Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Najlepszy internet mobilny w Polsce w 2022 roku. Sprawdź nasz ranking internetu LTE/5G

Jaki wybrać internet mobilny? Podpowiadamy rozwiązania!
pixabay.com
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Zastanawiasz się, jaki internet mobilny wybrać? Stworzyliśmy specjalną porównywarkę, w której sprawdzisz dostępne oferty w kilkanaście sekund!
Kto ma najlepszy internet mobilny w 2022 roku?
Sprawdź to!
W skrócie:
 • Jeżeli chcesz szybko przejrzeć najlepsze ofery, sprawdź porównywarkę internetu Rachuneo.
 • Wybierając najlepszy internet mobilny dla siebie, sprawdź jego prędkość, limit danych, czas obowiązywania umowy i zasięg w miejscach, w których chcesz z niego korzystać.
 • Nie ma jednego rankingu najlepszego internetu. Każdy użytkownik i użytkowniczka ma inne potrzeby, a oferty internetu mobilnego warto wybrać pod siebie.

Gdzie znajdę najlepszy internet mobilny?

Jeżeli interesują Cię najlepsze oferty internetu mobilnego możesz przejść bezpośrednio do naszej darmowej porównywarki. Znajdziesz tam pakiety od wielu dostawców, a także różne prędkości, ceny abonamentu czy bonusy - wszystko w jednym miejscu! Dzięki temu oszczędzisz sobie szukania najlepszego internetu mobilnego po stronach wszystkich operatorów.

Jeżeli natomiast należysz do osób, które chcą dowiedzieć się więcej, lub potrzebujesz pomocy w wyborze oferty, czytaj dalej. Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak działa internet mobilny?

Internet mobilny lub internet na kartę SIM działa w bardzo prosty sposób. Otrzymaną od operatora kartę SIM musisz włożyć do urządzenia, które będzie Ci służyło za router. Może to być telefon, tablet lub modem. Wtedy możesz włączyć hotspot i udostępniać transfer innym urządzeniom.

Kiedy wybrać internet mobilny?

Internet mobilny jest dla osób, które:

 • nie mają możliwości doprowadzenia światłowodu do swojego domu/ mieszkania,
 • potrzebują większych pakietów danych w podróży,
 • mają dobry zasięg w miejscu zamieszkania.

W większości przypadków oferty internetu mobilnego nie sprawdzą się najlepiej, gdy przesyłamy duże pliki, gramy w wymagające gry online, lubimy oglądanie filmów, czy często prowadzimy rozmowy wideo. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie światłowód, jednak nie każdy ma do niego dostęp. Więcej informacji o tym, jaki internet wybrać, znajdziesz w artykule: Najlepszy internet domowy. Jak wybrać?

Czy wiesz, że...

Oprócz internetu mobilnego możesz skorzystać również z internetu radiowego! Jest to oferta przeznaczona dla osób, które nie mają możliwości doprowadzenia światłowodu do swojego domu. Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej.

Czy duży pakiet danych oznacza lepszą ofertę?

Nie daj się wciągnąć w marketing operatorów i pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Często natomiast oznacza drożej. Jeżeli używasz sieci jedynie do czytania artykułów i przeglądania mediów społecznościowych, sprawdzaj oferty internetu mobilnego, w których pakiet danych nie jest bardzo duży. Pozwoli Ci to na zaoszczędzenie na dodatkowych gigabajtach, których i tak nie wykorzystasz! W przypadku bardzo małego zużycia może się okazać, że właściwie wystarczy Ci internet z telefonu. Abonament z odpowiednią paczką GB możesz znaleźć w porównywarce GSM.

Większego limitu GB potrzebować będą osoby, które więcej korzystają z sieci. Jeżeli nie wyobrażasz sobie wieczoru bez oglądania filmów lub grania w gry, które wymagają podłączenia do sieci, zdecyduj się na większy pakiet danych.

Czy jest coś takiego jak nielimitowany internet mobilny?

Przy ofertach często można spotkać się z opisem: "internet mobilny bez limitu danych". Niestety zazwyczaj jest to jedynie półprawdą. W znaczącej większości przypadków, gdy wykorzystasz ustaloną liczbę GB, Twój internet zwolni. Z ograniczoną prędkością możemy nadal wykonywać pewne czynności w sieci, jednak należy liczyć się z dużo wolniejszym ładowaniem stron.

