Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Jak zapłacić rachunek za prąd przez internet?

Omawiamy sposoby na opłacenie rachunków za energię elektryczną
Fot. pixabay
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty prądu w Twojej lokalizacji
Opłaty za prąd można regulować na wiele różnych sposobów, jednak najwygodniejsze i najszybsze będzie zrobienie tego przez internet. Dzięki płaceniu rachunków online możemy też uniknąć dodatkowych kosztów.
Wszystkie rachunki w jednym miejscu?
Zrób to z Rachuneo Płatności!
W skrócie:
  • Opłaty za prąd można robić przez internet bez wychodzenia z domu.
  • Dostępna jest opcja regulowania rachunków za energię elektryczną przelewem, również w wersji zlecenia stałego. 
  • Wielu dostawców energii umożliwia regulowanie rachunków przez aplikacje i konto eBOK.

Opłata za prąd przelewem

Coraz więcej osób posiada możliwość obsługiwania konta bankowego przez internet. Dzięki zalogowaniu się na swoje konto lub aplikację banku możemy w kilka minut uregulować rachunek za prąd. Żeby to zrobić, wystarczy wykonać standardowy przelew z danymi podanymi na fakturze za prąd

Dokonywanie samodzielnie przelewów za każdą osobną fakturę potrafi pochłonąć dużo czasu, a zapominalskim - pieniędzy za opóźnienia w płatnościach! Dlatego Rachuneo przygotowało serwis, z którego w jednym miejscu i zawsze na czas możesz opłacić wszystkie swoje zobowiązania.

Rachuneo: szybkie płatności nie tylko za prąd

Dzięki stronie Rachuneo Płatności możesz w kilka chwil uregulować rachunki za energię elektryczną. Przez przypomnienia SMS lub mailowe zapłacisz należności w terminie, a darmowe konto w serwisie zapewnia możliwość kontroli nad wszystkimi opłatami, które musisz wykonać. To właśnie na Twoim koncie znajdą się pod ręką wszystkie faktury do opłacenia - za prąd, gaz, wodę, telefon, internet i więcej. Miej wszystkie swoje rachunki pod kontrolą z Rachuneo!

Rachuneo Płatności

Jak założyć konto w Rachuneo Płatności?

Do zarejestrowania swojego darmowego konta w Rachuneo Płatności potrzebny Ci będzie e-mail i stworzone przez Ciebie hasło. Wykonaj następujące kroki:

  • Wpisz e-mail i hasło.
  • Konto aktywujesz po kliknięciu w link, który dotrze na Twoją skrzynkę elektroniczną. 
  • Po zalogowaniu czeka Cię dodanie płatności, które chcesz kontrolować wspólnie z Rachuneo. Po wyborze rodzaju rachunku (np. prąd), wyszukaj swojego dostawcę (np. Enea). 
  • W ostatnim kroku czeka Cię już tylko podanie danych do Twojego konta eBOK (elektroniczne biuro obsługi klienta), z którego następnie Rachuneo automatycznie uzupełnia dane. Połączenie z kontem eBOK umożliwia informowanie Cię o każdej nowej płatności. 

Zgodnie z regulaminem serwisu płatności Rachuneo zapewnia pełną poufność i bezpieczeństwo wymiany danych oraz transakcji. 

Zapłata za energię elektryczną zleceniem stałym

Dla zapominalskich istnieje również opcja utworzenia zlecenia stałego w banku. Polega na tym, że nasze konto będzie automatycznie obciążone przez dostawcę energii, a my nie będziemy musieli pamiętać o zrobieniu przelewu. Istotne jest jednak, aby na koncie była kwota wystarczająca do pokrycia rachunku za prąd. O taką formę robienia opłat za energię elektryczną możemy wnioskować w placówce banku lub przez internet. Zlecenia stałe bywają zazwyczaj płatne. Warto więc sprawdzić, czy utworzenie zlecenia stałego będzie nas coś kosztowało, ponieważ jest to zależne od banku.

