Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Internet i telewizja, czyli w pakiecie taniej. Sprawdź nasz ranking 2022 roku

Przedstawiamy szczegóły ofert łączących internet i telewizję. Czy to się opłaca?
pexels.com
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Kupowanie dwóch usług oddzielnie - internetu i telewizji - jest zawsze mniej korzystne od robienia tego w pakiecie. Jakie są szczegóły ofert łączonych? Poznaj je!
Szukasz najlepszej oferty internetu?
Zrób to z porównywarką Rachuneo!
W skrócie:
  • Internet i telewizja w pakiecie ma wiele korzyści: finansowych (zapłacisz mniej za ofertę łączoną niż oddzielne oferty), technicznych (łatwiejszy i szybszy montaż), a nawet i czasowych (mniej rachunków do opłacania).
  • Oferty internetu i telewizji oferują zarówno operatorzy linii komórkowych, jak i dostawcy usług telewizji cyfrowej.
  • Jeśli jesteś już klientem lub klientką danego dostawcy komórkowego - za internet i telewizję w pakiecie zapłacisz najprawdopodobniej mniej!
  • Najlepszą ofertę internetu stacjonarnego lub mobilnego w Twojej okolicy znajdziesz dzięki porównywarce ofert internetu Rachuneo.

Internet i telewizja: jaka jest cena pakietu?

Wpływ na cenę oferty internetu z telewizją ma m.in. Twoja lokalizacja (inne ceny znajdziemy np. w Warszawie, a inne w Poznaniu), łącze (im szybsze i stabilniejsze, tym wyższa cena), a w przypadku internetu mobilnego to, czy jesteś już klientem czy klientką danego operatora linii komórkowej.

W ostatecznym rozrachunku kupowanie internetu i telewizji w pakiecie jest korzystniejsze finansowo od robienia tego oddzielnie. Ceny pakietów zaczynają się już od ok. 70 zł, zatrzymując średnio w przedziale między 120 a 200 zł. Im niższa cena pakietu, tym wolniejsze łącze i mniejsza ilość kanałów TV. Im wyższa cena, tym więcej bonusów i dodatkowych usług w ofercie łączonej!

U jakich dostawców znajdę pakiet?

Ofertę internet + telewizja powinniśmy wybierać w zgodzie z naszymi potrzebami. Czy zależy Ci na szybszym internecie? A może na większej ilości kanałów lub lepszej jakości HD? Oferty znajdziemy zarówno u dostawców usług telewizji cyfrowej, jak i u operatorów linii komórkowej. U niektórych z nich czekają także rozszerzone pakiety: telewizja + internet + telefon.

Play: telewizja i internet w sieci UPC

Ciekawe oferty dla swoich klientów i klientek przygotowało Play. Możemy wybrać opcje z internetem o prędkości od 500/mb s do aż 1 000/mb s (1 GB/s)! Internet jest od UPC, który - jak czytamy na stronie Play - jest "dostawcą najszybszego internetu domowego dla prędkości pobierania danych w rankingu ogólnopolskim SpeedTest.pl za I półrocze 2022 r.". W skład pakietów wchodzą nie tylko abonamenty na internet i telewizję, ale także dodatkowe korzyści w postaci np. dostępu do ViaPlay (platformy z filmami, programami i transmisjami sportowymi).

Z: play.pl

Orange: telewizja i światłowód

Szeroką ofertę pakietów proponuje także Orange, u którego - podobnie jak w Play - możemy liczyć na internet światłowodowy. Internet światłowodowy to najlepszy internet domowy pod kątem szybkości łącza. Rabaty są dedykowane klientom i klientkom Orange.

Z: orange.pl

Multimedia i pakiet od Vectra

Internet stacjonarny i telewizję znajdziemy również u przedsiębiorstwa Multimedia, które dostarcza usługi telewizji kablowej, telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego internetu. Podmiotem świadczącym usługi jest Vectra.

Z: multimedia.pl

Czy wiesz, że...

Na terenie Polski dostępny jest darmowy internet od Aero2. Choć dostęp do sieci jest bezpłatny, to dla wielu niewystarczający - darmowy internet to (bardzo!) wolny internet.

Jakie korzyści płyną z pakietu internet i telewizja?

W wielu domach dostęp zarówno do internetu, jak i telewizji, to dziś standard. Korzyści płynące z posiadania pakietu są nie tylko finansowe ale także techniczne - montaż i instalacja są łatwiejsze, nie wymagają osobnych prac.

