Zmiana dostawcy prądu

Czy zmiana sprzedawcy wiąże się z dodatkowymi kosztami?
Opłat za zmianę sprzedawcy nie pobiera ani dotychczasowy, ani nowy sprzedawca.
Czy zmianę sprzedawcy prądu można przeprowadzić zdalnie?
Tak, całą procedurę możesz przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Jak przebiega zmiana sprzedawcy prądu?
Procedura zmiany sprzedawcy trwa od miesiąca do dwóch. Dzięki pomocy Rachuneo formalności załatwiasz zdalnie, nie wychodząc z domu.
Kto po zmianie sprzedawcy odczytuje licznik?
Licznik pozostaje pod opieką dotychczasowego dystrybutora energii, czyli firmy zarządzającej siecią w danej części Polski.
Czy można samemu zmienić sprzedawcę?
Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jest to uciążliwe i wymaga pilnowania wielu formalności. Całą procedurę lepiej powierzyć pośrednikowi (np. Rachuneo) i możesz ją przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Mam umowę terminową, czy mogę zmienić sprzedawcę energii?
Wszystko zależy od zapisów aktualnej umowy. Zerwanie umowy terminowej przed zakończeniem okresu jej obowiązywanie zwykle wiąże się z koniecznością zapłaty kary umownej.
Czy przy zmianie sprzedawcy konieczna jest zmiana przyłącza lub licznika w budynku?
Nie. Energia dostarczana będzie do twojego domu tymi samymi kablami, a ilość zużytego prądu będzie odczytywana z dotychczasowego licznika. Zmiana sprzedawcy prądu następuje płynnie, bez żadnych przerw.
Ile trwa procedura zmiany dostawcy prądu?
Procedura trwa od miesiąca do dwóch. Jeśli na przykład złożysz zlecenie w Rachuneo pod koniec września, faktury od nowego sprzedawcy zaczniesz dostawać w listopadzie.
Jak to możliwe, że cena jest niższa?
Od 2007 roku w Polsce weszło europejskie prawo, za sprawą którego możesz swobodnie wybierać od kogo kupisz prąd. Dzięki temu, że na rynku jest większa konkurencja, firmy mogą zaoferować lepsze ceny.
Porównaj ceny energii w Twoim regionie

Wady i zalety elektrowni atomowej
Energia jądrowa budzi wiele kontrowersji. Mimo wykorzystania licznych zabezpieczeń w elektrowniach, pojawiają się obawy dotyczące eksplozji, a także składowania odpadów radioaktywnych.
Świadectwo energetyczne w 2023 - kto musi je mieć?
Wynajmujesz lub sprzedajesz nieruchomość? A może jesteś w trakcie zakończenia budowy? Od 28 kwietnia 2023 roku musisz mieć świadectwo energetyczne budynku - jego brak skutkuje karą. Czym jest świadectwo energetyczne? Kto musi je przekazać? Poznaj szczegóły!
Dopłaty do ciepła w mieszkaniu
Od 20 września 2022 roku obowiązuje ustawa o dopłatach do ogrzewania systemowego. Beneficjentami i beneficjentkami mają być już nie tylko osoby ogrzewające mieszkania i domy węglem. Tym razem dopłaty należą się znacznie większej grupie docelowej. Czyli komu?
Jak inwestować w sektor energetyczny?
Na GPW w Warszawie notowane są różne spółki, działające w wielu odmiennych branżach. Jedną z nich jest branża energetyczna, której kondycję obrazuje na giełdzie papierów wartościowych indeks WIG-Energia.
Perowskity - kolejna rewolucja w świecie energetyki?
Perowskity mogą okazać się ważną częścią rozwoju sektora energetycznego w Polsce. Stanowią one “dopełnienie” klasycznych paneli, które nie sprawdzają się przy każdym rozwiązaniu. Budowa perowskitów umożliwia ich montaż w nietypowych miejscach.
Ile kosztuje klimatyzacja do domu i mieszkania?
Dotychczas w Polsce systemy klimatyzacyjne nie cieszyły się wielką popularnością. To się jednak zmienia - globalne ocieplenie i coraz częstsze upały także w naszym kraju skłaniają do inwestycji w klimatyzację. Czy można obniżyć koszt klimatyzacji?
Agroenergia-dla kogo? Co i ile można uzyskać?