Zanim zdecydujesz się na nielimitowany internet mobilny, przeczytaj dokładnie warunki, które będą Cię obowiązywały po podpisaniu umowy.

Jeździsz za granicę? Sprawdzaj roaming!

Jeżeli internet mobilny potrzebny jest Ci głównie w czasie podróżowania i planujesz wyjeżdżać poza granice Polski ze swoim przenośnym routerem, sprawdź dokładnie zasady działania roamingu. Bez problemu znajdziesz oferty, które pozwolą Ci na korzystanie z sieci w krajach przynależących do UE. Zazwyczaj odnosi się to jedynie do części krajowego transferu.

Co z zasięgiem?

Dla wielu użytkowników internetu mobilnego dużym problemem jest słaby zasięg. Warto pamiętać, że prędkości podawane w ofercie są maksymalne. Oznacza to, że w większości przypadków internet działa wolniej. Może być to wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców wsi, w których częściej niż w miastach nie działa internet LTE.

Zasięg u danego operatora możesz sprawdzić na specjalnych mapach. Wystarczy wejść na przeznaczone do tego strony www lub pobrać aplikacje. Niestety praktyka mija się często z teorią i realne informacje uzyskasz dopiero po skorzystaniu z wybranej oferty. Pamiętaj, że w przypadku podpisania umowy przez internet w ciągu 14 dni możesz ją zakończyć bez płacenia kary pieniężnej i podawania przyczyny. Niektórzy operatorzy udostępniają też możliwość przetestowania internetu mobilnego przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Internet 5G - co trzeba o nim wiedzieć?

Internet 5G to nazwa piątej generacji sieci komórkowej. Jest to najnowszy standard, który poprzedzały 1G, 2G, 3G i 4G (LTE). Internet 5G pozwala na dużo szybsze pobieranie i wysyłanie danych, a sieć jest również dużo bardziej stabilna. Niestety nie wszystkie sprzęty są dostosowane do korzystania z nowego standardu. Dodatkowo zasięg 5G obejmuje jedynie część obszaru Polski, jednak w planach jest rozwój infrastruktury.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Oprócz ceny abonamentu, zasięgu i limitu danych, przed podpisaniem umowy sprawdź kilka rzeczy.

Obniżki a zgody marketingowe

W wielu ofertach udzielenie zgód marketingowych i wybranie faktury elektronicznej zamiast papierowej jest warunkiem skorzystania ze zniżek, np. około 10 zł mniej miesięcznie. Podczas gdy e-faktury są korzystne dla większości osób (łatwo się je przechowuje, ograniczają zużycie papieru), to zgoda marketingowa może być uciążliwa. Strategia sprzedażowa niektórych operatorów zakłada częste kontakty telefoniczne lub mailowe i namawianie na nowe usługi. Cofnięcie zgody może wiązać się z utraceniem rabatów i znacznym wzrostem rachunków.

Dlaczego okres umowy jest ważny?

Umowy na internet mobilny są najczęściej na 2 lata. Jest to dość długi okres zobowiązania, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, jak szybko zmienia się ten rynek. W związku z szybkim rozwojem tej branży, warunki dla klientów i klientek są coraz lepsze. Jeżeli nie chcesz zobowiązywać się na tak długi czas, możesz poszukać oferty na rok lub podpisać umowę elastyczną. W praktyce oznacza to, że w każdej chwili masz prawo do zmiany sprzedawcy.

Podsumowanie: które oferty internetu mobilnego wybrać?

Wybierając ofertę internetu z naszej porównywarki, skup się na tych, które odpowiadają Twoim potrzebom. Zastanów się, czy potrzebujesz najszybszej oferty, bez limitu danych, czy może wystarczy Ci przeciętna paczka GB do przeglądania artykułów i mediów społecznościowych.

Przy wyborze oferty zwracaj uwagę na: cenę, limit danych, prędkość, zasięg, urządzenie, czas trwania umowy, dodatki.

W naszej porównywarce znajdziesz takich operatorów, jak:

 • T-Mobile,
 • Play,
 • Mobile Vikings,
 • UPC,
 • Netia,
 • i wiele więcej.
Internet mobilny w zgodzie z Twoimi potrzebami?
Znajdź go w porównywarce
Porównaj ceny energii w Twoim regionie