąd ma mniejsze koszty działalności, bo wydaje mniej na reklamę, marketing i koszty obsługi klientów.  

Pakiet Prądu i Gazu od PGNiG

Największym dostawcą gazu w naszym kraju jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Oznacza to, że z usług tej firmy korzysta najwięcej mieszkańców Polski. Od jakiegoś czasu PGNiG zachęca konsumentów do tego, aby kupowali od niej również prąd. PGNiG ma koncesję na dostawę energii elektrycznej od ponad 9 lat. Od jakiegoś czasu ma też specjalną ofertę: Pakiet Prądu i Gazu (w skrócie PiG).

PGNiG przekonuje konsumentów, że korzyści z Pakietu Prądu i Gazu pozytywnie odczują w portfelach. Co więcej - firma obiecuje minimum formalności, umowę na czas nieokreślony oraz brak opłaty handlowej. Zamiana operatora dostawcy prądu również jest darmowa.  

Oferta Pakiet Prądu i Gazu skierowana jest do osób, które już są klientami PGNiG, czyli podpisały już umowę z firmą na dostarczanie gazu lub prądu. Teraz, jeśli ktoś zdecyduje się na pakiet, może podpisać nową umowę. Może to zrobić na kilka sposób:

  • przez telefon,
  • w e-BOK (internetowym biurze obsługi klienta),
  • w stacjonarnym biurze obsługi klienta.

Opinie - o czym pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że opinie na temat dostawcy pisane są najczęściej w sytuacji, w której pojawia się problem. Negatywne komentarze nie powinny być jedynym źródłem informacji na temat sprzedawców prądu i gazu.

Opinie klientów na temat oferty PGNiG:

W sieci jest dużo pozytywnych opinii, ale zdarzają się również negatywne. Na co skarżą się klienci największego dostawcy gazu w Polsce? Np. na to, że płacą za gaz więcej od kiedy mają pakiet. Z kolei zadowoleni klienci informują, że firma nie nalicza opłaty handlowej, a rachunki za media są niższe.

Prąd i gaz w pakiecie dla firm, czyli Dual Fuel od ENEA

Zakup od jednego sprzedawcy zarówno prądu i gazu może przełożyć się na niższe rachunki również dla klientów biznesowych. Kompleksowe rozwiązania ułatwią przedsiębiorcom opłacanie rachunków. Warunki takich ofert często dopasowywane są indywidualnie do potrzeb klienta, w związku z czym warto skontaktować się w wybranym sprzedawcą i podjąć rozmowy dot. ofert łączonych. 

ENEA proponuje kompleksowe rozwiązanie swoim klientom biznesowym. Oferta Dual Fuel gwarantuje:

  • konkurencyjne ceny i niższe rachunki od tych, za które płacisz u swojego dotychczasowego sprzedawcy;
  • tę samą cenę przez cały okres trwania umowy;
  • zmianę sprzedawcy, którą zajmuje się ENEA;
  • pomoc dedykowanego dla firmy doradcy.

Dla biznesu oferty łączone są o tyle wygodne, że generują mniej formalności. Warto zwrócić uwagę na gwarancję ceny, ponieważ pozwoli ona uniknąć twojej firmie podwyżek cen na rynku. Taka zmiana jest prosta i bezpieczna, a nowy sprzedawca załatwi za Ciebie wszelkie formalności. W porównywarce cen prądu dla firm znajdziesz dostępne oferty. Możesz również porównać oferty na sprzedaż gazu w firmie. 

Porównaj ceny energii w Twoim regionie