Rolnictwo, to jedna z gałęzi gospodarki, która powinna intensywnie korzystać z odnawialnych źródeł energii. Dlatego NFOŚiGW stworzył program dofinansowań dla rolnictwa do instalacji fotowoltaicznych, turbin wiatrowych i pomp ciepła.
Panele polikrystaliczne czy monokrystaliczne?
Na rynku zauważyć można kilka rodzajów ogniw fotowoltaicznych. W procesie ich tworzenia najczęściej wykorzystuje się panele monokrystaliczne i polikrystaliczne. W niniejszym artykule wyjaśnimy różnice pomiędzy tymi dwoma ogniwami.
Ile kosztuje pompa ciepła?
W ciągu kilku lat koszt inwestycji w pompy ciepła spadł o ok. połowę. Przyjazne środowisku systemy cieszą się coraz większą popularnością. Co więcej, ekologiczna wartość pomp ciepła łączy się z oszczędnością. Ale zacznijmy od początku - jaki jest koszt pompy?
Co to jest i jak działa pompa ciepła?
Coraz chętniej odchodzi się od tradycyjnych form ogrzewania budynku, na rzecz nowoczesnych rozwiązań takich, jak np. pompa ciepła. Oszczędne, ekologiczne, działające bez usterek nawet przez kilkadziesiąt lat. Pompy ciepła - co warto wiedzieć przed instalacją?
Czym jest BLIK i jak z niego korzystać?
BLIK to niezwykle poręczny i wygodny sposób dokonywania płatności. Pozwala na m. in. płacenie w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie środków z bankomatów, tworzenie czeków BLIK, czy wykonywanie natychmiastowych przelewów na numer telefonu.
Pompa ciepła - plusy i minusy
Na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć coraz więcej energooszczędnych urządzeń, które nie tylko wzbudzają wielkie zainteresowanie, ale również i obawy. Jednym z takich urządzeń jest pompa ciepła, która służy do ogrzewania domu lub wody.
Czym jest audyt efektywności energetycznej?
Rachunek za prąd stanowi dużą część stałych kosztów ponoszonych przez firmy. Aby obniżyć te koszty można wybrać tańszego sprzedawcę, jednak sposobu na oszczędność można szukać również wewnętrznie. Jednym z takich sposobów jest audyt efektywności energetycznej.
Jak uzyskać kredyt na fotowoltaikę?
Instalacja systemu czerpiącego energię ze słońca wiąże się z dużą oszczędnością, ponieważ otrzymujemy prąd za darmo. Najpierw jednak konieczne jest zainwestowanie ok. kilkudziesięciu tysięcy zł lub więcej. Co zrobić jeśli nie stać nas na taki wydatek?
Co to jest ulga termomodernizacyjna?
W 2022 roku również przysługuje ulga termomodernizacyjna wprowadzona 3 lata temu. Jeśli w zeszłym roku zainwestowałeś/aś w fotowoltaikę - możesz odliczyć od podatku nawet 53 000 zł!
Farmy fotowoltaiczne w Polsce
Wybudowanie farmy fotowoltaicznej lub wynajęcie gruntu pod jej budowę, to sposób na dodatkowy zarobek. Kto może zyskać na takiej inwestycji i na jakich zasadach?
Falownik jednofazowy czy trójfazowy?
Falownik jest jednym z najważniejszych i droższych elementów instalacji fotowoltaicznej. Prosumenci mogą zdecydować się na falownik jednofazowy lub trójfazowy. Który z nich należy wybrać?
Rodzaje ogniw fotowoltaicznych
Ze względu na popularność fotowoltaiki, na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Przyszli prosumenci mogą wybrać również między materiałami z jakiego wykonane będą panele słoneczne. Przed podjęciem decyzji warto jednak poznać ich charakterystykę.
Co to jest mikroinwerter i ile kosztuje?
Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna zapewnia duże oszczędności i szybki okres zwrotu całej inwestycji. Korzyści finansowe są jedną z największych zalet przydomowych ekologicznych elektrowni - warto więc dobrać takie elementy instalacji, by zyskać!
Dom zeroenergetyczny, budujemy dom z fotowoltaiką
Co oznacza dom na miarę XXI wieku? Jest to budynek, który daje mieszkańcom komfort, wygodę i bezpieczeństwo bez wykonywania przez nich zbędnych działań i dodatkowych kosztów. Naszym zdaniem, montaż paneli słonecznych jest pierwszym krokiem do jego stworzenia.
