Taryfa G11

Taryfa G11 - czym jest?

Taryfa G11 jest jedną z najczęściej wybieranych taryf energetycznych w gospodarstwach domowych. Jest ona przeznaczona głównie dla mieszkań oraz domów jednorodzinnych, które zużywają energię w celach gospodarczych. W taryfie G11 stawka za kWh (kilowatogodzinę) jest stała i jednolita, niezależnie od pory dnia czy nocy. Korzystając z taryfy G11, można przewidzieć miesięczne koszty za prąd i zaplanować domowy budżet. Brak podziału ceny prądu na szczytową i pozaszczytową będzie dobrym rozwiązaniem w gospodarstwie, w którym znaczna część energii jest konsumowana w dzień.

Porównaj oferty dla domu

Dla kogo jest G11?

Taryfa G11jest dedykowana przede wszystkim dla odbiorców indywidualnych, którzy nie mają dużego zapotrzebowania na energię elektryczną i znaczną część energii zużywają w dzień, tj. od godziny 6:00 do 22:00. Taka taryfa jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą się martwić o zmieniające się stawki za energię w zależności od pory dnia i nocy. Jeśli nie korzystasz z prądu w dużych ilościach, a twoje zużycie jest stabilne, taryfa G11 będzie dla Ciebie odpowiednia.

Cennik dla taryfy G11

Poniżej przedstawiamy standardowe cenniki sprzedawców dla taryfy G11 (stawki brutto):

Enea: 1,4209 zł za 1 kWh,

Energa: 1,3983 zł za 1 kWh,

E.ON: 1,7794 zł za 1 kWh,

PGE: 1,3018 zł za 1 kWh,

Tauron: 1,3861 zł za 1 kWh.

W roku 2023 na podstawie “Ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023roku” odbiorcy indywidualni korzystają z zamrożonych stawek tj.:

  • do limitu zużycia 2000 kWh: 0,5101 zł za 1 kWh,
  • powyżej limitu zużycia 2000 kWh: 0,8585 zł za 1kWh.

Dostawcy taryfy G11

W Polsce istnieje wiele sprzedawców energii, którzy oferują taryfę G11. Wybór sprzedawcy zależy od Twoich potrzeb, preferencji oraz lokalizacji. Przed podjęciem decyzji o zmianie dostawcy, warto porównać oferty kilku firm, aby wybrać najbardziej korzystną dla siebie. Wśród najpopularniejszych dostawców taryfy G11 można wymienić takie firmy jak PGE, Energa, Tauron, Enea, czy E.ON. Wszystkie te firmy oferują różne warunki umowy, dlatego warto przeanalizować oferty pod względem proponowanych cen, aby znaleźć najbardziej korzystną taryfę.

Podsumowanie

Taryfa G11 to popularna taryfa energetyczna, dedykowana dla odbiorców indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw, którzy nie mają dużego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jej największą zaletą jest stała cena za kWh, niezależna od pory dnia i nocy. Wybierając taryfę G11, warto przeanalizować oferty różnych dostawców, aby znaleźć najbardziej korzystną umowę.

Inne taryfy prądu
Pierwszy w Polsce serwis internetowy stworzony po to, aby pomóc Ci obniżać rachunki.
Dzięki nam możesz szybko i wygodnie porównać oferty dostawców mediów w Twojej okolicy i załatwić z nami wszystkie formalności
Porównywarka cen prądu
Sprawdź co oferują dostawcy w Twoim regionie
Dla domu

Potrzebujesz pomocy?
Nie znasz się na taryfach i ofertach? Zostaw nam swoje dane, a będziemy mogli Ci pomóc
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Dodatkowo możesz przesłać fakturę
Możesz wczytać maksymalnie 1 plik.
Wczytywanie...
fileuploaded.jpg
Wczytywanie nie powiodło się. Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB.
Wczytaj plik
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.