A w Warszawie taniej i cyfrowo

Już teraz, w Rachuneo, mieszkańcy Warszawy mogą podpisać elektronicznie umowę z PGE Lumi.
Foto: Pixabay
Wprowadzamy nowoczesne rozwiązanie - cyfrowe podpisywanie umów, które przyspiesza i ułatwia proces zmiany sprzedawcy prądu.
W skrócie:
  • Lumi to sprzedawca prądu, z którego usług skorzystać mogą mieszkańcy Warszawy.
  • Za pośrednictwem  Rachuneo można elektronicznie podpisać umowę z PGE Lumi wykorzystując swojego maila.
  • Składanie podpisu elektronicznego odbywa się całkowicie bezpiecznie i można to zrobić z każdego urządzenia z dostępem do internet.

Jak działa Lumi? 

Lumi to polska marka, która oferuje tani prąd dla mieszkańców Warszawy. Marka chce przekonać klientów prostotą i czytelnością. Dzięki temu, że działa na zasadach wolnego rynku może zaproponować niższe ceny energii niż dystrybutorzy, którzy podlegają decyzjom Urzędu Regulacji Energetyki. Operatorem marki jest PGE Centrum Sp. z o. o. należąca do największej polskiej firmy energetycznej - Polskiej Grupy Energetycznej SA (PGE SA).

Czy wiesz, że…

Wprowadzona przez Unię Europejską w 2016r. dyrektywa eIDAS (eIDAS, 910/2014/EC) określiła standardy przyjmowania i honorowania podpisów elektronicznych, które coraz częściej stają się cyfrową alternatywą dla podpisów odręcznych.

Umowa elektroniczna 

Klienci, którzy chcą zmienić sprzedawcę prądu na Lumi, mogą zrobić to u nas elektronicznie. Cyfrowe podpisywanie dokumentów jest dużo szybsze i wygodniejsze, ponieważ można to zrobić w każdej chwili, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas, ponieważ zamiast czekać na dostarczenie umowy przez kuriera, dostaniesz ją na własną skrzynkę pocztową. Brak potrzeby dowożenia dokumentów do domu i ich elektroniczna forma, a więc niewykorzystywanie papieru, łączą się też z ideą dbania o środowisko.

5 kroków do podpisania umowy:

  1. Wypełnij formularz na Rachuneo
  2. Na swoim mailu znajdziesz link do umowy. 
  3. Złóż podpis elektroniczny i potwierdź to przez SMS
  4. Teraz dostaniesz maila zawierającego link z pełnomocnictwem 
  5. Złóż kolejny podpis i potwierdź SMSem

I gotowe, resztę załatwimy za Ciebie.

Podpis elektroniczny składany jest przez platformę autoryzacyjną Autenti, zapewnia to zgodność z prawem i bezpieczeństwo. Dokumenty są zatwierdzone Certyfikatem, więc można być pewnym ich autentyczności, którą można sprawdzić w każdej chwili za pomocą weryfikatora.

Korzystając z podpisu elektronicznego i współpracy z Rachuneo zmiana dostawcy będzie przyjemna i łatwiejsza niż mogłoby się wydawać. Dzięki nowoczesnym udogodnieniom i naszej pomocy cały proces jest skrócony do minimum. Eliminujemy też niepotrzebny stres związany z dużą ilością dokumentów, właśnie poprzez cyfrowy proces podpisywania umowy, ale też przez faktury elektroniczne dostępne dla klientów Lumi. Cyfrowe faktury są kolejnym innowacyjnym krokiem do zaspokojenia potrzeb odbiorców, który idzie też w parze z dbaniem o środowisko naturalne. Wprowadzając nowoczesne i prostsze rozwiązania, mamy nadzieję, że Polacy chętniej podejmą decyzję o zmianie sprzedawcy prądu, na takiego, który zapewni im większe korzyści. Wydaje się, że brak chęci zmiany wiąże się z tym, że cały proces uważany jest za skomplikowany, a jak widać - wcale być nie musi. 

Przede wszystkim oszczędności

Oprócz zaoszczędzenia czasu, dzięki temu, że wszystkie sprawy formalne realizujemy za Ciebie, możesz też liczyć na bonusy wynikające ze zmiany sprzedawcy. Jak podkreśla Lumi, warszawiacy podpisujący nową umowę, nie muszą martwić się o podwyżki cen prądu przez 2 lata. Gwarancja stałych cen, zapewnia brak zmian w kosztach za zużytą energię (energię czynną). Dodatkowo, przez pierwszy 1 miesiąc prąd będzie darmowy. 

Warto zauważyć też, że w ostatnim czasie firmy energetyczne podnoszą ceny, co może okazać się dużym obciążeniem finansowym dla klientów. Również marka Innogy, która działa na terenie Warszawy, podwyższa stawki. Biorąc pod uwagę nowe cenniki obliczyliśmy, że rodzina zużywająca około 2400 kWh rocznie, w ciągu dwóch lat może zaoszczędzić blisko 125,16 zł zmieniając sprzedawcę na Lumi. Oczywiście, jeżeli pobierana jest mniejsza ilość prądu oszczędności będą mniejsze i na odwrót, gdy zużywa się więcej energii większe też będą oszczędności. 

Jeżeli nie jesteś warszawiakiem, również możesz znaleźć dla siebie tańszą i bardziej opłacalną ofertę. Wystarczy skorzystać z porównywarki cen prądu, albo napisać na naszego maila, chętnie doradzimy i pomożemy.

Porównaj ceny energii w Twoim regionie