Jak zapłacić mandat przez internet?
Wpływy z mandatów karnych zasilają budżet państwa, a kwoty jakie przynoszą, liczy się w setkach milionów. Nie dziwi więc, że codziennie opłacane są ich ogromne ilości. Jaki jest jednak najlepszy sposób na zapłacenie należności?
Odnawialne źródła energii w Polsce - Rodzaje OZE
Coraz więcej słyszymy o zielonej energii. Ze względu na rosnące ceny prądu i postulaty ekologów, perspektywa korzystania z OZE wydaje się coraz bardziej kusząca. Wynika to z niższych kosztów produkcji ekoenergii i tego, że wywiera mniejszy wpływ na środowisko.
Magazyn energii do fotowoltaiki
Każda część przydomowej elektrowni słonecznej ma duże znaczenie dla opłacalności inwestycji. Warto więc wiedzieć, jaki akumulator będzie działał najsprawniej i pomoże szybko rozpocząć oszczędzanie.
Kto to jest prosument?
Bycie prosumentem niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści. Oprócz niezależności energetycznej i gwarancji uniknięcia wysokich cen energii elektrycznej, dużym plusem jest działanie na rzecz środowiska naturalnego.
Jak zapłacić rachunek kartą kredytową?
Płatności bezgotówkowe, przez swoją wygodę i bezpieczeństwo stale wypierają tradycyjne transakcje. Ich popularność przekłada się również na rozpowszechnienie kart płatniczych, które znacznie ułatwiają między innymi regulowanie opłat.
Jaki to bank? Identyfikacja po numerze konta
Numer konta bankowego kryje w sobie sporo informacji. Oprócz dowiedzenia się jaki to bank, można ustalić nawet w jakim dokładnie oddziale zostało założone konto. Wbrew pozorom jest to bardzo proste działanie, które każdy może wykonać sam.
Jak zrobić przelew na poczcie?
Przelew pocztowy jest coraz rzadziej wykorzystywanym sposobem do przekazywania pieniędzy czy płacenia rachunków. Nie można jednak zapomnieć, że przelew przez pocztę można zrobić za pośrednictwem listonosza czy wielu placówek w mniejszych miejscowościach.
Jak płacić rachunki przez internet?
Firmy oferują coraz więcej usług mobilnych, które mają ułatwić i przyspieszyć wykonywanie wielu czynności. Możliwości jest jednak tak wiele, że można się pogubić. Czy istnieje sposób na kontrolowanie opłat z jednego miejsca?
Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?
Rosnące ceny prądu i postulaty ekologów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z Odnawialnych Źródeł Energii. Dużą popularność zyskuje fotowoltaika, ile jednak kosztuje postawienie własnej minielektrowni?
Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej?
W procesie planowania instalacji przydomowej elektrowni musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Dobrze dobrana moc paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważnym elementem, który dużej mierze zadecyduje o oszczędnościach i czasie zwrotu inwestycji.
Jak wysłać przelew w weekend?
Możliwość zrealizowania przelewu bankowego w sobotę i niedzielę jest bardziej ograniczona i w niektórych przypadkach pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy dopiero po kilku dniach. W nagłym wypadku klienci banków mogą skorzystać z kilku prostych sposobów.
Co to jest przelew natychmiastowy i jak działa?
Przelew natychmiastowy to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą szybko wysłać pieniądze do innego banku. Oczekiwanie na przelewy standardowe może się wydłużyć nawet do kilku dni, ponieważ są one realizowane tylko w dni robocze.
Co to jest i jak doładować licznik prądu?
Licznik przedpłatowy to nowoczesne rozwiązanie, które może okazać się pomocne w wielu przypadkach. Zazwyczaj takie urządzenie montuje się osobom, które mają zadłużenia, jednak skorzystać z niego mogą również odbiorcy wrażliwi.
Jak można się z nami skontaktować?
Jeśli chcesz się z nami skontaktować wyślij wiadomość przez Formularz Kontaktowy bądź zadzwoń do naszego konsultanta.
Kto jest operatorem serwisu Rachuneo Płatności?