Czy wiesz, że… 

Wiele firm proponuje klientom i klientkom faktury elektroniczne zamiast papierowych. Są one dużo tańsze, przyjazne środowisku i wygodne w przechowywaniu.

Opłaty za energię w aplikacjach i elektronicznym biurze obsługi klienta 

Wielu dostawców energii elektrycznej posiada aplikacje i strony eBOK (elektroniczne biura obsługi klienta), na których oprócz opcji opłaty za prąd, znajdziemy wiele innych ułatwień. Po zalogowaniu się do elektronicznego biura obsługi klienta lub do aplikacji uregulowanie rachunków za energię elektryczną będzie jeszcze prostsze i szybsze

W naszym kolejnym artykule dowiesz się, jak zarejestrować się w eBOK poszczególnych dostawców i co przez niego załatwisz.

Jak zapłacić za prąd u mojego sprzedawcy?

PGE

Rachunki za prąd PGE możesz regulować ze swojego konta eBOK przez serwis PayU lub Blue Media. Opłacanie rachunków przez PayU i Blue Media wiąże się najczęściej z prowizją w wysokości 1 zł.

Tauron

Żeby klienci mogli szybko i wygodnie płacić za prąd co miesiąc, Tauron przygotował serwis Mój TAURON (dawniej eBOK). Po zalogowaniu się wystarczy wejść w zakładkę “Faktury i płatności” -> “Zapłać” -> “Zrób przelew online”. Jak informuje TAURON, w serwisie tym łatwo opłacisz rachunki, otrzymasz bonusy i załatwisz sprawy przez internet. Do zarejestrowania potrzebny Ci będzie numer ewidencyjny albo numer płatnika.

Energa

Energa opłaty umożliwia przez eBOK lub aplikację Energa24. Regulowanie rachunku za prąd Energa obsługuje Blue Media, a więc znów musimy liczyć się z prowizją w wysokości 1 zł przy opłacaniu faktury.

Enea 

Klienci mogą to zrobić ze swojego konta eBOK. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz zapłacić rachunek za prąd, Enea umożliwia ustawienie powiadomienia, które będzie przypominało o zbliżającej się płatności. Płatności obsługuje PayU i BlueMedia.

Mój E.ON (dawne Innogy)

Mój E.ON proponuje konta dla klientów > Jeden Klik Pełna Kontrola. Do rejestracji potrzebny Ci będzie e-mail, login oraz hasło. Na koncie tym znajdziesz swoje e-faktury, informacje o kwocie do zapłaty za rachunki w E.ON oraz będziesz mieć dostęp do Twoich wszystkich lokali (punktów poboru energii). 

Gdzie zapłacić rachunki za prąd stacjonarnie i ile to kosztuje? 

Dostępne są różne punkty opłat rachunków takie, jak poczta, okienka bankowe czy wybrane sklepy. Korzystając z takiej formy opłacania energii elektrycznej, musimy się jednak liczyć z tym, że możemy ponieść dodatkowe koszty za wykonanie transakcji - i to spore! Prowizja może wynosić od kilku (poczta, sklep) do nawet 20 zł (bank). Gdzie więc tanio lub bez prowizji płacić rachunki? Od dokonywania przelewów na miejscu zdecydowanie korzystniejsze jest wykonywanie ich samodzielnie przez konto bankowe - to najtańsza opcja, która nie narazi nas na niepotrzebne koszty.

Płacąc za prąd w punktach stacjonarnych należy pamiętać o tym, że nie wiemy po jakim czasie przelew dojdzie do dostawcy. Cały proces może trwać nawet kilka dni, więc opłaty na ostatnią chwilę w poczcie lub w sklepie nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Jak zmienić dostawcę energii przez internet? 

Przez internet możesz również zmienić dostawcę energii. Na Rachuneo, dzięki indywidualnej obsłudze konsultantów i porównywarce cen prądu, załatwisz wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Żeby dowiedzieć się więcej, wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać maila

Płacisz zbyt dużo za rachunki za prąd?
Sprawdź naszą porównywarkę cen
Porównaj ceny energii w Twoim regionie