Porównywarka ofert internetu

Witaj, jeżeli chcesz znaleźć najlepszą ofertę internetu dla siebie, uzupełnij swój adres poniżej. W kilka minut sprawdzisz dostępne oferty bez przeglądania stron wszystkich operatorów.

Wpisz adres i znajdź najlepszy internet dla siebie.
Jak działa porównywarka internetu?

1
Wpisz swój adres
Dzięki temu możemy sprawdzić, czy w Twojej okolicy dostępne są oferty internetu światłowodowego.
2
Rodzaj internetu
Zdecyduj, czy interesuje Cię internet mobilny, czy internet domowy.
3
Oferta dla Ciebie
Wybierz najlepsze oferty dla siebie - nie musisz ograniczać się do wybierania jednej firmy! Zamów kontakt u kilku operatorów i zapytaj o wszystkie warunki.
4
Podpisz umowę
I ciesz się dostępem do sieci!

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając ofertę internetu dla siebie?

 • prędkość łącza, pobierania i wysyłania danych (podawana w mb s)
 • limit danych (podawany w GB)
 • opłaty miesięczne
 • opłata aktywacyjna
 • czas trwania umowy

Czy najtańszy internet jest najlepszy?

Niekoniecznie. Najtańszy internet może oznaczać ograniczone limity danych (po ich przekroczeniu Twój internet drastycznie spowolni), niską prędkość wysyłania i pobierania. Zanim wybierzesz internet, dopasuj go do swoich potrzeb! Jeśli nie potrzebujesz go do "zadań specjalnych" (np. grania w gry komputerowe wymagające szybkiego łącza) - tańszy internet, o mniejszej prędkości, może okazać się w zupełności wystarczający.

Co wybrać - internet mobilny czy internet stacjonarny?

Pamiętaj o jednym - ani internet mobilny, ani internet stacjonarny (lub domowy), to nie są opcje gorsze lub lepsze. Dlaczego? Internetem mobilnym czy internetem stacjonarnym można cieszyć się tak samo, wszystko zależy od Twoich potrzeb i warunków.

Dla kogo jest internet mobilny?

Oferty internetu mobilnego będą najlepsze dla osób, które nie korzystają dużo z sieci, ponieważ ma on limit danych. Nawet jeżeli w ofercie znajdziesz informację o tym, że limitu nie ma, oznacza to często, że po wykorzystaniu konkretnej ilości GB Twoja sieć zwolni (najczęściej do 1 mb s).

Komu lepiej sprawdzi się internet domowy?

Oferta internetu stacjonarnego, jaką jest światłowód, uznawana jest za najlepszą. Internet światłowodowy wyróżnia się stabilnością łącza i szybkością nieporównywalną do innych rodzajów internetu. Nie każdy i każda może jednak pozwolić sobie na światłowód. Osoby z terenów podmiejskich i ze wsi bardzo często muszą korzystać z internetu mobilnego lub radiowego, bo w ich miejscach zamieszkania nie ma odpowiedniej infrastruktury do podłączenia światłowodu.

Oferty operatorów: na co uważać?

 • Puste hasło "bez limitu": limity istnieją zawsze, czy to w ilości, czy w prędkości danych. Ich przekroczenie nie oznacza, że stracisz internet, ale korzystanie z niego nie będzie już tak szybkie i płynne.
 • Prędkość "DO...": podawanie prędkości w bliżej niesprecyzowanych wielkościach (prędkość od... do...) często nie odzwierciedla jej rzeczywistej wartości - upewnij się u operatora, na jaką prędkość możesz liczyć np. w swoim miejscu zamieszkania.
 • Dodatkowe usługi za złotówkę: nierzadko poprzez sprzedawanie ofert za symboliczną złotówkę przechwytuje się nowych klientów. W rzeczywistości opłata złotówkowa trwa jedynie jakiś czas (np. 2 miesiące), a po tym okresie wymagane są zdecydowanie wyższe płatności. By uniknąć dodatkowych opłat, czytaj uważnie warunki wszystkich ofert, na które masz zamiar się zdecydować!
 • Automatyczne przedłużanie umów: dopilnuj czasu trwania umowy i ewentualnego wypowiedzenia - jeśli go przeoczysz, może czekać Cię przedłużenie umowy o np. kolejny rok, ale tym razem bez profitów, atrakcyjnych pakietów danych, a czasem i za zdecydowanie większą kwotę do comiesięcznego opłacania!

Dlaczego warto sprawdzić oferty internetu domowego z Rachuneo?

 • Mamy doświadczenie.
 • Doradzimy Ci w każdej chwili - jeżeli masz problem z podjęciem decyzji lub zrozumieniem czegoś, możesz zawsze do nas zadzwonić, lub sprawdzić najnowsze artykuły.
 • Zbieramy najkorzystniejsze oferty.
 • Pomagamy szybko sprawdzić oferty w jednym miejscu.
 • Oprócz internetu znajdziesz u nas również inne media.

Internet: najnowsze artykuły

Poradniki, które pomogą Ci wybrać ofertę internetu
Jaki internet mobilny do pracy zdalnej i nauki?
Wiele osób korzysta dzisiaj z internetu przenośnego. Przez jego rosnącą popularność w prawie każdym pakiecie na abonament dostajemy sporą paczkę gigabajtów do zużycia. W artykule pomożemy w wyborze najlepszej oferty internetu na kartę.