Operatorem serwisu Rachuneo Płatności jest Blue Media S. A., firma działająca na polskim rynku płatniczym od 1999 roku.
Po co mi karta w serwisie Rachuneo Płatności i jak ją dodać?
Kartą możesz opłacać rachunki w serwisie Rachuneo Płatności, gdzie dane do płatności zostały pobrane od Twojego wystawcy faktur (eBOK).
Gdzie mogę zmienić dane do faktury?
Dane do faktury mogą zmieniać osoby zarejestrowane w serwisie.
Gdzie mogę zmienić swoje dane?
Po zalogowaniu kliknij w Moje konto.
Jak zabezpieczone są moje dane?
Wszystkie dane przekazywane przez użytkowników chronione są za pomocą najnowocześniejszych technologii, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, zasadami poufności i wymogami bezpieczeństwa.
Czy mogę zmienić login do serwisu?
Tak, adres e-mail możesz zmienić w swoim profilu.
Kto ma dostęp do moich danych?
Do informacji udostępnianych w serwisie przez użytkowników i partnerów dostęp ma administrator serwisu Rachuneo Płatności - spółka Polskie Aplikacje Transakcyjne. Do informacji dotyczących realizacji usług płatniczych dostęp ma Blue Media S.A.
Czy w serwisie Rachuneo Płatności mogę mieć dodaną więcej niż jedną kartę?
Tak. W serwisie możesz mieć podpiętą nieograniczoną liczbę kart. W ramach płatności automatycznych obsługiwane są karty płatnicze: Mastercard i Visa (w tym debetowe i kredytowe).
Za co mogę płacić kartą?
Kartą możesz opłacić tylko te rachunki, gdzie dane do płatności zostały pobrane przez eBOK czyli bezpośrednio od Twojego wystawcy faktur.
Moja karta straciła ważność, a mam pod nią podpiętą płatność automatyczną. Co mam zrobić?
Na dwa tygodnie przed, a następnie na tydzień przed, poinformujemy Cię, że Twoja karta traci ważność.
Jak dodać kartę w serwisie?
W celu jej zweryfikowania z Twojego konta zostanie pobrana kwota w wysokości 1 PLN, która następnie zostanie zwrócona po przeprowadzeniu procesu weryfikacji.
Jak przebiega proces realizacji płatności automatycznej?
Przed terminem płatności otrzymasz mailem oraz opcjonalnie SMSem wiadomość z informacją o wysokości faktury oraz dacie zapłaty.
Jak wyłączyć płatność automatyczną?
Zaloguj się do Twojego konta w serwisie, a następnie kliknij w Dostawcę. W edycji płatności znajdziesz poszukiwaną opcję.
Jak zarządzać płatnością automatyczną?
Aby móc wygodnie zarządzać płatnością automatyczną zaloguj się do swojego konta w serwisie Rachuneo Płatności. W Płatnościach odszukaj Dostawcę, od którego otrzymujesz faktury i którego płatność chcesz edytować.
Czym są płatności automatyczne?
Włącz płatność automatyczną, jeżeli chcesz aby Twoje rachunki płaciły się same!
Do czego służy opcja „zapłać wszystko”?
Opcja Zapłać wszystko umożliwi Tobie w szybki sposób opłacenie wielu płatności jednym przelewem, który obejmie wszystkie płatności z bieżącego miesiąca oraz przeterminowane. Jeśli nie chcesz opłacić w tej chwili, któregoś z rachunków na liście masz możliwość odznaczenia tej płatności.
Czym różni się data płatności od dnia zapłaty?
​ Data płatności to dzień, w którym należy spłacić swoje zobowiązania wobec usługodawcy, natomiast dzień zapłaty to dzień, w którym opłacimy Twoje zobowiązania.
Co oznacza szara kwota ze znakiem tyldy (wężykiem)?
Dla Twojej wygody prezentujemy prognozowaną kwotę rachunku, którego możesz spodziewać się w kolejnych miesiącach.
Co jeśli chcę opłacić rachunek poza serwisem?
Jeśli chcesz opłacić, któryś z dodanych przez Ciebie rachunków poza serwisem możesz oznaczyć ją potem jako zapłaconą.
Jak ustawić maksymalną kwotę płatności?
To bardzo proste. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta na Rachuneo Płatności, a następnie klikniesz w Dostawcę. W edycji płatności znajdziesz opcję, której szukasz.
