Rachuneo to nie tylko porównywarka - z naszą pomocą możesz obniżyć rachunki poprzez zmianę dostawcy, bez wychodzenia z domu. Większość formalności załatwisz przez internet, wystarczy że wypełnisz prosty formularz i przekażesz nam informacje na temat swojego obecnego rachunku (możesz wysłać zdjęcie lub skan). Nasi eksperci od obniżania rachunków mają duże doświadczenie przy zmianie dostawców - załatwiamy kilkanaście rachunkowych zleceń dziennie.
Rachunki możemy porównać za Ciebie
Zanim przejdziesz do nowego dostawcy i obniżysz rachunki, poprosimy CIę o przesłanie ostatniej faktury, tak żebyśmy mogli upewnić się, że przy zmianie dostawcy na pewno zaoszczędzisz. Następnie sprawdzimy i wypełnimy za Ciebie umowy z nowym dostawcą i załatwimy wypowiedzenie z poprzednim dostawcą. W ten sposóļ możesz obniżyć rachunki nawet do kilkuset złotych rocznie, co przy dłuższych umowach daje odczuwalne korzyści, np. przy oszczędności 50 zł miesięcznie w ciągu trzech lat oszczędzisz ponad 1500 zł na rachunkach.
Znamy się na rachunkach
Eksperci Rachuneo regularnie badają oferty i rachunki dostawców na polskim rynku. Sprawdzamy jakie pozycje są wypisane na rachunku (za np. prąd lub gaz) i na tej podstawie tworzymy narzędzia, które potrafią wyliczyć ile płaciłbyś za rachunek gdybyś zmienił dostawcę. Po wpisaniu do naszego kalkulatora danych swojego obecnego rachunku, sprawdzisz czy korzystasz obecnie z opłacalnej oferty, czy może przepłacasz za rachunki i warto zastanowić się nad zmianą dostawcy.
Uczciwe kalkulatory rachunków
Staramy się uczciwie wyliczyć ile faktycznie zapłacisz za rachunek w ciągu trwania umowy, biorąc pod uwagę wszystkie ukryte opłaty. Sprawdzamy umowy pod kątem kruczków, tak żebyś miał pewność, że razem z nami na pewno obniżysz rachunki i unikniesz sytuacji, w której rachunek będzie niższy tylko przez pierwsze miesiące, a później wzrośnie. Informacje o cenach są obiektywnie – nie wyróżniamy konkretnych firm. Unikamy pokazywania ofert, które mają skomplikowane warunki i mogą w nieprzewidziany sposób wpłynąć na cenę widoczną na rachunku. Konsultanci Rachuneo nie nakłaniają do wyboru konkretnych ofert - naszą rolą jest obniżyć Twój rachunek.
Używanie przez nas coraz większej ilości urządzeń elektrycznych ma duży wpływ na zużycie prądu w mieszkaniu. Kontrolując, jakie sprzęty kupujemy i w jaki sposób z nich korzystamy, jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie energii elektrycznej i zaoszczędzić.
Kalkulator zużycia energii pozwala na szybkie obliczenie poboru energii w domu. Dzięki niemu dowiesz się ile prądu zużywają sprzęty domowe i które z nich najbardziej podnoszą comiesięczne rachunki.
Część klientów otrzymuje jedną fakturę za prąd, ale są klienci, którzy otrzymują dwie faktury. W artykule tłumaczymy, dlaczego tak jest oraz czym różnią się faktury prognozowe od rozliczeniowych.
Porównać ceny, przeczesać okolice, zajrzeć do księgi wieczystej – o tym trzeba pamiętać, kupując nieruchomość. Zadanie żmudne i skomplikowane, dlatego podpowiadamy, jak sprawnie się z nim uporać i nie wyjść na inwestycji jak Zabłocki na mydle.
Na rynku zauważyć można rosnące zainteresowanie wokół inteligentnych liczników energii elektrycznej. Takie liczniki pozwalają konsumentom płacić za faktycznie zużyty prąd.
Od 25 stycznia 2019 roku na fakturach za prąd pojawił się nowy rodzaj opłaty - opłata kogeneracyjna. To skutek podpisanej 14 grudnia 2018 roku ustawy o promowaniu energii elektrycznej z “wysokosprawnej kogeneracji”. Co to oznacza i skąd wzięła się ta opłata?
Sprzedawcy energii to firmy hurtowo nabywające energię od producentów i sprzedające ją odbiorcom. Energia ta dostarczana jest za pomocą sieci należącej do dystrybutora (który za tę usługę pobiera własną opłatę).
Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jest to uciążliwe i wymaga pilnowania wielu formalności. Całą procedurę lepiej powierzyć pośrednikowi (np. Rachuneo) i możesz ją przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Od 2007 roku w Polsce weszło europejskie prawo, za sprawą którego możesz swobodnie wybierać od kogo kupisz prąd. Dzięki temu, że na rynku jest większa konkurencja, firmy mogą zaoferować lepsze ceny.
Wpływy z mandatów karnych zasilają budżet państwa, a kwoty jakie przynoszą liczy się w setkach milionów. Nie dziwi więc, że codziennie opłacane są ich ogromne ilości. Jaki jest jednak najlepszy sposób na zapłacenie należności?
Używanie karty do płatności online jest dziś bardzo popularne. Ta forma płatności kryje w sobie wiele zalet, ale ma też kilka wad, przez co wiele osób wciąż pozostaje przy tradycyjnych formach płatności.
Od 2021 roku płacimy coraz to wyższe rachunki. Nie warto więc dorzucać do nich dodatkowych opłat, które często kryją się w prowizji. W tym artykule przedstawiamy różne sposoby na opłacanie rachunków, ze wskazaniem tych najtańszych.
Wiele osób korzysta dzisiaj z internetu przenośnego. Przez jego rosnącą popularność w prawie każdym pakiecie na abonament dostajemy sporą paczkę gigabajtów do zużycia. W artykule pomożemy w wyborze najlepszej oferty internetu na kartę.
Dzięki rozwijającej się technologii coraz więcej spraw możemy załatwić zdalnie ze swojego domu. Korzystając z aplikacji mobilnych, stron internetowych i infolinii operatorów możesz zaoszczędzić sporo czasu i zapewnić sobie wygodę.
W domu internetu używamy do wielu zadań, dlatego zależy nam, by był on jak najszybszy. W tym artykule zastanowimy się nad tym, jaki internet do domu jest najlepszy. Prześledźmy więc wspólnie zalety i wady internetu przewodowego i bezprzewodowego!
Prawie wszystkie telefony są dziś wyposażone w system Android (smartfon) lub iOS (iPhone) i umożliwiają łączenie się z internetem. Połączenie takie może zostać udostępnione innym urządzeniom. W tym artykule pokażemy Ci, jak udostępnić internet z telefonu.
Jaki internet wybrać, gdy oferty na rynku są tak bardzo zróżnicowane i dynamicznie się zmieniają? By odnaleźć się w gąszczu ofert internetu, przedstawimy kilka kryteriów, które ułatwią znalezienie internetu dopasowanego do Twoich potrzeb.
Irytuje Cię, jak internet wolno chodzi? Jesteś w trakcie robienia ważnych rzeczy zdalnie i zależy Ci, żeby prędkość internetu była jak najszybsza? Ten artykuł jest dla Ciebie!