Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Darmowy internet, czy to możliwe? Sprawdzamy ofertę Aero2!

Sprawdzamy, jak działa oferta darmowego internetu od Aero2.
pixabay.com
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Szukasz darmowego internetu? Najpopularniejszą ofertą jest internet od Aero2. W tym artykule poznasz jej szczegóły - wady i zalety.
Szukasz taniego internetu?
Sprawdź oferty!
W skrócie:
  • Aero2 to częściowo bezpłatny internet mobilny - zapłacić musimy za kartę SIM i przesyłkę.
  • Największą wadą internetu od Aero2 jest jego niska prędkość - dla większości internet ten jest za wolny.
  • Całkowicie darmowy dostęp do internetu istnieje tylko w przypadku publicznych hotspotów, czyli WiFi udostępnianych przez lokale, sklepy, instytucje itp.
  • W poszukiwaniu internetu najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb pomoże Ci porównywarka ofert internetu Rachuneo.

Co musisz wiedzieć o Aero2?

Aero2 to nazwa sieci telefonii komórkowej, która działa na terenie Polski. W 2021 roku Aero2 zostało przejęte przez Polkomtela - operatora sieci Plus. Aero2 słynie z hasła "bezpłatny internet". Czy w istocie jest to darmowy internet mobilny?

Bezpłatny internet to... wolny internet

Hasło "darmowe" często wiąże się z jakimś haczykiem. Za korzystanie z usług "za free" lub za bonusy do oferty zgadzamy się na oglądanie reklam, przedstawianie oferty handlowej przez telefon lub zapis do newslettera. Nie inaczej jest w przypadku bezpłatnego dostępu do internetu. Na zostawianiu naszych śladów cyfrowych na rozmaite sposoby (np. to, jak długo oglądamy daną reklamę) zarabiają większe i mniejsze firmy, które spieniężają informacje uwolnione "za darmo" do sieci. W świecie big data nic nie jest za free!

Co jednak kluczowe w przypadku bezpłatnego internetu - jego prędkość pozostawia zdecydowanie wiele do życzenia. Szybkość darmowego internetu od Aero2 to maksymalnie 512 kb/s (inaczej 0.5 Mb/s). Z taką prędkością nie jesteśmy nawet w stanie swobodnie obejrzeć filmu na Netflixie. Pozwoli ona jednak na przeglądanie poczty elektronicznej, czy czytanie newsów na stronach internetowych. Internet od Aero2 to internet "rezerwowy" - przy gorszym zasięgu trudno nawet spodziewać się załadowania stron...

1 GB (giga bajt) to 1 000 MB (mega bajt), co równa się aż 1 000 000 kB (kilo bajt). Oznacza to, że prędkość internetu 512 kB/s będzie równa około 0,005 GB/s. Biorąc pod uwagę, że duża część Polaków i Polek korzysta już z internetu światłowodowego, którego prędkość pobierania wynosi 1 GB (lub nawet więcej!), internet Aero2 będzie dla większości zbyt wolny.

Czy wiesz, że...

Darmowy internet od Aero2 to wynik przetargu na LTE. Udostępniając darmowy internet (o bardzo ograniczonej prędkości), spółka ta wykupiła pasmo po zdecydowanie niższej cenie.

Darmowy internet nie jest wcale darmowy?

Zdania dotyczące tego, czy w przypadku Aero2 powinniśmy mówić o dostępie do darmowego, czy taniego internetu, są podzielone.

Żeby korzystać z taniego internetu od Aero2 najpierw trzeba zapłacić 34 zł. Koszt przesyłki to 14 zł, natomiast 20 zł to zwrotny depozyt.

Jak skorzystać z darmowego internetu?

Aby skorzystać z Aero2, musimy zamówić specjalną kartę SIM do naszego modemu lub routera. Karta sprawdzi się również w przypadku tableta lub smartfona, pod warunkiem, że obsługują one transfer danych. Operator oferuje bowiem karty w kilku formatach: micro, pełnowymiarowym i nanoSIM.