Jak mogę kontrolować płatności za moje rachunki?
To bardzo proste! Statusy wszystkich zleconych oraz oczekujących płatności znajdziesz na swoim profilu.
Czym jest eBOK?
Wielu Dostawców usług umożliwia swoim klientom korzystanie z eBOK czyli elektronicznego biura obsługi klienta. Dane eBOK (login i hasło do eBOK ustawiasz podczas rejestracji) służą do automatycznego pobrania informacji o Twoich zobowiązaniach i dzięki temu szybką realizację płatności automatycznych.
Od jakich Dostawców mogę pobrać rachunki?
Rachunki możesz pobrać od największych Dostawców prądu, gazu, czy internetu. Na liście dostawców znajduje się Energa, Tauron, Play i wielu innych. Lista dostawców jest ciągle rozwijana.
Jak usunąć płatność?
Skorzystaj z menu, które dostępne jest z lewej strony każdej dodanej płatności (ikonka koła zębatego), a następnie wybierzesz opcję Usuń.
Jak dodawać nowe rachunki?
Wejdź w zakładkę Płatności.
Jak zacząć opłacać rachunki przez Rachuneo Płatności?
Płatności możesz realizować samodzielnie przelewem lub automatycznie z karty – wybierz wygodniejszą dla Ciebie opcję.
Jak mogę zapłacić za doładowanie?
Serwis Rachuneo udostępnia płatności ze wszystkich najbardziej popularnych banków, jeżeli na liście banków nie ma Twojego banku wybierz opcję "Mam konto w innym banku".
Zasiliłem telefon na abonament, co teraz?
Takie transakcje kończą się błędem, a środki zwracane są niezwłocznie na rachunek bankowy zleceniodawcy.
Wpisałem błędną kwotę doładowania, co teraz?
Skorygować możemy wyłącznie te transakcje, których przelana kwota jest większa niż zadeklarowana w trakcie zlecania płatności.
Wpisałem błędny tytuł doładowania, co teraz?
W przypadku jeśli wpisałeś błędny tytuł przelewu środki w ciągu kilku dni zostaną zwrócone na rachunek bankowy zleceniodawcy.
Jak otrzymać fakturę?
Wystarczy podczas doładowania telefonu, przy wybieraniu metody płatności zaznaczyć pole: "Chcę otrzymać fakturę" oraz podać dane do faktury.
Czy za zakupione doładowanie mogę otrzymać fakturę VAT?
​Tak, za każdą transakcję doładowania telefonu możesz otrzymać fakturę VAT.
Na jakie kwoty mogę doładować swój telefon?
Na stronie znajdziesz zarówno dostępne wartości doładowań, jak również informacje na temat przedłużania ważności kont.
Jak szybko otrzymam doładowanie telefonu?
Szybkość doładowania telefonu zależy od wybranej płatności. Średni czas doładowania telefonu wynosi kilka minut, jeśli płacisz poprzez bank dostępny w serwisie.
Jak wykorzystywane są dane zbierane w serwisie?
Informacje udostępniane w serwisie Rachuneo przez użytkowników i pozyskiwane od partnerów są gromadzone i przetwarzane na mocy i zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
Na ile doładwanie przedłuży moje konto?
To wszystko zależy od tego w jakiej sieci korzystasz oraz od wartości doładowania, który wybierzesz.
Co to jest opłata kogeneracyjna?
Od 25 stycznia 2019 roku na fakturach za prąd pojawił się nowy rodzaj opłaty - opłata kogeneracyjna. To skutek podpisanej 14 grudnia 2018 roku ustawy o promowaniu energii elektrycznej z “wysokosprawnej kogeneracji”. Co to oznacza i skąd wzięła się ta opłata?
Co oznacza skrót OSD?
Skrót OSD oznacza „operator systemu dystrybucyjnego”. Często można spotkać się też z określeniami „operator” albo „dystrybutor”. Dowiedz się więcej...
Dystrybutor a sprzedawca
Sprzedawcy energii to firmy hurtowo nabywające energię od producentów i sprzedające ją odbiorcom. Energia ta dostarczana jest za pomocą sieci należącej do dystrybutora (który za tę usługę pobiera własną opłatę).
Czy zmiana sprzedawcy wiąże się z dodatkowymi kosztami?