Ponadto posiadanie połączonej oferty sprzyja lepszemu zarządzaniu wydatkami - za rachunki będziemy płacić razem. W zyskaniu większej kontroli nad wydatkami pomoże Ci Rachuneo Płatności. Zakładając darmowe konto, wszystkie swoje faktury będziesz mógł/a opłacać z jednego miejsca i zawsze na czas - Rachueno za pośrednictwem SMS lub e-mail przypomni o Twoich płatnościach.

Warto także zauważyć, że oferty łączące internet i telewizję bogate są w rozmaite promocje i bonusy. W ten sposób wielu dostawców zwiększa rywalizację na rynku, przyciągając do siebie nowych klientów i klientki, lub "zacieśniając więzi" z obecnymi.

Szukasz internetu dla siebie?

Skorzystaj z naszej porównywarki ofert internetu! Jak to działa?

Porównywarka ofert internetu Rachuneo

Wystarczy, że wpiszesz swój adres, dzięki czemu Rachuneo będzie mogło znaleźć za Ciebie najlepszą ofertę internetu w Twojej okolicy.

Porównywarka ofert internetu stacjonarnego Rachuneo

Jeśli interesuje Cię szczególna oferta internetu - z daną prędkością, rodzajem umowy, typem (internet stacjonarny lub internet mobilny), do domu lub dla firmy - wystarczy, że uwzględnisz poniższe informacje w odpowiednich polach. Pomoże to w spersonalizowaniu propozycji i dotarciu do tej zgodnej z Twoimi oczekiwaniami. Skorzystaj z porównywarki już teraz, albo skontaktuj się z nami!

Pytania i odpowiedzi

Poniżej odpowiadamy na często zadawane pytania:

Czy mogę samodzielnie sprawdzić prędkość internetu?

Jak najbardziej! Możesz to zrobić za pośrednictwem tzw. Speed Test. Znajdziesz go na stronie swojego operatora internetu - wpisz w Google "speedtest + [nazwa Twojego operatora]". Minimalna prędkość łącza, która zapewnia (mimo wszystko nieco ograniczoną) swobodę korzystania z internetu, to 10 mb s. O w miarę szybkim internecie możemy mówić tak naprawdę dopiero od 300 mb s. Większość osób wybierając internet do domu, korzysta dziś ze światłowodu, którego prędkość sięga zazwyczaj 1 000 mb s, a czasem i więcej! Czytaj więcej o tym, jak przyspieszyć internet w telefonie czy w domu.

Ile kosztuje szybki internet domowy i telewizja w pakiecie?

Im szybszy internet, tym wyższe ceny za pakiet. Zakładając, że chcemy ofertę z internetem o prędkości 1 GB, powinniśmy szykować się na koszt od 100 (z mniej atrakcyjną ofertą usług telewizyjnych) do 200 zł (z atrakcyjną ofertą usług telewizyjnych).

Czy warto wybrać najtańszy pakiet: internet i telewizja?

Najtańszy pakiet będzie oznaczał gorszą jakość usługi internetowej lub telewizyjnej. Niemniej najtańszy nie oznacza wcale najgorszego. Być może nieco wolniejszy internet jest całkowicie wystarczający dla Twoich potrzeb - podobnie jak np. mniejsza ilość kanałów TV. Zanim zdecydujesz się na pakiet, sprofiluj siebie - jakim użytkownikiem lub użytkowniczką internetu i telewizji jesteś. Następnie dobierz pakiet do swoich praktyk użytkowania sieci i telewizji. Po co wydawać więcej, jeśli z czegoś nie skorzystasz?

Czy pakiet telewizja i światłowód dostępny jest w Twojej lokalizacji?

Jednym z rozwiązań będzie skontaktowanie się z Twoim operatorem linii komórkowej lub telewizji cyfrowej i wypytanie o oferty łączone. Coraz więcej dostawców ma pakiet telewizja i światłowód w swoich usługach. Korzystniejszym finansowo będzie także skorzystanie z niego w ramach już trwającej współpracy z Twoim dostawcą - nowi klienci i klientki mają często problem niespełnienia warunków przyznania rabatów. Inny, jeszcze prostszy sposób? Skorzystaj z porównywarki ofert internetu Rachuneo - wystarczy, że wpiszesz swój adres, a usługę internetową dopasujemy do Twojej lokalizacji. Rachuneo na bieżąco przygotowuje ranking ofert, tak, byś znalazł w nim np. najszybszy internet w miejscu zamieszkania.

Najszybszy internet w Twojej okolicy?
Znajdź go!
Porównaj ceny energii w Twoim regionie