Formularz kontaktowy
Podaj swój adres e-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Prosimy o podanie numeru telefonu - ułatwi to nam dalszy kontakt
Sprawdź czy wpisałeś poprawnie numer i upewnij się że ma 9 cyfr
Musisz zaakceptować regulamin
Twoje dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.
Dziękujemy
Twoje dane zostały przesłane i zapisane w systemie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą i przekażemy dalsze instrukcje.
Ups! Coś poczło nie tak podczas przesyłania formularza.
Zamknij

Internet dla firm. Sprawdzamy oferty internetu dla biznesu

Pomagamy wybrać ofertę
fot.: pexels.com
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Przenoszę numer
Nowy numer
Abonament
Na kartę
Z telefonem
Bez telefonu
Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Dla domu

Porównaj oferty internetu w Twojej lokalizacji
Prowadzisz działalność gospodarczą? Zastanawia Cię, jaki internet będzie najlepszy dla Twojego biznesu? Czym kierować się w trakcie wyboru? Sprawdźmy to!
W skrócie:
 • Oferty internetu dla biznesu sprawdzisz w porównywarce Rachuneo.
 • Internet firmowy powinien być dobierany inaczej niż internet do domu.
 • Światłowód jest szybszy i stabilniejszy niż internet mobilny.
 • Oferty dla klientów biznesowych są bardzo zróżnicowane, poniżej wyjaśniamy na co zwracać uwagę przy porównywaniu usług.

Internet dla firm: co go wyróżnia?

Internet firmowy to internet dla "dużego" klienta i rządzi się innymi kryteriami wyboru. Dla osób zajmujących się prowadzeniem działalności gospodarczej niezwykle istotny jest komfort pracy gwarantowany m.in. przez posiadanie stabilnego łącza. Dlatego polecić możemy internet światłowodowy - najszybsza i najbezpieczniejsza pod kątem stabilności opcja. Ponadto w wyborze liczyć się będą także pakiety czy bonusy, dzięki którym firma ma większe możliwości wypertraktowania atrakcyjnych warunków umowy.

Jaki internet do biura wybrać?

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego internetu dla twojej firmy, zastanów się jakich parametrów potrzebujesz. Czym przede wszystkim powinien się wyróżniać internet do biura?

Stabilność łącza i bezawaryjność

Stabilne połączenie jest szczególnie istotne, gdy wykorzystujemy internet do pracy. Częste problemy z siecią znacznie utrudniają wykonywanie zadań i produktywną pracę. Jak zapewnić sobie bezawaryjne połączenie?

 • Najlepszy rodzaj łącza - internet światłowodowy zapewni twojej firmie dużo większą stabilność niż internet radiowy lub mobilny.
 • Połączenie do sieci - połączenie będzie dużo szybsze, gdy podłączysz komputer do routera. Będziesz do tego potrzebować kabla ze złączem RJ-45 (patchcord).
 • Przeciążenia sieci - im więcej urządzeń jest podłączonych do tej samej sieci, tym wolniej będzie ona działać. Problemem może być również przeciążenie częstotliwości, z której korzystasz. Najbardziej oblegana (2,4 GHz) może być przeciążona. W tej sytuacji pomoże router, który działa również na częstotliwości 5 GHz.
 • Dobry sygnał - żeby internet firmowy działał dobrze w całym budynku, postaraj się wybrać najlepsze miejsce na router. Najlepiej, aby stał daleko od ścian, na otwartej przestrzeni.

Szybkość internetu

Największą uwagę na prędkość musisz zwrócić, jeżeli zdecydujesz się na internet mobilny. Światłowód jest zazwyczaj szybszy. Pamiętaj, że podawana przez operatora prędkość pobierania i wysyłania danych jest maksymalna. Oznacza to, że internet w firmie będzie na co dzień wolniejszy.

Czy wiesz, że...

W Polsce dostępny jest darmowy internet Aero2. Działa on z prędkością 512 kb/s, a korzystanie z niego wymaga wpisania co godzinę kodu captcha. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł o darmowym internecie!