Opłat za zmianę sprzedawcy nie pobiera ani dotychczasowy, ani nowy sprzedawca.
Z kim podpisuję nową umowę?
Umowę podpisujesz tylko i wyłącznie z nowym sprzedawcą energii.
Czy zmianę sprzedawcy prądu można przeprowadzić zdalnie?
Tak, całą procedurę możesz przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Jak przebiega zmiana sprzedawcy prądu?
Procedura zmiany sprzedawcy trwa od miesiąca do dwóch. Dzięki pomocy Rachuneo formalności załatwiasz zdalnie, nie wychodząc z domu.
O jakie dane poprosi konsultant Rachuneo?
Konsultant poprosi przede wszystkim o kopię (skan, zdjęcie) ostatniej faktury za prąd. Na tym dokumencie znajdują się informacje, które pozwalają zidentyfikować odbiorcę energii.
Kto po zmianie sprzedawcy odczytuje licznik?
Licznik pozostaje pod opieką dotychczasowego dystrybutora energii, czyli firmy zarządzającej siecią w danej części Polski.
Czy można samemu zmienić sprzedawcę?
Teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale jest to uciążliwe i wymaga pilnowania wielu formalności. Całą procedurę lepiej powierzyć pośrednikowi (np. Rachuneo) i możesz ją przeprowadzić zdalnie, nie wychodząc z domu.
Jak porównujemy różne oferty?
Oferty sprzedawców na polskim rynku są bardzo zróżnicowane. W wielu przypadkach uwzględniają zróżnicowanie cen energii zużywanej o różnych porach dnia lub w różne dni tygodnia. Niekiedy obejmują również dodatkowe świadczenia dla odbiorcy – na przykład bezpłatną pomoc elektryka.
Mam umowę terminową, czy mogę zmienić sprzedawcę energii?
Wszystko zależy od zapisów aktualnej umowy. Zerwanie umowy terminowej przed zakończeniem okresu jej obowiązywanie zwykle wiąże się z koniecznością zapłaty kary umownej.
Czy przy zmianie sprzedawcy konieczna jest zmiana przyłącza lub licznika w budynku?
Nie. Energia dostarczana będzie do twojego domu tymi samymi kablami, a ilość zużytego prądu będzie odczytywana z dotychczasowego licznika. Zmiana sprzedawcy prądu następuje płynnie, bez żadnych przerw.
Do czego Rachuneo wykorzystuje moje dane osobowe?
W procedurze zmiany sprzedawcy energii uczestniczą: dotychczasowy sprzedawca, nowy sprzedawca, a także dostawca, czyli firma obsługująca sieć energetyczną dostarczającą prąd do mieszkania. Aby procedura ta przebiegła sprawnie, konieczna jest weryfikacja klienta na etapie jego współpracy z Rachuneo.
Czy nową umowę muszę podpisać na czas określony?
Decyzja należy do Ciebie. Informacje o czasie trwania umowy przewidywanym w danej ofercie znajdziesz w porównywarce Rachuneo.
Czym są taryfy G11k i G12k?
G11k nie jest taryfą a ofertą. Jest ona dostępna dla klientów firmy Energa. Skorzystanie z oferty G11k wiąże się z dodatkowymi kosztami i zobowiązaniem na określony czas.
Czy będę dostawać dwie faktury?
Gospodarstwa domowe zmieniające sprzedawcę energii elektrycznej mogą zdecydować się na zawarcie umowy kompleksowej lub tylko umowy sprzedażowej.
Ile trwa procedura zmiany dostawcy prądu?
Procedura trwa od miesiąca do dwóch. Jeśli na przykład złożysz zlecenie w Rachuneo pod koniec września, faktury od nowego sprzedawcy zaczniesz dostawać w listopadzie.
Co jeśli przestanę być właścicielem lokalu?
Jeśli mieszkanie zmienia właściciela w okresie umowy - konieczne jest przepisanie umowy na nowego właściciela.
Jak to możliwe, że cena jest niższa?
Od 2007 roku w Polsce weszło europejskie prawo, za sprawą którego możesz swobodnie wybierać od kogo kupisz prąd. Dzięki temu, że na rynku jest większa konkurencja, firmy mogą zaoferować lepsze ceny.
Porównaj ceny energii w Twoim regionie