Jak zapłacić rachunek za prąd przez internet?

Omawiamy sposoby na opłacenie rachunków za energię elektryczną
Fot. pixabay
Opłaty za prąd można regulować na wiele różnych sposobów, jednak najwygodniejsze i najszybsze będzie zrobienie tego przez internet. Dzięki płaceniu rachunków online możemy też uniknąć dodatkowych kosztów.
W skrócie:
  • Opłaty za prąd można robić przez internet bez wychodzenia z domu
  • Dostępna jest opcja regulowania rachunków za energię elektryczną przelewem, również w wersji zlecenia stałego 
  • Niektórzy dostawcy energii umożliwiają regulowanie rachunków przez aplikacje i konto eBOK

Opłata za prąd przelewem

Coraz więcej osób posiada możliwość obsługiwania konta bankowego przez internet. Dzięki zalogowaniu się na swoje konto lub aplikację banku możemy w kilka minut uregulować rachunek za prąd. Żeby to zrobić wystarczy wykonać standardowy przelew z danymi podanymi na fakturze za prąd

Zapłata za energię elektryczną zleceniem stałym

Dla zapominalskich istnieje opcja utworzenia zlecenia stałego. Polega na tym, że nasze konto będzie automatycznie obciążone przez dostawcę energii, a my nie będziemy musieli pamiętać o zrobieniu przelewu. Istotne jest jednak, aby na koncie była kwota wystarczająca do pokrycia rachunku za prąd. O taką formę robienia opłat za energię elektryczną możemy wnioskować w placówce banku lub przez internet. Warto jednak zapytać, czy utworzenie zlecenia stałego będzie nas coś kosztowało, ponieważ jest to zależne od banku. 

Czy wiesz, że… 

Wiele firm proponuje klientom faktury elektroniczne zamiast papierowych. Są one dużo tańsze, przyjazne środowisku i wygodne w przechowywaniu.

Opłaty za energię w aplikacjach i elektronicznym biurze obsługi klienta 

Wielu dostawców energii elektrycznej posiada aplikacje i strony eBOK, na których oprócz opcji opłaty za prąd, znajdziemy wiele innych ułatwień. Po zalogowaniu się do elektronicznego biura obsługi klienta lub do aplikacji uregulowanie rachunków za energię elektryczną będzie jeszcze prostsze i szybsze

Jak zapłacić za prąd u mojego sprzedawcy?

PGE

Rachunki za prąd PGE możesz regulować ze swojego konta eBOK przez serwis PayU lub Blue Media. 

Tauron

Żeby klienci mogli szybko i wygodnie płacić za prąd co miesiąc, Tauron przygotował serwis Mój TAURON. Po zalogowaniu się wystarczy wejść w zakładkę “Faktury i płatności” -> “Zapłać” -> “Zrób przelew online”. 

Energa

Energa, opłaty umożliwia przez eBOK lub aplikację Energa24. Regulowanie rachunku za prąd Energa obsługuje Blue Media.

Enea 

Klienci mogą to zrobić ze swojego konta eBOK. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz zapłacić rachunek za prąd, Enea umożliwia ustawienie powiadomienia, które będzie przypominało o zbliżającej się płatności. 

Innogy 

Dzięki koncie w Moje innogy opłaty za prąd możesz robić jednorazowo lub automatycznie. 

Gdzie zapłacić rachunki za prąd stacjonarnie i ile to kosztuje? 

Dostępne są różne punkty opłaty rachunków takie jak poczta, okienka bankowe czy wybrane sklepy. Korzystając z takiej formy opłacania energii elektrycznej musimy się jednak liczyć z tym, że możemy ponieść dodatkowe koszty za wykonanie transakcji. Prowizja może wynosić od kilku do nawet 20 zł. 

Płacąc za prąd w punktach stacjonarnych należy pamiętać o tym, że nie wiemy po jakim czasie przelew dojdzie do dostawcy. Cały proces może trwać nawet kilka dni, więc opłaty na ostatnią chwilę w poczcie lub w sklepie nie będą najlepszym rozwiązaniem. Dla spóźnialskich i tych lubiących wygodę i prostotę jest lepsze rozwiązanie…

Szybkie płatności nie tylko za prąd

Dzięki stronie Rachuneo Płatności, możesz w kilka chwil uregulować rachunki za energię elektryczną. Przez przypomnienia SMS lub mailowe zapłacisz należności w terminie, a darmowe konto w serwisie zapewniamożliwość kontroli nad wszystkimi opłatami, które musisz wykonać. Po rejestracji dostępne będą również inne przydatne usługi, takie jak przelewy natychmiastowe czy doładowania telefonu.

Jak zmienić dostawcę energii przez internet? 

Przez internet możesz również zmienić dostawcę energii. Na Rachuneo, dzięki indywidualnej obsłudze konsultantów i porównywarce cen prądu załatwisz wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Żeby dowiedzieć się więcej wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać maila

Porównaj ceny energii w Twoim regionie