Prędkość wysyłania i pobierania

Warto zwrócić uwagę na to, że oferty dla firm zawierają często łącze symetryczne - maksymalna prędkość wysyłania danych jest taka sama jak prędkość pobierania. Jest to ważne, przy wymianie dużych plików. W ofertach dla domu, częściej występują różnice między tymi dwoma parametrami, ponieważ prędkość wysyłania jest mniej istotna przy codziennym korzystaniu z sieci.

Okres umowy/ lokalizacja firmy

Wybierając ofertę z internetem światłowodowym i podpisując umowę, zobowiązujesz się do płacenia za sieć w konkretnej lokalizacji za określony czas. Jeżeli adres twojej firmy może się zmienić, lepszym rozwiązaniem może okazać się internet mobilny, który pozwoli korzystać z sieci w innym miejscu.

Ile kosztuje internet dla firm?

Ceny internetu stacjonarnego do firmy zaczynają się nawet od 40-50 zł miesięcznie. Przykładowo internet światłowodowy o prędkości 300 Mb/s możesz mieć za 50 zł netto, przy 1 Gb/s będzie to już 80-100 zł. Jeżeli wybierzesz szybki internet mobilny, możesz zapłacić znacznie więcej (około 100 zł za 300 Mb/s).

Pamiętaj, że światłowód nie jest dostępny w każdej lokalizacji. Jeżeli kabel od światłowodu będzie trzeba doprowadzić, może okazać się, że poniesiesz dodatkowe koszty. Dokładna wysokość tej opłaty będzie zależna od operatora.

Jak szybki powinien być internet firmowy?

Zanim zdecydujesz się na najszybszy internet dla firm, zastanów się do czego będziesz go używać. Jeżeli twoi pracownicy często prowadzą wideokonferencje, przesyłają bardzo duże pliki lub korzystają z wymagających programów, wyższa prędkość będzie potrzebna. Najlepiej sprawdziłby się internet światłowodowy o prędkości 1 Gb/s lub większej. Jeżeli nie masz takiej możliwości, sprawdź oferty mobilne od około 200 Mb/s.

W przypadku mniej wymagających działań online, nie musisz decydować się na najdroższy pakiet. Do pisania tekstów, robienia prezentacji czy wysyłania maili wystarczy standardowe 100 Mb/s.

Jeżeli z sieci korzystasz w pracy sporadycznie, np. do opublikowania posta na facebooku lub odpisania na wiadomość, możesz zdecydować się na prędkość 30 Mb/s.

Wybierając internet stacjonarny do biura, upewnij się, że nie ma on limitu danych!

Jak szybko znaleźć najlepszą ofertę internetu?

Porównywarka internetu Rachuneo zbiera oferty od różnych dostawców i ułatwia wybranie najlepszej. Przed zakupem usługi do twojej firmy, polecamy sprawdzić różne opcje.

Jak sprawdzać oferty internetu firmowego?

Poniżej pokazujemy na przykładzie, jak sprawdzać parametry oferty w porównywarce i wybrać najkorzystniejszą!

 1. Logo operatora - dostawca internetu, który oferuje usługę
 2. Pobieranie: 200 Mb/s - maksymalna prędkość, z którą pobierane będą dane
 3. Wysyłanie: 200 Mb/s - maksymalna prędkość, z którą wysyłane będą dane
 4. Okres umowy: 24 miesiące - podpisując umowę zobowiązujesz się na 2 lata
 5. Limit danych: brak limitu - internet w twojej firmie nie zwolni lub nie zatrzyma się po wykorzystaniu określonej liczby Gb
 6. 9 zł na start - przed korzystaniem z usługi musisz zapłaci 9 zł
 7. 12 zł w 6 miesięcy - przez pierwsze pół roku będziesz płacić tylko 2 zł miesięcznie
 8. 85 zł/mc - po pół roku opłata miesięczna będzie wynosił 85 zł
 9. 1 542 zł w 24 miesiące - cała kwota, którą zapłacisz za usługę w ciągu 2 lat, gdy będziesz z niej korzystać

Sprawdź inne artykuły:

Jaką ofertę z roamingiem wybrać?

Najlepszy internet i telewizja w pakiecie

Jak udostępnić internet z telefonu?

Porównaj oferty internetu dla firm
Skorzystaj z porównywarki
Porównaj ceny energii w Twoim regionie