Aby złożyć zamówienie na kartę SIM, wystarczy wejść na oficjalną stronę Aero2 i wypełnić znajdujący się tam formularz. Po wejściu na stronę, kliknij "Zamów kartę" - zostaniesz przekierowany na stronę, na której znajduje się instrukcja dalszego postępowania. Płatność dokonywana jest on-line - na uiszczenie opłaty masz 30 dni. Jeśli nie opłacisz zamówienia w ciągu 30 dni, wówczas Twój wniosek nie zostanie przetworzony, a dane zostaną usunięte.

Darmowy internet od Aero2: o czym warto pamiętać

Nie tylko prędkość internetu od Aero2 jest ograniczona. Kontroli podlega również długość jednej sesji połączenia z internetem - do 60 minut. Chcąc korzystać z darmowego internetu po godzinie, musimy ponownie połączyć się z Aero2 i wpisać kod CAPTCHA - tekst z obrazka. Oto jak wygląda przykładowy kod:

Z: Google Play

Przy wpisywaniu kodu CAPTCHA możemy skorzystać z aplikacji Aero2 Asystent przeznaczonej dla użytkowników i użytkowniczek internetu Aero2. Aplikacja ta automatycznie wykryje za nas konieczność wprowadzenia kodu, wysyłając powiadomienie na pasku.

Jak zrezygnować z usług Aero2?

Każda osoba korzystająca z bezpłatnego internetu Aero2 może z niego zrezygnować w dowolnym momencie, a ponadto starać się o zwrot wpłaconego depozytu (20 zł). Co należy zrobić, by zrezygnować z usług Aero2?

W pierwszym kroku wypełnij "formularz zwrotu depozytu", który znajduje się na stronie Aero2. Następnie spakuj kartę SIM i wraz z formularzem zwrotu wyślij ją na podany adres operatora. Rozwiązanie umowy dokonuje się w ciągu 30 dni - w tym czasie możesz również spodziewać się zwrotu depozytu (pomniejszonego o wartość przelewu, czyli o 1,5 zł).

Co wybrać zamiast Aero2?

Na rynku istnieje obecnie wiele ofert internetu, w tym tych od operatorów linii komórkowej. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z danym dostawcą, przemyśl, jakiego internetu potrzebujesz. Pomocnym jest rozeznanie się w tym, jak właściwie internetu używasz - do przeglądania stron internetowych, pracy mobilnej, grania w gry komputerowe, czy czegoś jeszcze zupełnie innego.

Najlepszy internet to ten w zgodzie z Twoimi potrzebami. Jeżeli jesteś niewymagającym użytkownikiem lub niewymagająca użytkowniczką, znajdziesz wolniejszy, ale za to bardzo tani internet, który w zupełności Ci wystarczy. I odwrotnie - będąc wymagającym użytkownikiem lub wymagającą użytkowniczką, nie trać czasu na "bezpłatny dostęp" do Aero2, który nie sprosta Twoim oczekiwaniom. W znalezieniu najlepszego internetu domowego lub internetu mobilnego pomoże Ci nasza porównywarka Rachuneo.

A jeśli zastanawiasz się nad tym, jak mieć darmowy internet w telefonie - skorzystaj z konkursu lub promocji operatora! Aktualną listę znajdziesz w promocjach Rachuneo.

Pytania i odpowiedzi:

Czy da się mieć internet za darmo?

W dzisiejszych czasach oferty darmowego internetu dla klientów i klientek indywidualnych nigdy nie są do końca darmowe. Istnieją darmowe transfery do wybranych aplikacji (wyłącznie gdy posiada się aktywny pakiet transferu danych, a więc ten przez nas opłacany), czy omawiany Aero2 (u którego musisz zapłacić za kartę SIM i przesyłkę). O darmowym internecie możemy mówić tylko w przypadku publicznego hotspot - WiFi, do którego podłączymy się np. w restauracji. Darmowy internet w mieście możemy znaleźć np. za pośrednictwem aplikacji WiFi Map.

Czy darmowe Aero2 jeszcze działa?

Tak. Na stronie Aero2 można złożyć wniosek o kartę SIM i cieszyć się internetem od tego dostawcy.

Jak kupić pakiet Aero2?

Wystarczy wejść na stronę Aero2, wypełnić formularz i opłacić zakup karty SIM. Całkowity koszt to 34 zł (20 zł zwrotnego depozytu i 14 zł przesyłki).

Najszybszy internet na rynku?
Znajdź go!
Porównaj ceny energii w Twoim regionie